bugün

mide bulandırıcı iğrenç bir durumdur. terbiyesiz insan yaparken içine peynir düşürmüştür. valla bu sabah karşılaştım.
mide bayram ettirici güzel bir durumdur. terbiyeli insan yaparken içine peyniri bilerek atmıştır. valla bu sabah karşılaştım.
muhtemelen yazarın yanlış görmüşlüğüdür.
(bkz: poğaçanın içinden takım elbise çıkması)
Mutluluk sebebidir.
kanatlı bir varlık çıkmasından iyi olan durumdur.
Peynir yemeyen kişilerin heveslerini kursağında bırakacak olay. (bkz: ben)
(bkz: allahın hikmetleri)
üşenmedim araştırdım çünkü bu önemli bir konu. evet.

buyrun :

http://www.tdksozluk.com/s/po%F0aca/

dağılabiliriz.
küçük bir ihtimal olsa da insanı sabah sabah gülümseten peynir kırıntısının yaptığıdır.
çok anormal bir durumdur. oysaki poğaçanın içinden patlıcan çıkması lazımdı. açacağın başlığıda, alacağın nefesinde...
şaşırtıcı bir sürprizdir. çok sık karşılaşılmadığı için şok edebilir insanı.
oysa poğaça bir tür ütüdür.

içinden peynir çıkması -aman yarabbi- ne de kötüdür?!
ana haber bültenlerine haber olur. ne zaman peynirli poğaça alsam içi boş ekmek yemeye alışmış bir toplumuz bunu kaldıramayız. aldığınız poğaçanın içinden bildiğimiz peynir çıkmasıdır.
şaşılacak birşeydir acilen gerekli mercilere şikayette bulunmak gerekmektedir. Tövbe yarabbi başımıza taş yağacak.
ilginç bir durum.
eğer zeytinli diye alınıp bu olay vuku bulduysa sıkıntı büyük.
kıyamet alametidir hemen imana gelinip namaza niyaza başlanmalıdır.
Omen tanrem daha neler.
Mikroskopla bakıldığında mümkündür.
(bkz: peynir lobisi)
poğaçayı imal eden kişinin dalgın bir anına denk geldiğini gösteren durumdur.
O da bir şey mi, geçen benim poğaçamdan kıyma çıktı. Kıyma diyorum ya kıyma. Kıyma koymuşlar.
paraya kıymış börekçi bu sefer helal olsun poğaça yiyosun üstelik peynirli lükse bak la.
Rüyada görülen durumdur. Poğaça alırken neli diye sormayı bıraktım. Başlarda zeytinli peynirli vs seçme hakkımı kullanıyordum baktım seçme şansım yokmus fark etmez diyip geçiyorum