bugün

evet kardeşim bunlar gerizekalıların bayrak sallayarak koşanıdır. her müdahalede her gösteride bunlar kendilerini şöyle belli ederler:

"polisten orantısız güç
polis göstericilere biber gazı sıkıyor
polisten göstericilere acımasız müdahale"

ulan eşşekler peki polisin kafasına bayrak sopasıyla çatur çutur vuran o sözde işçi eylemlerine katılan komünistler o solcular vururken neden bi orantı aramıyosunuz. o çok özendiğiniz amerikan polisleri çekip silahını gözünü bile kırpmadan vururken. sizin bu aptalca konuşmalarınız ne diye çok merak ediyorum. götünüzü birisi yol kenarında kıstırıncada gelecek polisten o kişiye bi orantı uygulamasını bekleyecek misiniz çok merak ediyorum.
polisin ülkeyi ayakta tuttuğundan bihaberdir. polis bu vurur da öldürür de. kimse karışamaz.
olayı kavrayamamış zat entry/başlığıdır. ya olayı kavrayamamıştır ya da bu dünyadan değildir. bayrak sopasıyla çatur çutur polisin kafasına vuranı hiç görmedim, göremedim. vurabilseler ancak kalkanlarına vurabilirler. keza o kadar bile zor yaklaşırlar ne de olsa panzer denilen birşey var değil mi ama...

döven polis, söven polis, vuran polis, komplo kuran polis, biber gazı sıkan polis, su sıkan polis, kavga eden polis, coplayan polis. bu polisin başka işi yok mu arkadaş anlayamadık gitti.

not: dağda it kovalayan polislerimizi tenzih ederek..
istemeyen gerizekasızlarla aynı değillerdir. sebepleri vardır.
bkz:(#10927061)
gerizekalı olmnayan kişilerdir. polis halkının güvenliğini sağlamak adına vardır. ona biber gazı sıkıp coplayıp gerektiği yerde alnının çatından vurmak için değil. bilgisayar oyununda oldukları kadar adam dövüp istediklerini yapıyorlar meşru eşkıya diye bunlara denir. ne demek efendim döver de öldürür de allah mı bu can alıyor. konuşurken dövülüp öldürülenin ne olduğuna dikkat ederek konuşun hayvan değil onlar en az senin benim kadar insan. her nerde ne zaman olursa olsun haketmediğim şekilde muamele görürsem polis denen yaratıktan kendimi savunmak adına döverim de öldürürüm de... herkes haddini bilsin. iti kopuğu tinerciyi toplayıp polis yapıyorlar sonra onun bana özgürce şiddet kullanma hakkı oluyor. ne lan bu insanız biz.
(bkz: @1 behzat ç beyler).
ulan öküz zaten kimse dövsün öldürsün demiyor efendim. adam orda müdahale etmese ortalık birbirine girecek yoldan geçen vatandaşı durdurup bibergazı sıktıkları yok zaten denilesi durum.
öğrenci-eylemci birlikleri:

taş
sopa
sapan
yumruk ve en uçlardakiler için de molotof kokteyli.

polis birlikleri:

panzer
kalkan
cop
biber gazı
çelik yelek
postal
toma
cop görünümü verilmiş tahta sopa
gaz maskesi ve en uçlardakiler için de tabanca.

kur bakalım orantıyı.
rahatça etkisiz hale getirebileceği bir kadını 2 kez yumruklayan hayvanı destekleyenler kadar gerizekalı değildirler.

ayrıca istenen polis yetkisinin kısıtlanması değil, adına kibarca orantısız şiddet denen bu hayvanlıkları yapanların cezalandırılmasıdır.