bugün

Adamlar zaten 450- 520 arası puan alıpta odtüye gidiyorlar. Poliste onlara akıllı olun diyor. Anlaşılamayan bir ironi örneğidir.
polisin densizliğidir. zira karşısında akıl konusunda bu önermeyi yapan polisten çok daha akıllı gençler durmaktadır.
polisin düz bir çizgide devam eden boktan evrimi.. (bkz: ne yapayım osurayım mı)
akıllı olmak ile 450-520 puan almak arasında ki ayrımı farkedemeyen yazar söylemi.

unutulmamalıdır ki; ilim cehalati alır eşşeklik baki kalır. Polis, akıllı olun derken "eşşeklik yapmayın" demek istemiş.
kamu malına zarar vermeyi, iktidara karşı direniş zanneden bazı gerizekalılara söylemiştir, içindeki yanlış kişilerden ötürü polisleri sevmesemde burda haklıdırlar.
öğrenciler bu emre karşılık vermiş.

(bkz: orantısız zeka kullanımı)
(bkz: #21699382)
polisin teröristlere akıllı olun demesidir.
odtü' de öğrencinin ne işi var amk.
ösym den 500 alanlara göt verebilitesi olan yazarları açığa çıkarmış olaydır.
onlar zaten akıllı. gereksiz bir tavsiye olmuş.
bunu osman Baydemir'e söyleyen polis görürsem , bu emre itaat edeceğimi aha buraya yazıyorum.
Hakkını molotofla taşla sopayla arayan üstün zeka onlar. Denir mi öyle şey. Ayıp!
ezberci sisteme göre yetişip bir şeyler öğrendiğini zanneden garibanlardan ibaret olan öğrenci topluluğuna söylenilecek en güzel sözdür. *
adı üstünde öğrencidir. kelime öğrenici kelimesinin zamanla biçim değiştirerek (aradaki "i"nin düşmesiyle) öğrenci haline gelmesiyle oluşmuştur. yani daha öğrenecek çok şey var. daha kendi parasını kazanmamış, kendisini kurtaramamış liseden yeni çıkmış ergenlikten kurtulduğunu zanneden, aslında ergenliğe henüz giren bu çocukların akıllı olduğunu söylemek kesinlikle sığ bir düşünceden ibarettir. bu adamlar ki bir gün kahveye 8 lira verip sonraki gün 3 liraya tavuk döner yiyen adamlar (öğrenci milleti). yani cebindeki parayı nasıl harcayacağını bile bilemeyen bu toy kuzucuklar önce esas işleri olan şeyleri yapmalıdırlar. işte o zaman akıllı olmuş olurlar. akıllı davranmak, akıllı olmak, durumu ve pozisyonuna uygun davranış sergilemekle olur. bir kişi yaşının üstünde laflar ediyorsa, öyle davranıyorsa bu onu olgun ve akıllı yapmaz ukala yapar. bir kişi yaşının altında bir davranış sergiliyorsa bu da onu embesil yapar.
vatanını en çok seven işini en iyi yapandır... öğrencinin işi dersine çalışmak, mesleki becerilerini geliştirmek için çabalamaktır. babasından aldığı harçlıkla hayatını idame ettiren bir gencin kalkıp da işçi hakları, iş güvenliği ve ezilen halkların kardeşliği gibi konulardan bahsederek bunun üzerinden örgütlenme ve eylem yapıyorsa, içinde bulunduğu durumun ve kendi görevlerinin farkında olmadığı, psikolojik sıkıntılar çektiği, sağlıklı düşünemediği ve kesinlikle akıllı olmadığı düşünülür.

kendi görevlerini elinden geldiğince yerine getirmeye çalışan bir öğrenci, aynı zamanda siyaseti, toplumsal hayatı ilgilendiren konuları, çevre konularını ve diğer aklıma gelmeyen insani konuları takip etmesi, okuyup öğrenmesi de faydalı bir şeydir. bunları eyleme döktüğü ve bunun üzerinden hak iddia ettiği zaman saçmalama belirtileri ortaya çıkmış demektir...
cemaat evlerinin 'bundan bi bok olmaz lan' sınıfINa girerek polis olmuş zihniyetsizlerinin lafıdır.
akıl oyunu yapılmıştır. Akıl tutulmasına sebep olmuştur.
akıllılığın puanla ne alakası sorusunu gündeme getirmek istiyorum. sosyal bir hayat yerine gece gündüz oturup ders çalışan bir insandan 450 - 520 arası puan beklenir zaten. çalışmadan aldım o puanı diyorsa o da yalandır.
Polisin sözelci oldugunun gostergesidir.
Aslında nasihat vermiştir. Ben aklımı kullanamadım bu haldeyim, siz akıllı olun okulunuzun kıymetini bilin benim gibi sürünmeyin demek istemiştir. Odtülüler de polis abilerini dinleyip okullarına sahip çıkıyorlardır.
yıllarca öğretim hayatında çalışıyorum olmuyor diyen arkadaşlar büyümüşte akılla ne ilgisi var çalışan yapar diyor. elbette çalışan yapar ama sen çalışta bi 500 puan yapsana.
Ülkenin en iyi üniversitelerinden birini kazanmış ve gelecekte muhtemelen oraya buraya ceo veya bilim adamı olacak akıl küplerine, bir baltaya sap olamadığı için polislik mesleğini seçmiş birinin güldüren uyarısı.

edit: eleştirenlerin çoğu odtü'ye girememe ezikliğinden yazıyor anlaşılan, polisi falan sikledikleri yok. Adam formülü bulmuş: ezberle gir. E diyene kadar sen yapaydın madem bok atacağına?

edit 2: hayır odtü'lü değilim.
kara mizah.
Odtü lan götünü yırtsan kazanamazsın. hiç biseyi beceremeyip polis olmuşlar birde havalara bak hele.
akıl ve zekayı bir tutanları görmemizi sağlamıştır . ezbere dayalı bir sınavda da bence zekadan değil dayanıklılık ve aşırı çalışmaktan da bahsedilebilir de kendimi yorup konuyu dağıtmayacağım şimdi . akıllı ol derken bak güzel kardeşim aklını kullan kurallara uygun davran demek istemiştir polise işini mi öğreteceksiniz . ne yapalım odtülü diye ülkenin başına mı pislesinler .ne gibi bir ayrıcalıkları olabilir allah allah ya ?

ayrıca ne dahiler gördü bu dünya ama insan demezsin .sahi neyin kafası bu ?
odtülü mü?
tamam tamam sıkıntı değil bizi sikebilirler.
çünkü vohaaaaaa zeka amannnnn akıl.
ilim başkadır, akıl başkadır. hala bunu anlamayan mallar, siz akıllı da olmazsınız artık, bilgili de olamazsınız.