bugün

sanki sözleri hep aynı, müzikleri değişik gibime geliyor.
Bir Rock müzik değildir.
Dünyanın kanayan yarası olan çöp müzik türü.
Türklerin yaptığı hariç hepsi dinlenir.
Sözleri genelde kafiyeye dayalı ve insanın diline kolay oturabilen sözlerden oluşmuştur.

Alt yapı olarak çokta emek sarfedilmemiş saçma sapan kliplerle o televizyon izleyen neslin dinlemekten vazgeçemediği boktan şarkılar bütünüdür.

Şimdi bi king crimson 21 century schizoid man şarkısı veya yerlilerden grup 84 yorma şarkısını dinlemek var, bi de oturup aleyna tilki dinlemek var.
--spoiler--
tamamen elektronik alt yapılar ile hazırlanan
--spoiler--

Yanlış bilgi. Beatles da özünde -en yeteneklisinden- bir pop grubuydu ama o zamanlar elektronik müziğin e'si yoktu.
müzik denmeyecek kadar vasat ve kıt içeriğe sahip, tamamen elektronik alt yapılar ile hazırlanan ve hiç emek çekmeden, çabalamadan yapılan basit gürültü.

pop müzik değildir. bu saçma şeye müzik denmesi kalan tüm müzik türlerine ve kollarına birer hakarettir.
Yarat, tüket, at türünden leş bir müzik türüdür.

Mesela 5 sene önceki pop hit şarkıları kimse hatırlamaz. Neden? Çünkü kullanıldı Ve atıldı.

(bkz: müzik endüstrisi)

Bu işler hep para yani, sanat falan değil.
görsel
özellikle 90'lar itibariyle türk müziğinin bel kemiği olmaya çalışan tür deniliyor, fakat son yıllarda bana dahi leş gibi kokar ki dinleyicisi değilimdir.

pamela spence, nil karaibrahimgil, Sertab Erener, şebnem ferah * böyle bu kızların olduğu bi dönem vardı nooldu o yıllara ya.. kızlar teyze oldu biz de genç olduk galiba.
Tarkan geliyor aklıma. Biraz da Teoman. Seviyorum yani.
türkiye’de bazı örnekleri için söylemek gerekirse tam olarak, minumum 5 saatlik gece yolculuğunun, takriben cam kenarı ve fazla dolu olmayan otobüs yolculuklarında dinlemek için üretilmiştir.
Sen olsan bariiiiiiğğ, gibi şarkıların varolduğu sektör
alternatif rock varken yanında esamesi okumayandır.

mesela Türkiye icin bahsedersek; demet Akalın yerine yüzyüzeyken konuşuruz, hande yener yerine gri, serdar Ortaç yerine son feci bisiklet dinlerim daha iyi.
Bildiğin eziyet.
türkiyede yapılanı değil (gerçi istisnalar var ama) gerçekten kaliteli örnekler barındıran müzik türü. bas partisyonları epey sağlam oluyor genelde. teknik det metılla ömür mü geçer aq.. açıyorum arada mis gibi şakira dinliyorum ohşş. o ne lan terli yağlı böğürmeli.

edit : ccc abba ccc
en sevmediğim müzik türü. çok sıkıcı değil mi ya. bir de herkes aynı müziği dinleyince onu dinleyesim hiç gelmiyor.
Darp. Nitelikli dolandırıcılık. Bu kıvamda bi şey.
uymuyorum saygı da duymuyorum.
insana bişey düşündürmeyen hep Aynı sözlerle aynı tip müzik ve benzer seslerle icra edilen müzik türü.

(bkz: Garbage)
zaman kaybı.
nedense pop müzik denince aklıma ilk gelen şeyler serdar ortaç ve demet akalın. aklıma daha güzel şeyler gelseydi keşke.
90ların house- popuna güzel bir selam için:

https://www.youtube.com/w...mlEeCw3V4ihR1p40uoPGt_Yws
iq seviyesi tek haneli olanlara hitap eden müzik türüdür.
hızını 1.5 a alıp sadece klibine bakıp yok bu şarkıcıdan da sanatçı olmaz dediğim sözleri 5 para etmeyen aptal eğlencesidir.