bugün

yoktur öyle bir şey. yani umarım yoktur. şerrefsize şerrefsiz demek, diyeni şerrefsiz yapmaz, denileni sileni yapabilir. bizim silicilerimiz aslaaaaa bu kategoride değildir, olamaz da. yanılıyormuyum? o yüzden yoktur öyle şeyler canım daha neler.
prensip meselesidir. doğrudur. konu pkk bile olsa burdaki yazarlar tepkilerini küfürsüz ama en azından o ettikleri küfür kadar etkili dile getirebilirler. yoksa kahvehaneden farkı kalmaz buranın. merak etmeyin halkımız zaten yeterince küfür ediyor pkk ya.
provakasyon doruk noktasına çıkarken yanına paronoyayı da alır ve olaylar gelişir...
pkk ya küfredeceğim diye sözlüğün seviyesini yerin dibine sokmamak için olan olaydır. gayet mantıklıdır. iş kontrol altına alınmazsa youtube videolarının altındaki yorumlara döner hiç hoş olmaz. biz zaten pkk nın ne olduğunu biliyoruz. içinizden doya doya küfrediniz hatta dışınızdan da ediniz * ama sözlüğe yazmayınız
sanirim sorun yazarlar tarafindan yanlis anlasilmakta. yonetimin gorevi burda su: " isim cisim gozetmeden yazilan hakaretleri temizlemek, olasi dava yada sorusturmayi engellemek, sozlugu kufur duvarina cevirmemek.

simdi bir kisi yada grup hakareti hakedebilir yada hakettigini dusunursunuz. ama sozluk kurallari cercevesinde kufur yasak oldugundan yapilacak hakaret dahi terbiye cercevesinde yapilmali. yani ben direkt o.cocugu teroristler, ben sizin ananinizi babanizi yedi sulalenizi dedigim de ..mina koyum.com dan farkimizi kalmamakta. bu demek degildir ben teroristleri, hirsizlari savunuyorum, sadece sozlugu kurallar cercevesinde yonetiyorumdur. belki moderator de ayni fikirde de olsa mecburen bu tur entryleri silmek mecburuiyetinde.

kurallari da bir kenara birakalim, burasi bir sozluk, eger kufru hakareti komple serbest birakalim herkes pkk basliginin altina onun bunun cocugu su bu diye sozcuk haznemizdeki tum kufurleri kusalim, bu bir sure sonra herseye sirayet edecek, artik fenerbahceliler gs lilere , bjk liler trabzonlulara diyerek kufrun onune gecemeyecek kufur dolu bir sozluk olacagiz.

uzun bir sure bu tur tartisilan yuzlerce entryi baska sozluklerde ispiyonlamis biri olarak, kizanlarin ofkesini anlamakla beraber, kizginligi bile terbiye sinirlari icinde ifade etmemiz gerektigini dusunuyorum. o zatlar o kufru hak eder ya da haketmez o rolatif fakat sozlugun uslubu acisindan bu tur kurallar olmak zorunda.

bu sozlukte oylesine takilan biriyim, kimseyi savunma ihtiyaci oldugu icin savunmuyorum, ben de moderasyon olsaydim ayni sekilde silerdim bu tur entryleri bundan eminim.
dü$manin bile olsa, edebinle elestireceksin, spastik zekasiyla küfür saymak, kin kusmak pkk yi sevmeyenleri bile rahatsiz ediyorsa o vakit sorun harbiden entrydedir ve o silinir, götün yiyorsa burda havlamazsin gider dagda savasirsin yahut bilgisayarin önünden kicini kaldirir daha yararli bir halt edersin.

(bkz: hau ab)
(bkz: #1754649)
olaya küfürlü entrylerin silinmesi olarak bakarsak daha sağlıklı olacak tartışma.
küfür konusunun yasak olması, isim cisim gözetmeksizin yasak olması kabul edilebilir. ancak çifte standart olmamalı. hele hele pkk konusunda çifte standart oldumu akıllarda soru işareti belirir.

isim vermeden bazı yazarlar bende dahil, çoğu entrymde küfür ederim. a.q derim. amuğa godum derim. sen bunları silmeyip, aynı bu kelimeleri pkk başlığında silersen, ben o işte art niyet ararım.

bir de toplum olarak hassas olduğumuz, her gün 3-5 şehit verdiğimiz şu günlerde mod.larda biraz daha duyarlı olmalı diye düşünüyorum. pkk'ya yapılan küfürlü entry (tüm küfürlüler siliniyorsa) silinebilir. ancak bu entryleri silerken o entryi yazan yazarı da sözlükte küfür ettin diye çaylak edersen, ben o işte art niyet ararım.
ota bota edilen küfürler dururken pkk'ya edilen küfürlerin silinmesi durumu.

ısrarla bakınız, küfürsüzdür : (bkz: söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil)
(bkz: bu memlekette göte göt denir)
(bkz: can yücel)
ya bir de anlamadığım bir konu var, abicim hiç birimiz sevmiyoruz ama küfüründe bir kullanma sanatı vardır, sen tutup başlıga direk orosbu çocugu yazarsan silinir, ben mod olsam bende silerim, neden? abicim burası er meydanı değil, hangimizin siki uzun hangimizin kısa diye test de yapmadılar girerken, şimdi sen pkk küfürü hak ediyor diyeceksin, ediyor doğru, ama abicim ucuz şov yapacam diye de küfür edersen ben senin ülke sevginden şüphe ederim bunun adı başlığıma entry girilsin sevgisidir.

(bkz: orospu cocuguna orospu cocugu dıyememek)

bir arkadaşım şu bakınızı vermiş, abicim sen orosbu çocuğuna orosbu çocugu demek istiyorsan, çık dışarı etrafına bak en kalabalık olan bir yerde çık bir tenekenin üstüne bağır orosbu cocugu pkk diye, ama yapamassın, sen değil burada popülizm derdi ile yanan mahalle kabadayısı ağzı ile yazıp hanımevladı gibi görünenlerin hiç biri yapamaz vallaha ben de yapamam.

o zaman götümüzün yemediği şeyleri burada yapmamalıyız, pkk dan korktuğumuz için değil, az önceki örnekde belirtildiği gibi itibar göremeyeceğimiz için haklı da olsak farklı gözle bakılacağımız için.

gelip benim başlığıma küfür et, silmezler ama gerçek bir vatanseversen küfür yerine insanları pkk dan sogutucu gerçek yüzünü ayyuka çıkaracak makale tarzında şeyler yaz o zaman milliyetciliğin pkk ya küfürden ibaret olmadıgını öğrenir insanlar