bugün

hdp ile iş birliği yapan chp ye oy vermeye devam edenler var bu ülkede. kaldı ki mhp'nin oylarını bile geçti. vatan sağ olsun, önüne gelen kimlik ile giriyor. tc vatandaşı oluyor, o kadar üzücü ki. ben şehit ailesi olsam, her gün lanet okurdum.
2-3 gün konuşulacak daha sonra diğer şehitler gibi unutulacak olaydır.

sonraki seçimlerde yine kürt oylarını alabilmek için hdp ile ittifaklar yapılacak.

kronoloji hep böyle işliyor, devlet halkı gerizekalı yerine koyuyor.

şuan ülkede kimin terör sempatizanı olduğu açıkça ortada onlara işlem yapılsın.
Pkk denilen oç örgüt tarafından 2015 civarı kaçırılan 13 polis, asker, jandarma ve mit görevlisinin, tam 6 yıl sonra pençe 2 operasyonu sırasında infaz şeklinde şehit edilmeleridir.

Sürekli sivil vatandaş denilse de, bu genç evlatlar polis, asker, jandarma ve mit görevlisi idi, yani sırf bu sebeple kaçırılmışlardı.

Şimdi burada 6 yıldır kendi evlatlarını kurtaramayan devlet yetkililerine mi, 53 tane şerefsizi geberten ama 13 tane rehineyi de kurtaramayan güvenlik güçlerimize mi kızayım bilemedim.

Bi düşünün, evinizden biri, kocanız, evladınız, babanız, bu oçları tarafından rehin alınıyor ve tam 6 sene onlardan haber alamıyorsunuz. Bu süre zarfında oç öcalan ve pkk paçavrası önünde silah zoruyla röportaj vermek zorunda bırakılıyorsunuz. Kimi otobüsten kaçırıldı, kimi eşinin ve evlatlarının yanında. 1 dk bi hayal edin, onların yerinde olduğunuzu ve yaşadığınız tramvayı.

Sonra bu pkk şakşakçısı hdp'yi övenler, sempatik gösterenler çıkar karşımıza. Az değil. Tam %12 civarında oç yaşıyor ülkemizde, ve onların 18 yaş altı piçleri. Topunuzun sülalesini s.keyim.

https://www.milliyet.com....ikleri-belli-oldu-6431093

https://www.trthaber.com/...-harekati-556222.html/amp
13 tane vatan evladı. Bunun gibi niceleri oldu ama bu kadar uzun süre rehin kalan olmadı sanırım. Rabbim yakınlarına sabır versin.
Dile kolay 6 yıl.

6 yılda hiç mi birileri kurtarma girişiminde bulunmadı ?!.

Ölen şehitlerimizin aileleri şimdiye kadar neden tv ye şuraya buraya çıkıp kurtarmalarını istemediler ? istedilerde engellendiler mi ne oldu ?

Aaa pardon. Saray yaparken unutuldular.
Hükümetin iş bilmezliği ve hain şerefsizlerin yine hainlikleri sonucu gerçekleşmiştir. Bu vatan evlatları beklemez miydi birgün kurtarılmayı gerçekten yazık.
6 sene boyunca hiç mi kaçmaya çalışmamışlar diye düşündürmüyor değil. ben öldürürdüm, ölürdüm, yine rehin kalmazdım. allah rahmet eylesin.
(bkz: Pençe 2 operasyonu)
Kanları yerde bırakılmamalı.
Bu konu "kanser" gibi bi konu kardeşim. Problem bi anda oluşmaz, oluşan problem de bi anda çözülmez.

"Birleştirici"politikalar üreten adamlar olması lazım...olması lazımdı !!...açılım deneyelim, aaa olmadı, bu sefer de yerli milli olalım, aaa o da olmadı şöyle yapalım böyle yapalım, diye devlet yönetilmez.

Aynen kanser gibi...önce doğru teşhis koycaksın...lösemi hastasına öksürük şurubu vermiyceksin...öyle iyileşmez o.

Lösemi hastasına öksürük şurubu verip, bak ilaç verdim, iyileştirmeye çalışıyorum, demekle de, "iyi" olmazsın, " gerizekalı" olursun.

Bu problemi üreten akape'nin ta kendisidir. Derin problematiği sığ adamlar çözemez.

Bi devletin 6 yıl vatandaşını "unutması " diye bişey de olmaz. O türden oluşuma devlet denilmez, 6 yıl ne, amk?...

Olmaz yani. Einstein'ın "problemi yaratan, o problemi çözemez" şeklinde ünlü bir sözü vardır. Neymiş?... muz cumhurları teröristin elinde vatandaşını unutmuş 6 yıl sonra da terörist vatandaşı öldürmüş.

N'apcaktı?...katar dan uçak almayı bileceğine vatandaşının peşinde koşmayı öğreneydin...

Adam tek bi bronson için dünyayı ayağa kaldırdı, görmedin mi?

Görmedin !! Yoksa bu adamlar ölmezdi.

E körün kullandığı otobüse binersen böyle olur.

Hepsi 13 muymuş? Ellerinde başka adam yok muymuş?...

Bu adamların uyguladığı inanılmaz politikalar çok şükür meyvelerini vermeye başladı.
Sehit edilmeden once kacirilmalarina dair haberleri medyaya dustu mu hatirlamiyorum. Insanin aklina daha cok soru geliyor. Acaba su anda kac tane rehinemiz var ? Ne zamandir esirler ?
Her seyi gectim sayin milli savunma bakanimiz yapilan harekati basarili bulmus.
En cok aci veren de bu zaten.
13 kisi sehit edilmis ve biz daha cok katlettik diye basarili oluyoruz.
O zaman 1 bizden 3 onlardan giderse basarili olacagiz galiba.
Cok uzucu cok.
Allah hepsinin gunahlarini affetsin. Sabirlar versin yakinlarina.
benim en çok üzüldüğüm nokta altı yıl boyunca dile kolay altı yıl boyunca neden bir şeyler yapamamamız olmamız. devlet olarak. yani bunu biliyoruz, bu bilgi elimizde var. az çok bölge tahminide var ama altı yıl boyunca nasıl olurda sağsalim bu yurttaşlarımızı kurtaramayız.

dümdüz, körü körüne eleştirmek istemiyorum. illaki bir gerekçeler vardır. birde mesele askeri olunca basına-kamuya çok fazla bilgi de verilemiyor. ama o rehin tutulmuş insanlar ve aileleri için ne kadar acı. o psikoloijiyi düşünsenize. altı yıl. çok üzüldüm çok. neden bu vatandaşlarımızın akıbetleri böyle oldu. devlet, milli savunma bakanlığının ağzından bir açıklama yapmalı. biz biliyoruzki askerimiz uğraşıyor, didiniyor ellerinden gelenleri yapıyorlar. biz burada sıcak mekanlarımızdan, klavyeleri aşındırarak küfürlerle fütursuzca, hadsizce eleştirsekte biliyoruzki türk silahlı kuvvetleri onlar için her şeyi yaptı.

allah kalanlara sabırlar versin. çok çok zor bir durum. ölenlerede allah merhamet etsin, rahmet etsin. şehitlik makamında karşılansınlar.
şok edici bir haber. allah rahmet eylesin.
Burda hükümete sallayan arkadaşlara anlam veremiyorum.

En üst makamdan söylendi ya kurtarma planı yapıldığı..

6 yıl evet..
azıcik olayi arastırınca okuyunca altindan pis kokular geliyor, olan yine şehitlerimize oldu,

muhalefet meclis soruşturma önergesi mutlaka verir, ama büyük ihtimalle herzaman oldugu gibi yine malum 2 partinin oyları ile reddedilecek ,
bu heriflerin yanlışlıkla bile bu millete faydalı bi iş yapma ihtimali yok, kaldiki rehin kampından rehinleri kurtarmak nere bunlar nere
doğru dürüst pazarlık, takas vs gibi diplomasi gerektiren şeylere fersah fersah uzak olanlardan ne beklenir
ha varsa yaptıkları ugraslar soylesinler belgelesinler bizde rehinlerin tutulduğu us bolgesine bodoslama dalmadıklarından emin olalım
milletimizin başı sağ olsun.

ilk sözüm pkk'ya. allah belanızı versin. kahrolun. sizin yapabileceğiniz tek şey 13 savunmasız insanı öldürmek. askerimizin karşısına delikanlı gibi çıkamazsınız. tek yapabildiğiniz şey korkak gibi vur kaç yapmak ya da silahsız insanları öldürmek. korkaksınız!

ikinci sözüm akp'ye. allah belanızı versin. kahrolun. 13 vatandaşımız 6 yıldır tutsakmış. biz tutsak olduklarını yeni öğrendik. tutsak olduklarını öğrenmemiz için ölmeleri gerekiyormuş. oy kaybetmemek için bu gerçeği türk milletinden sakladınız. oy oy oy, başka bir derdiniz yok. 13 vatandaşımızın canı umrunuzda değil. korkaksınız!
görsel

Gara'da şehit olan askerin babası: Bizi oyaladılar, çok doluyum…

"Siyaset bunu çözecekti. Bu işin çözümü siyasilerdi, ben değildim. Ben devlet değilim. Devleti yöneten siyasiler. Buna bütün partiler dahil"

https://www.indyturk.com/...%C3%A7ok-doluyum%E2%80%A6
https://m.uludagsozluk.com/e/44456741/