bugün

her ne kadar inanmak istemesem de sayısız şahitliğin doğruladığı ve her türlü insani/ahlaki/hukuki değerin dışında kalan hadise. geçtiğimiz hafta pervari ve şırnak'ta öldürülen pkk militanları'nın teslim edilen cesetlerinde ciddi derecede deformasyon, kulak koparma goz oyma vs gibi bir dizi vahşet uygulandığı tanıkların şahitlikleriyle sabittir. her iki tarafta da savaşı iyice kızıştırmaya çalışanların varlığı çok açık bunun başka bir açıklaması olamaz zira.

http://www.rojaciwan.com/haber-60101.html
http://www.yenisafak.com.....07.2010&y=YasinAktay
aynısının canlılarına da uygulanması gereken işkencedir.
pkk'nın bölge'de yaptığı propagandalarından biridir.
pkknın türkiye'ye yaptıkları yanında hiçbir şey olan davranıştır. adam gelsin kafasından eşit değiliz haksızlık var deyip silahlansın daha çıksın askerimizi şehit düşürsün sonra öldürülünce cesetleri yerine teslim edilsin oldu canım siz kimsiniz ki leşleriniz değer görsün? gel insan gibi yaşa insan gibi mualeme gör.
saçma örgütün, saçma haberidir. dirisine yapılmıştır, ne yazık ki elinde kalmıştır askerimizin.* askerimiz, hayvan leşine işkence yapacak kadar midesiz değildir.
dağdan leş toplamak ne kadar gerekliyse, ya da leş toplamak ne kadar iyi yapılabilirse o kadar yapılmalıdır; hatta mümkünse kurda kuşa yem edilmelidir çünkü altına gireceği toprak şehit kanlarıyla sulanmıştır, hain kanıyla değil.

edit:eksileyen; senin leşini de ben tekmeliycem. yukardan aşağı kadar yuvarlaya yuvarlaya sürekliycem rahat ol.
yanlış bir uygulamadır zira bu cesetler yakılarak yok edilmeli ve propaganda malzemesi olarak kullanılmasına izin verilmemelidir.
(bkz: terörist cenazeleri)
(bkz: dostum ceset demişsin ama bunlar leş)
ne yazık ki ceset birşey hissetmeyecektir.o yüzden cesedi rahat bırakınızdır.canlısına uygulamak lazımdır.
az bile falan diyorlar.
hayır, biz türkler, onlar kadar cani değiliz.

haberin kaynağına bakmak, doğru olmadığını bir kez daha kanıtlamamıza yardımcı olur.
galeyana gelmeyin hemen.

ha ama, müstahaktır, o ayrı konu..
yalandır. keşke öyle olsa dediğimdir. ama 13 ay doğuda görev yapmış biri olarak leşlerini bir çok kez nasıl aldıklarına şahit oldum. devlet hastanesinden leşi alıp pkk bayraklarına sarıp, slogan ata ata birliği taş yağmuruna tuta tuta geçerler bunlar sen de bir şey yapamazsın havaya sıkmaktan başka. adama da çok koyar.
(bkz: yasayan bilir)
doğruluğu muallakta olan fakat doğru olma ihtimaline binaen
hayvan hakları savunucularının müdehale etmesi gereken olaydır.
doğruysa eğer utanç duyulması gerekn olaydır. şüphesiz ki pkk'nın yaptığı yanlıştır ancak insanların cesetlerine zulmetmek ne insanlığa sığar ne de bir gerekçesi olabilir. fakat bu işin suçlusu işkenceyi yapan 15 ayda psikolojisi harap olmuş olan er veya erbaşlar değil bu işe göz yuman komutanlardır. bu durmla ilgili olarak eskilerin söylediği çok güzel bir söz vardır *
http://img686.imageshack.us/img686/3100/yorumlar.png

yorumlara dikkat edecek olursak yorum yazan kişilerin de en az o ceset kadar işkenceyi hak ettiğini görmüş oluruz.

ufacık bir aklınız dahi varsa bu yorumların ve bu haberlerin yine halkı kışkırtmaya yönelik haberler olduğunu anlarsınız.. yorumları yazanlar türkiye cumhuriyeti içerisinde yaşayan vatan hainlerinden başka kimse değillerdir.

ayrıca, bu gibi haberlerden sonra kürt ailelerini oğullarını askere göndermemeleri konusunda kışkırtan bir bdp milletvekili vardı hatırlarsanız.. sahi ya ne oldu ona?

mecliste elini kolunu sallaya sallaya devletin iç işlerine karışma hakkını kendisinde bulanlar neden gözleri önündeki gerçekleri görmezden geliyorlar sanıyorsunuz?

on binlerce şehit karşısında 1-2 teröristin cesedi mi muhattabınız oldu?

neden kimse başbağlar katliamı'nı bu kadar gündeme getirip yapılan işkenceleri tartışmadı? neden hala kayıpsız cesetlerin katilleri bulanamadı?

aradaki farkı bulabilmek için çok düşünmek gerekmiyor. 1 şehidimizin cenazesinde milyonlar sokağa dökülüyor. ya bir terörist cesedi? yancıları bile onu satarken..

kısacası mehmetciğimize yapılan zulümler karşısında bir teröristin cesedi koca bir hiçtir!

edit: kavram hatası. sürç ü lisan ettiysek affola..
ceset kelimesi insanlar için kullanılır. pkklılarınki leştir efendim.
edit: eksileyenler sizin sayenizde bir yanlıştan döndüm. leş diyerek hayvanlara hakaret etmiş oldum hatırlatma için teşekkürler.
(bkz: vah vah)
(bkz: benzin döküp yakın gitsin)

edit : hiç üzülmedim gebersin gavatlar.
eğer türk askeri bunu yaptıysa bizim oranın bi lafı vardır onun "Allah'ına kurban", eğer yapmıyorsa da yapıyordur biz görmüyoruzdur.
dogrudur. bir tanidigin abisinin ugradigi durumdur. psikolojisi bozulmus askerlerin yaptigi davranistir. kim ne derse desin, askerleri kendi insanliklarindan cikaran ve sirf kendi cikarlari icin binlerce insanin olumune neden olan bu burjuvazi gudumlu devlete bir dur demek gerekir.

normal kosullarda, yuzyillarca beraber yasamis anadolu halklari birbirlerine bunu yapamazlar. ne ermeniler ne kurtler ne turkler bu isin sorumlusu degildir. bu isin sorumlusu, halklari birbirine kirdiran, ve boylece asil dusmanlarini unutturan zengin somuruculerdir.
siirtli bir profesörün iddiası.

(bkz: yasin aktay)
sistematik olmadığını bildiğim ama münferit vakaalarında engellenmesinin zor olduğu durum. en bariz örnekleri burun ve kulak kesmektir. savaş insanı vahşileştirir. dağda, tepede, sürekli çatışma halinde, ölümle burun buruna yaşayan üstüne üstlük çevresindeki arkadaşlarından kayıp veren yirmili yaşlarının başındaki insanların her zaman çok sağlıklı bir psikolojide olmasını bekleyemezsiniz.
pkk'lının cesedi değil leşi olur. o yüzden yanlış önermedir.

benim üniversiteden yeni mezun, bir şeyler yapmak için, bir şeyleri değiştirmek için, devlet eliyle veya kendi rızasıyla doğuya giden öğretmenlerimi, doktorlarımı öldüren kişinin cesedi olmaz! leş'i olur.
askerlerimiz birazcık açılım yapmaya çalışmışlardır..biraz fazla açmışlar galiba birilerinin zoruna gitmiş anlaşılan.. bu bir psikolojik harekattır yapılması gerekende budur.. hatta canlı yakalayıp taksimde sallandırmak ayrı bir ibret tablosudur.. böyle her gün şehit verceğimize inceldiği yerden kopsun..kim isyan çıkarıyorsa çıkarsın Türkiye bunu kaldırabilecek güce sahiptir.. alttan ala ala bu hale geldik.. açılımdı fln geçiceksiniz o işleri..
saçmalıktır. herhalde yanında bomba patlayan , kol gibi mermilerle vurulan insan bedeninin kaymak gibi görünmesini bekliyorlar? ne işkencesi? tabi ki ceset, insan görünüşünden uzaklaşacaktır.
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
gebersin ibneler tohumuna paramı saydım çıkmasaydı dağa benmi çık dedim orospu evlatlarına.
aslında bizim askerler neden uğraşıyorki o kadar dök benzini çak kibriti arkadaş.
geberen arkadaşlarını yakan bir grup pkk'lının yaptığı iştir. ölen arkadaşlarının penislerini bile kesmekteler ki sünnetsiz bir ermeni olduğu ortaya çıkmasın diye. esnaflık yapan teröristlerin de yüzünü parçalamaktalar geberdikten sonra ki ortaya çıkmasın diye. bunları ben değil tarihçiler söylüyor. çokta iyi yapıyolar. bu ülkede şerefsizler kadar cesur olan şerefli insanlar da var çok şükür.