bugün

istihbarat kaynaklarının aldığı bilgilere göre KCK'nın kendi parasını basma kararı aldığı bildirilmiş.
Şimdilik sadece numune olarak parayı basmışlar ve ön yüzünde Şeyh Sait, arka yüzündeyse Musa Anter'in resimleri olacakmış.
Paraya da "Kürdistan Özerk parası" adını vereceklermiş.
Kandil tarafından basılacak ilk paranın tanıtımının Abdullah Öcalan'ın 14 Nisan'daki doğum gününde yapılacağı bilgisine de ulaşılmış.
PKK'nın "Kürdistan Federe Bölgesi" diye adlandırdığı bölge içinde para basma ve ticaret yapma fikrine Kandil ile sıcak ilişkilere sahip olan Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'nin bazı üst düzey yöneticilerinin de sıcak baktığı ifade edilmiş.
o vakit katli vaciptir.
gerek yoktur. nasılsa devletimiz ve amerika onları besliyor.

beklenen edit: hiç şaşırtmadın beni eksileyen şerefsiz. *
su emen cinsi temenni edilendir.
(bkz: taharet)
paranın arkasında in göt we trust yazabilir.
kürtleri dürtmenin yeni yolu. şimdi kürtlerin en çok türklerle iş yaptığını düşünelim. kürt bakkal atıyorum gofret almak için ülkere gitti, pkknın bastığı parayı uzattı. tabiki o paraya ülker gofret satmaz. mecburen lira ile alacak. sonra ne olacak pkk matbaada bastığı bakkaldan gidip gofret alcak. bir daha basacak başkak birşey alacak. bakkal fakirleştikçe fakirleşcek. bundan emin olabilirsiniz.
yeterli altınları yoksa bi boka yaramayacak kağıt parçaları basmaları durumu.
iran'ın şaka paralarını anımsatmıştır.

http://galeri.uludagsozlu...c4%b1n-para-basmas%c4%b1/
devletçilik oynayanların son numarası.dünya üzerinde bağımsız olupta parası olmayan onlarca devlet var ama bunlara anlatabilirsen. o bölgenin halkına yazık ki kendileri adına dağlarda yaşayanlar karar veriyor. aslında karar vermiyorlar. o bölgenin duygularını sömürüyorlar. adam ol, silahı bırak, ovaya in ve siyaset yap. gerisi zaten gelir yada gelmez.
Sahte olduğunu ancak bakkal nedim amca "olum atatürk gafası parlamıyo la, nereden aldıysan götür vir." Diyerek isyan ve uyarı eder.
Bugün haber sitelerinde gördüğümdür. Resmi de vardı hatta. Pkkya bu kadar taviz verip çözüm süreci adı altında yapılan derin pazarlıkların meyvelerini topluyor adamlar. Yazık ki ne yazık. Yandaş sitelerde her şey güllük gülistanlık, ekonomi mükemmel tabii. Ama habercilik işini biraz olsun tarafsız ve dürüstçe yapmaya çalışan bazı kuruluşlarda biraz da olsa gerçekleri görebiliyoruz. Ülke nereye gidiyor sonumuz ne olacak hakikaten merak etmeye başladım. Onca şeyin üstünü kolayca kapattılar. takdir ediyorum adamları çünkü çok iyi oynuyorlar. Yok benim başörtülü bacım okuyamadı yok şu oldu yok bu oldu. Benim ailemde de var bir sürü başörtülü insan. Birisi de çıkıp bunlar gibi acıtasyon yapmıyor. Yalnız etrafımdaki insanlardan şunu anladım ki akp yanlısı birçok tanıdığım artık gerçekleri görmeye başlamış ve oy yok artık onlara diyorlar. Umarım dediklerini yaparlar. Konu dağıldı farkındayım ama her şey birbiriyle bağlantılı. Sonumuz hayrola.
basa basa 1 lira basmışlar.

uyan ey kürt vatandaş kendilerine gelince milyon dolar götürüyorlar, halka gelince 1 kl (kürt lirası)

sakız mı alıcan 1 liraya amk. *
Heralde bi çadır kurmak bir de hutbe okutmak kaldı, bağımsızlık ilanı için. Vay amk, bir de bok gibi olmuş o ne amk.