bugün

kürtlerin haklı taleplerinin karşılanmasıyla olabilecek çözümlerdir.
liderlerini yakalamak ve canlı yayınla kurşuna dizmek yeterli.
pekekelilere çikilata ve püskevit vererek olayı tatlıya bağlayarak.

(bkz: tatlı yiyelim tatlı konuşalım)
Liderlerinin kafasina sikarsin sonra turklere dersin ki bakin 19 20 yasindaki musluman askerin kanini yerde koymadik. Sonra kurtlere dersinki bakin bu eskiya baslari cocugunuzu kandirip daga kaldiriyordu, ben devletim gucluyum. Eskiyanin cezasini veririm. Ondan sonra gelin benim din kardeslerim de gerekirse eyaletine kadar da konus istiyorsan. Ama kendi projen olarak, amerikanin bop masalarinda orospuluk yaparak degil.
Hem turk hem kurt gucunu ve adaletini boyle kabul eder. 80 km ilerdeki kandile giremezsen, obamanin masasinda cerez olarak bulunursan ,oglumuza kardesimize kursun sikan ite pismis kelle gibi siritip inayet beklersen kurt de turk de senin ne gucune inanir ne de adaletine.
apo piçini götünden sikerek öldürmek olabilir.
cenazeye katılanları da sikerek sorunu çözeriz ama içlerine boşalmayın.
bölgedeki işşizlik ve altyapı sorununun çözülmesidir. buna cehaletle mücadeleyi de ekleyince dağa çıkışın önünü kesersin. geri kalanları tsk ya bırakın onlar halleder. tabi önce joni yi ikna etmek lazım.
Kürt halkının demokratik talepleri karşılanmalı.
(bkz: Çözüm süreci)

Çözüm sürecinde şiddet olayları son bulmuştu, evet terörün ve şiddetin bitmesi için demokrasinin güçlenmesi şart.
pkk'lı teröristlerin götüne sokulan kazık kafalarından çıkarılırken, vatansever kürtlerin istekleri masaya yatırılabilir. aradaki ayırımı güzel yapmak lazım.
akp hükümetinin yaptığı: kendi kendine çözülmesini beklemek.

derin dondurucudan çıkaranlar da kendileri zaten. ev hanımı zihniyetiyle ülke yönetmek.
kalıcı bir baris süreci .
nato üslerinin kapatılması.
terör kantonlarının dağıtılması.
hdp'nin kapatılması.
teröre destek sağlayan ülkelere nota verilip ilişkiler gözden geçirilmeli.
basittir, doğuda zırhlı kuleler yapcan kanascıları yerleştircen. elinde silah olan şüpheli olan herkesi avlıcan. gece dışarı çıkma yasağı koycan çıkanı vurcan. bak bakalım örgüt faliyeti kalıyor mu. sabah esnaf olan akşam terörist oluyor.
Devletin yapabileceği hiçbirşey kalmamıştır artık. Bitinceye kadar geberecekler. Bu orospu çocuklarının tek derdi ayrı bir devlet olmak. Siz devlet olarak Kürtler e özgürlük verdikçe pkk, halkı kayıp etmekten korktuğu için ölümüne mücadele ediyor. Halkın önemli bir miktarda malesef buna karşılık veriyor. Çözüm süreci iki düşman devleti bile birleştirerek kadar iyi niyetli bir projeydi. Ama ağır faturası bize vurdu. Onun için çözümden söz edenler namussuz pkk sempatizanlarından başkası olamazlar.
verin amına koyayım. verin çorak 1 m2 alüvyal toprağın olmadığı siktiğimin topraklarını verin sikeyim ölmeyelim artık. yeter. hayatında sivastan öteye geçmemiş nesil kan olmadan vermeyiz ayakları, yeter artık her gün çocuklarımız abilerimiz kardeşlerimiz ölüyor. istemiyorum.
size bir şehit yakını olarak yazacağım bu satırları. polemik yapmak değil derdim anlatmak sadece. yıllar önce askerler kapıya dayanıp başınız sağolsun dediğinde algıda sorun yaşıyorsunuz en başta. ilk önce inkar safhası geliyor. ben direk telefona sarılıp aramıştım mesela. Aradığınız kişiye ulaşılamıyor demisti bana. sonra sağlık görevlileri sizi sakinleştirmeye çalışıyor. rütbeli bir asker geliyor yanına dik dur diyor. dik dur bırakma kendini yıllar önce dedelerinin yaptığını şimdi o yaptı. senin için, ailen için, vatan için diyor. önce bi gurur duyuyorsun sonra dank ediyor bir daha o kapıdan içeri girmeyecek. senin canından öte bildiğin adam verin çorak bir kısım yeri sussunlar diyenler için, o bir avuç çorak toprak için korkmadan kendini feda edebiliyor.

yani efendiler sizin o bir avuç çorak toprak dediğiniz yerde bizim kanımız var. bizim kalbimiz o bir avuç çorak toprakta atıyor. öyle verin de sussunlar demeyle olacak iş değil bu. ibreti alem olsun diye sallandiracaklar hepsini. acımayacaklar. yoksa biz bu gidişle her gün bir şehrin adını yazar bir şehri konuşuruz. Türk e vatanından bir parça ver demek namusunu ayaklar altına al demektir. vatan namustur unutmayın.
çözüm süreci artık olmaz. adamlar elini taşın altına koyup oy kaybetmeyi göze alarak çözüm sürecini başlattı. Peki bu orospu çocukları ne yaptı; doğu illerini cephaneliğe çevirip hendek kazıp özerklik ilan ettiler. bu cesareti nasıl buldular? pyd nin suriyede güçlenmesiyle.

artık bu çözüm marjinal yollarla yapılmalıdır. başka yolu da çaresi de yok.
gerçek çözüm süreci dağdaki bütün teröristler teslim olunca ya da ölünce başlar. başka da mümkünü yoktur.
güncel Önemli Başlıklar