bugün

Türkiye'dir. 2014 yılı dizel en boşunun fiyatı 80 bin lira dolusu da 90 bin liradır. Şaka mıdır.
Ucuz araba kalmadı ki malum rte vergileri ve çıkarcı bayiler yüzünden.
Doblo panorama modelinin de 73.000 tl olduğu ülkedir.
508 degil 2014 yeni 308 dizel dolu fiyatidir. Haybeden üfürmeyin.
fiat bravo gibi bir aracın 74.000tl olduğu ülkedir aynı zamanda. o nedenle de şaşırtmayandır.

fiat bravo lan, fiat bravo!!!
Tourneo connect bile 40 bin tl den 70 bine çıkmış.
kdv dahil araç fiyatı üzerinden %145 ötv vergisi alınırsa normaldir. araba markaları siteleri, hükümetin yaptığı soygunu belgelemek için, sitelerinde vergisiz ve vergili fiyatları paylaşmaktadır.
türkiye'de ne ucuz ki o abartısız olsun. normaldir.
Araç fiyatının yarısı vergiye giden ülkedir.

Highline dizel Golf 88 bin lirayken 308'e o parayı verenin aklına sokayım.
Demek ki ülkemizde yeni araba seven çok az. Yoksa kim oy verir çılgınca vergi alan akpye.
Fransızların en kofti arabasına çok fazla bir değerdir.
kübaya gitsen aklın götüne kaçacak öyleyse.
308 değil 508'dir efendim o dediğiniz;

http://www.peugeot.com.tr.../media/78/7845-72e940.pdf
peugeot'a 90 bin lira veren zihniyeti de bir sorgulamak gereken durum. o paraya wolkswagen'in daha güzel en azından araba denebilecek arabaları var yani.
Vergilerin bu kadar yüksek olduğu bu ülkede normaldir.
milyarlarca lira nın otomotiv üreticisi ülkelere akmaması için fiyatlatın daha da yüksek olması gereken ülkedir.
Avrupa ve batı dan senede 60 milyar usd borç alıyoruz. sonra o parayla gidip onların yaptığı otomobiller alıyoruz.
mantıklı mı bu ?

not: entry de siyasi yaklaşım yoktur. kim yapsa destek olurum.
peugeot 2008 access 1.2 motor 82 bg gibi bir arabanın 55.000 tl olduğu ülkedir aynı zamanda. oha diyorum başka da birşey demiyorum.
A3 ün en boşu 70 bin ya da 80 bin lira. Burda avrupaya göre 10 bin lira fazla alan ithalatçının da suçu var.
Rav4 ün en boşunun 112 bin tl olduğu ülkedir. Avrupa da 112 bin tl ye 3.0 cayenne, 3.0 santa fe alınır.