bugün

garip insandır. lan sen honda marka arabaya hond mu diyorsun dingil porşe diye okunur bi kerem o.
beyonce ye de biyons diyordur kesin. vay ayı vay.
metallica' yı falan da müzik tarzı sanıyordur bir de bu. nefes almasın.
(bkz: porsche yi yazıldığı gibi okumak)

doğrusu için,

(bkz: porşe)
iron maiden'a da "iron meyden" diyordur kesin. vay hayvan vay.
pencil kelimesini de teybıl diye okuyordur mal.
van minit diye millete çıkışabilirde.
yurdum insanıdır.

+wolksvagen
+woksvagen
+foksvagen
fonetik bilen insandır. roche yi roşe diye değil de roş olarak okur.
doğru okunuşu porşe'dir fakat porsche'a "porşe" demek, "ornitorenk" demek gibi bir şeydir. "porş" denmesi fonetikle ilgilidir.

bu arada sonunda "er" harfleri olan kelimeler genelde -a diye okunur, "e" ile bitenler değil.
temizinden armuttur. ingilizce okuma özentisidir. markaın kendi dilinde okunması gerektiğini unutandır. nike'a "nayk" diyen elemanın kuzenidir. onu geçtim amerikalılar bile bu arabanın adına "porşa" derken necede porş duydun da kullandın anlayamadım.
Mahmut mu desin? porş yiğidin kamçısıdır sözlük.
sanki ingilizler hakan şükür'e hakan şükür diyebiliyormuş gibi yapılan artistliktir. haken suqur kim ya?
manchester united'a da , mançester yunayted demesi muhtemeldir.
ömer üründül gibi; manchester unıted'e ''mançehester unayted'' demesinden iyidir. okunuşunu bile söyleyemiyor lan.
beyonce'ye de 'biyons' der, doğrusu 'biyonse' imiş. ohh artık hayat daha kolay.
nike'a da nayk diyen insanla aynıdır. doğrusu nayki'dir.
şimdi bunu bilse nolur bilmese nolur. hatta porş dese nolur. ben porscheye porşe demem porsche benim olmayınca felsefesini de gütmüş olabilen insandır. dingil olan burda kimdir?
yurdum insanıdır. bunun bi türü de bana denk geldi. beatles ı ne diye okusa beğenirsin. tahminleri duyar gibiyim. evet, bitlis dedi.
yaptığı hata umrunda olmayan insandır. o zaten herşeyi porş vermiştir.
kızılmaması gereken insandır. ayrıca; lamborcini, kınayt onlayn, wariyor*, kal of dati, şevrole, multipıleyır gibi şeyler de söyleyebilir. yanlışını gördüğünde düzeltirsin. böyle atarlanarak 'porş ne amına goyim, mal mısın?' derseniz,

(bkz: sikerler)
tüm dünyada örnekleri vardır.

ancak bu sorun porche nin fabrikası ziyaret edilip bizzati yönetim kurulu başkanına sorularak çözüleli yıllar oldu.
doğru cevap "porşe" dir.

işbu entryden sonra herkim ki porş diye okur, tiz kellesi vuruladır.
amerikalıdır.
(bkz: zenginin malı ile çenesini yoran züğürt)
Discovery channel ı da diskoveri diye okur bu.
nike markasına "nayk" diyen insandır aynı zamanda.
(bkz: nayki)