bugün

kendi peygamberini bulan tiptir. lakin atatürk varken peygambere gerek yok diyen yine aynı zihniyettir.

(bkz: medeni bilgiler)
Türklüğünü Müslümanlıktan yüksek tutan tiptir.
herkes istediğine inanır. "ben peygamberim mağaradayken gökten kitap indi bana" diyen birine tapmak ne kadar mantıklıysa başka birine de tapmak o kadar mantıklı.

şimdi biri çıkıp desin bakalım "gökten sayfalar indi sesler duydum" diye şizofren olmaktan hastaneye yatırılıyor mu yatırılmıyor mu?
atatürk ile tayyipi kıyaslayan tiple aynı zihniyettir. nasıl ki atatürk Hz. Muhammed'in tırnağı olamaz ise, tayyip de atatürk'ün tırnağı olamaz. aksinin iddia edilmemesi gerekendir.
kızdıran durumdur. Ancak görüldüğü üzre büyük atatürk demeyi bile atatürk'e tapmak sanan, atatürk dinsizdi laflarıyla ortalıkta dolanan, yani dini değerleriyle milli değerlerini ayırmaktan aciz tiplerin başlattığı ahlaksızlıktır.
ikiside devrimcidir.

ikisi de iyi komutandır.

ancak biri milyonların kalbindeyken diğeri milyarların yüreğindedir.

ikisine de can feda.

müslüman atatürkçüyüm.
Elmayla armutu karistiran tiptir.
Biri alemlere rahmet olarak gonderildine inanilan islam peygamberidir digeri ise gectigimiz yuzyilin en buyuk lideri. Katagorileri cok baskadir. Kiyasi komiktir.
bir de kendini, takdiri yaratana kalmış konularda konuşmaya, ahkam kesmeye hak sahibi gören andavallar vardır. gülüp geçin.