bugün

"çocugum senin beynin nasıl yıkandı " diye sorulası askerdir.
belkide çoguldur bir kaç tanedir kim bilir.

evet lan yanlış duymadınız geçen günlerde meydana gelen bir olayda dügünden evine dönmek üzere olan iki kardeş yolda pkk'lı sanılarak kurşun yagmuruna tutulmuştu.

bugün gazetelerde yer alan bilgilere göre o iki çocuga tam 500 kurşun sıkılmış.

500 dile kolay. asker 2 kişiyi yanlışlıkla 20 kişiymiş gibi görmediyse bu kadar kurşunu niye sıktı?

cevabı basit;

çünkü bir kart kurt gerçegi var onlar o kadar kötü o kadar igrenç insanlar ki, görünce ölse bile ekstradan kurşun sıkmak gerekir. öldüyse ölüsünün üzerinede sıkılması gerekir leş sonuçta o insanlar.

askere kızmıyorum adamlar emir altındalar daha önceleri zihinleri kontrol altındaydı şimdi bedenleri kontrol altında birileri nasıl bir savaş istiyorsa onlarda o savaşın askeri olmalı.

bıraktım kardı kürdü insan en nefret ettigi düşmanına bile bu kadar kin beslemez.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25234508/

not; başlıkta asker çogul anlamıyla kullanılmıştır. yani ordu kastedilmiştir. ama entryde bir gariplik oldu sormayın gitsin haberi okuyan her türlü gariplikte bulunabilir bana kalırsa.
ha aq iki kardeş yanyana yürüyor 500 kurşun sıkılıyor ve hepsi de küçük olana hedefleniyor.

olayın kötü bir olay olduğunu tabi ki kabul ederim ama atılırken güzel atılmasını rica ederim.
türk silahlı kuvvetleri neferlerinden beklenen hareket. karışık bir sistemleri var zaten. ordu askerini bombalar, asker sivile ateş açar falan.

negzel.

edit : tabii ki bazı bazı bazılarının zoruna gider gerçekler..
gaza gelmenin ispatıdır , 13 şehitten sonra 10 dk 500 mermi sıkmak iş değil asıl mesele 13 asker şehit olurken onları şeytan çıkmazı bir mevzide istirahat verenlerde , bıyığı yeni terleyen gençleri al vatna , millet ,sakarya gaza getir zorla asker eyle , eline silahı tutuştur dağ , tepe demeden kilometrelerce yürüt yıllarını askerlikle geçirmiş bir rütbeli andaval çıksın ne olduğunu anlamadan 13 gencecik can yanarak vefat etsin . balık baştan kokar kılavuzu karga olanında malesef boktan kurtulmuyor .
şuursuz ve eğitimsiz askerdir. korkaktır aynı zamanda.
Niye bu kadar şaşırıyorsunuz ki nedeni çok açıktır. (bkz: göt korkusu)
dağları taşları mermiyle taşlayıp mutmain olmuş askerdir.

mekke'de şeytan taşlarken nefislerindeki şeytanı gülme krizine sokan saf müslümanlar gibi.
söz dinlemeyen bir gence yapılandır. adamlar "dur" ihtarında bulunmuş sonuçta. askerde kendini herhangi bir sözlükte "pkk saldırısına uğrayan asker" diye bir başlığın altındaki linkte görmek istemediğinden temkinli davranmıştır.
türkiyedeki kalleş medyanın abartmasıdır. senin beynin 500 mermi sıkıldığını alıyor ise, git öl amk.

he öyle bir gerçekte var ise T.C. nin düşmanlarının korkması gerekir. türkiye birlik ve bütünlüğüne kast edecek kalleşlere 500 değil 5 bin kurşun az gelecektir.
kendimizi bir an yerine koyup ondan sonra yorum yapmamız gereken asker (ler) dir. daha bir hafta önce 13 tane şehit vermişken nasıl bir psikolojide olduğunu pc başında anlayamayacağımız askerdir.
beş yüz mermi !!
hayatında askeri bir eğitim almış ya da askerliğini operasyonlarla geçirmiş biri varsa ki mutlaka vardır, 500 kurşunun iki kişiye sıkılmayacağını bilir.
eğer ateş edenler 1 aylık silah atma eğitiminden sonra oraya yollanan 20 yaşındaki çocuklarsa olabilirliği vardır.
ama bildiğimiz kadarıyla doğuda görev yapan askerler ya komandodur ya da sınavlara girip hiç bir sağlık sorunun olmadığına karar verilen uzman çavuş ve rütbeli askerlerdir.yada herkesin tahmin edeceği gibi özel kuvvetlerdir. (bkz: bordo bereliler)
kısaca nasıl ateş edeceğini bilen kişilerdir.
tanım: tamamen medya abartamasından ibaret bir haberdir.
komutanlarınınn günlerce sorgulanması gereken bölük.
ateş ettikleri bölge benim memleketim.
hemen yanında anayol var.
eğer pkk lı bir grup bir kaçış içindeyse anayoldan herhangi geçen bir otobüsü durdurup giderler karadeniz sahil boyunca yürüyerek nereye kaçacak adamlar.
ikincisi kaçsalar niye orayı tercih etsinler köy yollarından ağrı giderlerdi gidecekleri yere.
hadi kardeşim hepsini anladım 4 saat boyunca nasıl ateş ediyorsun adamlardan çıt çıkmıyor.
inanın bunu yaptıran müslüman olamaz.
bir ordu bu kadar zafiyet içinde olamaz.
allah belalarını versin.
he amk he 500 kurşundan sadece bir tanesi küçüğe(!) denk geldi ve onu öldürdü. hiç aklınız alıyor mu bunu? 500 kurşun sıkacaksın ve sadece bir tanesi ile bir tanesini öldüreceksin. 500 kurşun sıkılmış olsa o iki kişiden geriye sadece toz bulutu kalırdı *
diken üzerinde olduğumuzun bir gösteren bir olaydır ama azıcık usturuplu sallayın lan!
terör sorununun bitmemesine canlı kanıt olan askerdir.
500 kursunla iki hedeften anca birini vurabilme beceriksizliginin barindigi guncel bi vaka.
Olen vatandasada yazik, haddiz paralarin harcandigi tsk yada
ölen kişiye yazık, günahtır. yanlız sorgulanması gereken o çocuklar niye dur ihtarına uymuyorlar? hatta uymadıkları gibi niye ateş açıyorlar? istihbarat var ve ya yok kim ölümle yüz yüze gelse 500 değil 5000 mermi sıkar.

eğer bu kişiler dur ihtarına uymayıp gerçekten ateş açtılarsa askerin hiç suçu yoktur ama ateş açtıkları yalansa asker suçludur.
kendinizi askerlerin yerine koyun. size terörist grubun geçeceği bilgisi veriliyor. gecenin karanlığında yolda iki kişi beliriyor. doğal olarak dur ikazı veriyorsunuz. karşınızdaki iki kişi sizi duyunca kaçmak bir yana yanlarındaki kuru sıkı tabanca ile size ateş ediyor. artık bu insanların terörist olduklarından şüpheniz kalır mı? timde ne kadar asker varsa hepsi çocukların kaçış yoluna ateş etmiş olmalı.bir şarjör yaklaşık üç dört saniye sonra boşalacaktır seri atışta. yani çatışma denilen olay tahminimce on saniye kadar sürdü. çocuklara da hak veriyorum, gece vakti köy yolu. eminim onlarda terörist sanmışlardır. çünkü olaydan bir gün önce amasyada çatışmalar yaşandı. söylenecek tek şey var, allah rahmet eylesin.