bugün

sevgili sözlük yazarlarımızın izleyip, çok değerli bilgilerle donanıp, 2 gündür durmak bilmeksizin hakkında entry girdiği program.

(bkz: ben boyle sanatin icine tukururum)
reyting uğruna bu milletin bütün öz değerlerinin aşağılandığı,yine bu değerlerin çok fazla zarar gördüğü iğrenç bir program...
Yahya.. nam-ı diğer "Pişti", bütün hayatını Beşiktaş'a adamış bir taraftardı. Beşiktaş sevgisi ve Beşiktaş aşkı onun için kutsaldı. Geçimini kahvehane işleterek karşılıyordu. Beşiktaş'ın maçının olduğu günler, kahvehanesine Beşiktaşlılar dışında kimseyi almazdı. Maçı Beşiktaş kazanırsa, Pişti'nin keyfine diyecek olmaz, "hesaplar şirketteeeen" diye bağırır, maçın unutulmaz dakikalarını defalarca anlatmaktan da defalarca dinlemekten de sıkılmazdı.
Bir gün kendini pek halsiz hissetti, başı zonkluyor, boğazı ağrıyordu. Ağır bir gribe yakalanmıştı. Değil kahvehaneye gitmek, ayağa kalkacak hali yoktu. Rüzgarın deli gibi estiği, yağmurun bardaktan boşanırcasına yağdığı o gün, Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi maçı vardı. Büyük bir gayret gösterip, televizyonun karşısına geçti Pişti. Maçın başlangıç düdüğü çaldığında, başının zonklamasından, boğazının ağrısından eser kalmamıştı.
Fakat fırtına o kadar şiddetliydi ki, çatıdaki anten devrildi. "Bu maçı kaçıramam" diyerek ayağa fırlayan Pişti, hasta haliyle emekliye emekliye çatıya çıktı. Devrilen anteni düzeltmeye çalışıyor, bir yandan da hanımına "oldu muuu....?" diye sesleniyordu. ilk birkaç deneme başarısızlıkla sonuçlandı. Bir kez daha deneyip, tekrar seslendi, "oldu muuu...?" Ancak daha yanıt alamadan ayağı kaydı, sağ eliyle antenin direğine tutundu can havliyle. O sırada eşinin sesini duydu: "Oldu, oldu çabuk gel hadi! Bak Beşiktaş bir gol attı."
Yüzünde bir tebessüm belirdi Pişti'nin... Sonra anten direğini tutan eli kaydı ve bir Kara Kartal hızıyla yere çakıldı... Hastaneye yetiştirdiler ama ne yazık ki, kurtarılamadı... Yaşarken de bir Kara Kartal olduğu halde kanatları olmayan Yahya, kanatlandı ve kanatlarını çırparak göğe uçtu...
Onun cansız bedenini görünenler, yüzündeki gülümsemenin Beşiktaş'ın attığı golün sevinci olduğunu anladılar. Gönül verdiği Beşiktaş ve Beşiktaşlı futbolcular, Yahya'ya olan son görevlerini yerine getirmiş, onu bir gol ile uğurlamışlardı son yolculuğuna.
Yahya ya da nam-ı diğer Pişti... O ölmedi aslında. Yüreğinde Beşiktaş aşkı olan bütün Beşiktaşlılar gibi kanatlanarak göğe uçtu ve bir Kara Kartal'a dönüşerek, yukarıdan Beşiktaşımızı izlemeye devam ediyor. *
fenerbahçe-bursaspor maçlarında beraberlik durumu.
eğlenceli bir beta (pit10 cover ile şahane) şarkısı. sözleri;

beni tanıman için zamanın az kaldı
tanıtıyım kendimi bir rastlantı
sonucu gelen bebeğim anlarsın
olmasaydım eğer rapi tatmazdın
%90 dalga hayatım %10'unda kavga yarattım
ağzını burnunu kanla kapattım
ama yine de dediler matrak adamsın
görünüşüm aynı di caprio
bana kimse inanmıyor neden
içine kapanık ol bense şeker
çekim açısıda bok gibi gerzek
hemen gel tepeden
bira kokusu beni sarhoş etti
iki fırtla tipim benim hayko cepkin
dilde gezer ağır argo tepki
ama hiç takılmadım palto tespih

nakarat

ister iste ister isteme
bu hamle pişti hadi bakalım
ister iste ister isteme
bir yerin şişti evet evet

ister iste ister isteme
bu hamle pişti kodum çocuk
ister iste ister isteme
bir yerin şişti naber

beni tanımamazlıktan o an geliyordu
orası nasıl bir yer merak ediyorum
kalabalık kitle bana koşarken
aklımdaki tek şey serap görüyorum
bunlar fanlar ya da kanlım
ve de durmazlarsa kaçamazdım
ama bana gelmediğini anlayınca
son model arabamla gaza bastım
hayat bazen sinema gibi
fakat aileniz ancak bilet alabilir
engeller tam önünüze bile konabilir
bu önümdeki herif bir dana gibi
bana yapma dediğim şeyi sana yapsam
biraz empati yap lan
ve de ajdar tiki kızlardan bile daha şapşal
zevk alırım çok ona kafa atsam

nakarat

ister iste ister isteme
ister iste ister isteme

ister iste ister isteme
ister iste ister isteme
bir yerin şişti naber

kral tv sevmez bizi
canavar gibi görünüyoruz hayır
biz ismail'den daha iyiyiz
bana da remix yap funky c
bir masada duruyorum kadro eski
herkes pür dikkat tablo sessiz
dedikodu duyuyorum arto gay mi
umrum değil kim kime s*kso çekti

nakarat

ister iste ister isteme
ister iste ister isteme

ister iste ister isteme
ister iste ister isteme
bir yein şişti naber
bir çocuklar bir yaşlılar bayılırlar. hiç sevmem.
şu sıralar star'da pişen program. gani müjde, özlem tekin falan var. fazla pişmiş yalnız. yanmış yani. çöpe at gitsin. açıkçası birisi bok gibi dese katılmadan duramam. gerçekten bok gibi.
insanları aşağılamaktan başka bir işi olmayan programdır.
özlem tekin'in sevimsizleştiği program. kendisini çok severim ama böyle şımarık hareketleri halk sevmiyor be. biraz ciddi ol.
her türk gencinin ilk öğrendiği en basit iskambil oyunu
(bkz: pişpirik)
2 kişiyle zevkli olmayan, 6 kişiyle hiç oynanmayan oyun. En güzeli 4 kişi grup halinde oynamaktır. Boş vakitler için idealdir.
görsel
Sen o kadar kule yap birisi gelsin jokeri atsın tüm kartları alsın,
iş mi la bu?
kağıt oyunudur 52 ile oynanır. var mı oynamak isteyen ?