bugün

öhöm. hamarat yazarlardır.*
Mantı bile açıyorum pilav ne ki, dedirten yazar beyanıdır.

Güldürdünüz.
çoğu sözlük kadınından daha iyi yapacağıma delalettir.

erkek başıma aç kalmiyim diye anam öğretmişti, sağ olsun.

(bkz: pirinçleri tek tek sayabilecek şekilde)
Şahsımdır.
Tevazu gösteremeyeceğim tek konu pilavdır.
yapmasından anlamam ama iyi yerim.
Her türlüsünde iddialıyım. Pirinç, bulgur, meyhane, risotto, paella.
"ELiN ADAMI ALDIĞIN DiPLOMAYA DEĞiL, YAPTIĞIN PiLAVA BAKAR." DiYEN iNSANIN, BEKLENTiSiNi GERÇEKLEŞTiRENDiR.
PiLAV YAPMAKDA NE VAR Ki, MARiFET EL AÇMASI BAKLAVA, BÖREK YAPABiLMEKTiR, DiYEREK ÇITA ALLAHUEKBER DAĞINA ÇIKARTILABiLiR.
Mezun oldugum lisenin pilavini iyi yaparım. (bkz: Galata pilavı)
Pilav yapan her yemeği yapar yakıştırması alan yazarlardır. Kulliyen yalan durumudur.
basit bir şeyin büyütülmesidir.
bir iki püf noktasına dikkat edilirse herkesin becerebilecegi bir eylemdir.

öncelikle, pirinç iyice, nisastasindan arınana kadar yıkanmalı.
sonra sıvı ve katı yağ bereber kullanılmalı, pirinç tane tane hale gelinceye kadar kavrulmalı. tuz bu esnada eklenmelidir. pirinç kırılmasın diye de, aynı yöne ve alttan üste doğru karıştırın.
genelde ölçü bir bardak pirinç için bir buçuk bardak sudur. göz kararı yapılıyorsa, iki parmak üzerine geçse kâfi.
belki de en mühim nokta, piserken asla tencerenin ağzını açmayın. su fokur fokur kaynayinca hemen en kısık ateşe alın, takriben 15 dakikada çeker suyunu.
ocaktan alınca en az 15 dakika, bir havlu, bez vb. ile üzerini örtüp demlenmesini bekleyin.

oldu bitti, afiyet olsun hadi.
rakip tanımam.
Bakınız benim. Bütün rakiplerimi ezer geçerim. Pilavım için erkekleri sıraya dizerim yahu dlddiöfğdşd
Buyrun benim.
bulgur, pirinç, garnitürlü, yasemin, osmancık, baldo, şehriyeli, domatesli şu ana kadar yaptığım çeşitleridir efenim.