bugün

bakın japon kardeşler siz oyun yapmayın. oyun yapıyorum derken oyunu bok ediyorsunuz. ulan oyun içindeki saçmalıklar hiç bitmiyor. buna bir de para veren varsa allah akıl fikir versin.

her neyse oyuna gelelim. şu oyunu bir deneyeyim dedim. pc den oynarım ve alışkanlığımdır klavyeden oynarım. her neyse girdim ana lige başladık oyuna. bir oyunda hiç mi gelişme olmaz. ilk saçmalık transferde takas işi. yıllarca değişmedi gitti. ulan dünya üzerinde açın bakın kaç transfer takas üzerinden oluyor. neyse bunu geçelim alt yapı işi çok saçma lan. gerçekçilik sıfır. huntelar emekli oluyor, messi emekli oluyor bir sene sonra alt yapınızdan 16 yaşında takıma katıyorsunuz.

bu adamları yetiştirip 70 80 milyon eurolara satıyorsunuz. yani oyuncu keşfetme, geliştirme gibi şeyler yok fifa daki gibi. yani oyunda transfer bütçesi ve maaş bütçesinin hiç bir önemi yok. bunu da geçiyorum bir diğer saçmalık her pozisyonda oyuncular rövaşataya kalkıyor. ulan 500 maç izle dünya üzerinde 1 ya da 2 rövaşata golüne denk gelirsin. hadi bu da neyse de overall saçmalığı var bir de. 85 overalli nikles sule 2 metre boyunda 70 overalli sik kadar adam niklas suleden hava topu alıyor vay amk.

geldik en dandik ve aptalca yeniliğe. adamlar maç içerisinde q tuşu ile adam kaçırmayı kaldırmış. saçmalığa bak amk neymiş joyistikle adam kaçıracakmışız 2 tuşla. ulan bunun klavye de karşılığı olmamasını geçtim, youtube da adam kaçırmayı anlatan adam bile 11 e 1 antrenmanda bunu yapması 10 saniyeyi buluyor. ulan bunu maç içerisinde yapamayacaksam adam kaçıramayacaksam ne anlamı var hızlı atağa çıkmanın. yardıra yardıra hücuma çıkıyorum ilerdeki adamlar mal mal bana bakıyor. neyse yazacak çok şey var ama gerek yok.

pes bitmiş ağa.
Yahu 2020 yi de aldım o kadar para verip ama alışkanlıklarımdab vazgeçemiyorum ya hala bunu oynuyorum amk.
Hangisi gelirse gelsin 2010 dan daha iyisi olmadı belki de olmayacaktır.
Merak etmeyin pes 2012 de bitti zaten.

Fifa varken pes oynayan vurduruyordur bu devirde.
Abi biz hala 2013 oynuyoruz, Allah affetsin..
Psg baya iyi. Tavsiye ederim.
"lite" sürümü bu gece tsi 01.00 den itibaren ps4 markette ücretsiz olarak sunulan ve içerisinde myclub modunu barındıran futbol oyunu.
Amına koduğumun sik kafalı japonları ne anlar futbol oyunu yapmaktan.
"Yeter artık 2019" manasına gelir. 2019 yılında kötü olayları ardı arkasına yaşamaktan usanmış kişi nidasıdır.
Oyun ne yerden yere vurulacak kadar kötü ne de efsane.
Kesinlikle oynanabilirliği fiyatının üstünde.
Psn plus kullanıcıları için şu aralar 109 lira. Değerlendirilmeli.
Bu arada online modda kapışalım diyen yazar arkadaşlarım ulaşabilirler.
bir fifa değil diyeceğim oyundur.
bir fifacı olarak beğendiğim oyundur. süper lig takımlarının faceleri güzel olmuş. saracoğlu cok güzel yapılmış. oynanıs da iyileştirilmiş. ancak fifa hala gerçekcilik ve oyun motoru yönünden daha önde. fifaya devam.
Her sene olduğu gibi bu sene de Fifa 19 tarafından tokat manyağı yapılacak vasat oyun.
indirip oynadım. ilk izlenimim şu ana dek yapılmış en iyi pes olduğu yönünde. Bakalım ilerleyen dönemlerde fikrim değişecek mi...
artık konami nin ne oyununu alırım nede herhangi bir japon oyununu kojimaya yaptığınızı asla unutmayacağım korsan bile oynamaya değmez bu oyunlar ayrıca mgs yi boklu mendil gibi tuvallete attınız millet gidiyor ubisofta ana avrat sövüyor ama ubisoft splinter cell e hiç böyle yaptımı peki Assassin creed e kendiniz bilirsiniz 2018 de bayern münchen bile yoktu.
Fena olmamış oyun.
görsel
artık bir adamı alıp gitmenin mümkün olmayacağı oyun.
bunu oynayanların yarısı oyun kültürü olmayan bir güruh. Varsa yoksa bu ve türevi futbol oyunları.
Real Madrid gibi tarihin en büyük takımının lisansının olmadığı bir oyun oynanmaz, Süper Lig'in lisansını alsa ne olacak. Zaten CL lisansını da Fifa'ya hediye ettiler. Pes'in geleceği yok gibi gözüküyor.
Ankaragücü kadar ballı takım yok. Ne zaman lige çıksa süper ligin lisansı alınmış oluyor.
Sevindirmiştir keşke stadyumlar da gelse.
an itibari ile açıklanmıştır. allaha şükür sıralamam iyi.
hala 2013 oynarız.
Kardeşim oyun lan altı üstü oyun. Ne bekliyorsunuz, oyuncunun duyguları mi olsun?
Elinde tuttuğun joystick ile oynadığın, bir dünya mantık hatası olacak olan oyun işte.
10 dakikalık maçı 90 dk. oynuyorsun.. bunu gerçekmiş gibi hissettirmeyi kim nasıl becersin? Olmaz o iş.
Kimse gerçeklik beklemesin, oyna geç.
Her zaman olduğu gibi ilk 3 maç çok güzel, sonra bok gibi gelmeye başlayacak oyun serisi. Kontrollere alıştıkça, açıkları keşfettikçe langırta dönüyor oyun. Fifa da bunun laciverti, onu kayırdığım zannedilmesin. Her sene bu kadar çok satın alınıp oynanmalarının yegane nedeni alternatifsizliktir.

Edit: Fikrimi belirtirken sana mı soracağım kardeşim. Evet oyunun kolaylığından rahatsızım ama bunun nedeni oyunun simülasyondan uzak oluşu değil oyunu kolaylaştıran ''oyun açıkları'' nın bir ton olması. Ve bu açıkları öğrendikçe oyunun çocuk oyuncağı haline gelmesi. Mesela fifa 15 ' te l1 üçgenciler furyası vardı, fifa 16' da kalecinin kapattığı köşeden vurunca nerdeyse kesin gol oluyordu. Pes 18 de kaleciler çok kötü. vs. vs. Bunlar oyun açığıdır simülasyon eksiğinden ziyade. Ve her sene biri düzelip bir başkası geliyor. Bu sene de farklı olmayacağına eminim.