bugün

görsel

özellikle atmosferiyle ve müzikleriyle beni büyüleyen, yeni nesil bir pinball oyunu.

zaten yıllar önce liseye giderken fx2 oyununu oynuyordum, aşırı da keyif alırdım. şimdi de yıllar sonra fx3'e taktım kafayı, ve oyundan çıkamıyorum sözlük artık ne özelliği varsa bağımlısı oldum. zaten ben pinball hastasıydım. ilkokula giderken windows xp'de bulunan space pinball'ı az sömürmüyordum. oyunu ilk önce steam'den edindim, oynaması ücretsiz. ancak neredeyse hiçbir masa açık değil. adam diyor ki her masa için 200 tl ver, al ne pok yersen ye. haydi birini aldın, ikincisini de aldın ama türkiye şartlarında bu fiyat çok fazla değil mi? oyun aşırı iyi olsa da biraz kazık gibi geldi bana. ama adamların suçu da yok, dolar bazından hesaplıyor olabilirler. ben de gittim mecbur korsan indirdim, tuhaf şekilde steam'de ki versiyondan daha stabil çalışıyor ve herhangi bir virüs uyarısı da almadım. yine de nasıl oynayacağınız size kalmış.

arkadaşlar oyun çok güzel. birsürü masa var. marvel yapımlarının pinball'larından tutun da, the walking dead, portal, alien isolation gibi oyunlara özel de pinball masaları mevcut. az önce the walking dead pinball'ından çıktım, halen daha büyüsü üzerimde. bir de her bölüme ayrı müzikler, enfes ses efektleri ve yaptığınız kombolara göre özel animasyonlar, the walking dead'e has atraksiyonlar ve daha fazlası... bu konuda söyleyebileceğim tek bir şey dahi yok. bir başyapıt. ve açıkçası oyuna sanırım beni bunlar bağımlı etti, müziklerle birlikte. keşke rdr, gta gibi rağbet seviyesi yüksek olsa, ve değeri bilinse... ama herkesin tarzı değil bu tip oyunlar tabii ki.

arkadaşlar müzikler efsane. gerçekten hangi müzisyene emanet edilmiş bilmiyorum ama, menü müziğinin efsaneliğinden tutun da oyun içi müziklere kadar heerr detay özel müziklerle donatılmış durumda. hani bazen sırf müziği dinlemek için menüde bekliyorum, ya da oyun bitince... müzikleri için de söyleyebilecek tek kelimem yok. hatta birini bırakayım, dinlemeye doyamıyorum çünkü;

https://www.youtube.com/w...b_channel=LeqendLashMusic

ne diyebilirim, gerçekten benim gibi pinball, tetris gibi oyunların hastası olanlara sonuna kadar tavsiye ediyorum... asla pişman olmayacaksınız!