bugün

şimdi benim üniversitem * dahil bir çok üniversitede olduğu gibi bazı giyimiyle öne çıkan insanlar var ve bunların yanında kendilerini bu kıyafetleri alamadıkları için zayıf hissedip geride duran, hor gören ve bunu eksiklik olarak algılayan, bu eksiklikle kendini satmak olsun, uyuşturucu madde satmak olsun bu tarz yönelimlere giren insanlar var.
benim üniversitem bir aktivite düzenlese,
siyasal olmayan
masumane bir aktivite.
şey gibi

bir gün herkesin kampüse pijamalarıyla gelmesi gibi ?

hani insanlar pijama giyen birini görüp onlarla dalga geçilince benden daha beteride vardır der, bir özgüven bulur ?
bir kişi bile etkilense yeter. bir kişiyi bile kazanabilsek..

neden pijamada başka bir şey değil olayına da;
'insanın en masum hali pijamalı halidir yatakta kimse onu görmeyeceği için rahattır.' desek.

hatta ve hatta bir de etkinlik başlığımız olsa
" Ne insanlar gördüm üzerinde kıyafet yok, ne kıyafetler gördüm içinde insan yok."

gibi gibi.
her haltı yapmış bunu yapmamış iddia uğruna bunu da yapan öğrencidir.
üniversitelinin hem parası hemde vakti olmadığı için eşofmanını günlük hayatın yanı sıra pijama olarakda kullanması ve kalktıgında da değiştirme zahmetine girmeden erkekse direk evden çıkması kız ise saçına bir topuz yaparak evden çıkıp o halde gitmesi halidir.
"lan çok rahatım ben" havası vermeye çalışan üniversitelidir.
ya da derse geç kalmıştır ve üstüne bir şeyler giymeye vakti olmadığından yataktan kalkar kalkmaz okula doğru fırlayan üniversitelidir. *
ilk önce pijama giyen öğrenci varmı onu araştırmak lazım genellikle nasıl yattıysak öyle kalkıyoruz eğer pijama giyipde gelmişse özgüveni takdir edilmesi gerekir.
muhtemelen yetişmesi gereken bir yere geç kalmıştır. Bende yaptım bunu itiraf edeyim madem. iki yıl önce cumartesi günü dershaneye geç kaldım. Mına koim eşofmanlarla gittim otobüse bindim. Rahatım lan haha. Neyse. Dershaneye gittim. Uykum var lan ayakta uyuyorum. Ders boyu uyudum. Sonra ders sonunu yapamadan çıktık arkadaşlarla dershaneden. Zaten dershaneye herkes eşofmanla geliyor. Hem Kim sabahın köründe hazırlanır ki? Sabahın köründe bir saat hazırlancağıma uyurum daha iyi.
(bkz: beni tanıdılar sen kaç)
(bkz: ben özgürüm)
düzce üniversitesine giden arkadaşımın yaptığı olaydır. inanmamıştım fotoğrafla kanıtlamıştı.
(bkz: kızılayın dağıttıgı beyaz çizgili yeşil eşofman)
sınava geç kalmış üzerini bile değiştirmeye fırsatı olmamış olabilir.*
Büyük ihtimalle rahatına da düşkündür kendisi. Üşengeç diye bu tip insanlara derler.
napsın. pijama değil de eşofmandır o. sabaha kadar ders çalışmıştır.
*
final dönemindeki üniversitelidir.
işbu sığırlar genelde kış aylarının gelmesini beklerler pijamalarını cümle aleme sergilemek için. yo hayır kış uykusuna yattıklarından değil havalar soğuyup aşortmanlarını götlerinden çıkarıp bir kot geçirmek kendilerine zor geldiği için tercih ederler bunu. ebırkırombi pijamalarının olmazsa olmazı altında sarı botların bağcıkları bağlanmamış biçimde salınmasıdır. şu günlerde, ya da vize-final dönemlerinde herhangi bir kampüse gidin bu pijamalı ikondan mutlaka birkaç tane görmeniz mümkündür. hep ugg'a laf çakarız ama böyle erkekler de var maalesef...
yıllar yılı tarafımdan canlandırılmış üniversiteli modelidir.
beğenilme kaygısı taşımayan insandır.

(bkz: çok da tın)
sabahın köründe uykusundan harcayan süslü kokoşların, hangi atkıyı hangi şapkayı taksam diye düşünen heriflerin yanında can verir.
Niye olmasındir.

Millet utanmasa külot giyip gidecek aq.
Kampüsteki yurtta kalıyordur.