bugün

pes 2010 çıktığından beri yakın zamana kadar beceremediğim olay. şimdi hallettim ama iki gün önce de ilk penaltımı kazandığımda kaleci köşeden çıkardı iyi mi.

neyse kullandığım taktiği açıklamak gerekirse;

ilk önce şuta basıyoruz fakat burda önemli bi olay var ki şuta bastığınız süre topu ne kadar yükseğe vuracağınızın belirleyicisi. ikinci yapılması gereken oyuncu topa koşarken topa vermek istediğiniz yöne basmak. burda da basma süresi topa o yöne ne kadar uzunlukta vurucağınızın belirleyicisi olacak. tabii ki başlarda uzun uzun bastığımız için koskoca messi bile dağlara taşlara vuruyodu. fakat kısa basıyım derseniz top kalecinin hemen yanına da gidebilir. elinizin ayarını trainer bölümünde verebilir bi kaç pratikle üstesinden gelebilirsiniz.
gayet kolaydır. son 8 ayda en fazla 4 tane kaçırmışımdır.
pes 2009'dan çok çok farklıdır.
doğru bir penaltı atışı için önce abartmadan sadece şuta basıp çekin, oyuncu topa vurmadan yön tuşuna basın. top kolay kolay köşeye gitmiyor ama kaleciler de aptallaşıyor penaltılarda. tabi gol olması penaltıyı atan oyuncuya göre de çok değişiyor.
ben yukarıdaki gibi çok gol atıyorum da victor valdezle penaltı nasıl kurtarılıyor onu bilen varsa beri gelsin.
pes 2010'da serbest vuruştan gol atmaktan daha zor değildir.
bir maçta 3 kez penaltı kazandığım halde başaramadığım olay.
karşınızdaki kaleci salak ise üzerine atın çünkü ayağıyla falan topu içeri alabiliyor.
not: abi victor valdes aldı daha ne diyim.
gol atamadığımı bilen bi arkadaşın paso penaltı yaparak beni durdurmasına neden olan durum. olmuyo aga, beceremiyorum.
2-2 giden maçın 120. dakikasında penaltı kazanıp topu auta atmam ve akabinde gelen karşılıklı penaltı atışları sonucu yenilmemle beceremediğime kanaat getirdiğim şey.
aslında çok basit bir olaydır. hemen anlatayım efendim şöyle olacaktır.
önce atmak istedğiniz köşeye doğru analog u yaklaşık yarım saniye çekip bırakıyorsunuz bu işlemi yaparken ise şut tuşuna basıyorsunuz. eğer fazla çekerseniz topu değil aut, taca bile atabilirsiniz.
sadece ortaya atıp kalecinin köşeye zıplamasını beklediğim olay.
4lü oynarken,olum biliyorum lan atmayı derseniz eşinize, diğer kaleci bir köşeye atlar sizde rahatça atabilrsnz.
taktiğini öğrendiğinde çok da zor değildir.
--spoiler--
ilk önce şut tuşuna saniyenin onda üçü kadar basılır oyuncu topa yönelirken topa vurmasına yarım saniye kala sağ veya sol tuşlarından herhangi birine saniyenin onda beşi kadar basılı tutulur.

sonuç: gol
--spoiler--
edit:imla
sadece ortaya atınca gol olan penaltı tarzıdır.
penaltı atıp, frikikte barajı geçemeyenlerde vardır.*
şimdiye kadar penaltı yaptıramadığım için doğal olarak yanından bile geçemediğim gol şekli.
Bugüne kadar oynadığım kimsenin buna bende dahil köşelerden gol atmayı başaramadığı olaydır. penaltılara kalındığında 0-0 olduğundan back to menu'ye basılır.