bugün

ibanezin paul gilbert için ürettiği gitardır. en başta gerçekten manyetikleri çok güçlüdür ve normalde bridge tonunu daha çok sevenler için bile neck manyetiğini beğenmedim demek imkansızdır, gerçekten de harika yapmışlar.. gitar çok hafif ben case'i ilk elime aldığımda gitar kesin yok bunun içinde kazıklandım dedim. hafifliği sayesinde konserlerde insanı hiç yormuyor. tone düğmesi yok ama volume ile tonu da ayarlayabiliyorsun. baya değiştiriyor o volüm düğmesi tonu. ayrıca sustain i gerçekten çok güzel.. ve jumbo fret olduğu için baya bir rahatlık sağlıyor çalımda. ayrıca klavyesi de ince ve ele güzel oturuyor gerçekten. bridge le çok koyu rock tonları. neck ile de orta ve yumuşak sertlikte çok güzel tonlar elde edebiliyorsun. single manyetiği pek bana göre değil açıkcası pek kullanmıyorum o yüzden ama bu gitarda da çok ihtiyaç duyalacağını sanmıyorum.. ama diğer birçok hum-bucker dan farklı olarak clean tonu da gerçekten ve gerçekten çok güzel.. fixed bridge pgm301 modeli ama eksikliği pek yaşanmıyor. marshall amfileriyle harika tonlar alınabiliyor (tabiki all tube ve hybrid serilerle). *
ibanez'in paul gilbert için çıkardığı signature serisininden bir gitardır. beyazdır, maple saplıdır, ters kafalıdır floyd rose'u filan yoktur, beyazın üzerinde siyahla f deliği deseni vardır. ayrıca gitarın volume knob'u aşağılara koyulmuştur ki çalarken ses ayarıyla oynanmasın. H-S-H diziliminde manyetikleri vardır 2 dimarzio paf pro 1 tane de dimarzio jem single coil vardır. bu humbucker dizilimi gitarın ton aralığını çok yükseltir. ayrıca bir tanesine de sahibim, gerçekten ibanez'in yaptığı en iyi gitarlardan biridir. Çok basit ama aynı zamanda çok çok çok iyi bir gitar olması nedeniyle tercih sebebidir.