bugün

bayramda 3 yaşındaki yeğenimle oturup izlediğim turkish çizgi kahraman.

bir ara arkadaşıyla misket oynadılar karşılıklı, şaşırdım ama tepki veremedim, sağ gözüm biraz seyirdi sonra hayko cepkin e bağladım ama olsun; peppeee peppee çok üzülüyor.
üzgün olduğumda dinliyorum ben, hele ki pepe pepe çok üzülüyor diye bir çığlık eşliğinde iyi geliyor bazen. normal değil mi bilemiycem.
şu sıralar herkesin dilinde olan çizgi film kahramanı, veletlerin idolü.
(bkz: insan sevdiğini hiç üzermi) (bkz: pepee).
ama bi bebe olayı var aazını burnunu yerim onun ben .
tez zamanda yeni bölümleri çıkar inşallah. bıktık lan hep aynı bölümleri izlemekten.birde ilk başlardaki gibi çıkar umarım çıkacaksa çünkü sonra çok bozdu çünkü pepee.
seslendirme haricinde bir şeyi olmayan sikindirik çizgi filmdir.
(bkz: pepee pepee çok kafa sikiyor)
Okul oncesi cocuklara yonelik bir cizgi filmdir, turk yapimidir ve cocuklarin izlemesi halinde gelisimlerine, dogru olan seyleri ogrenmelerinde gercekten yararli cizgi dizi.
sen onu çüküme anlat ile eş anlamlı sözcük grubu.
--spoiler--
peppee peppee çook üzülüyooor.
--spoiler--
kim olduğunu bilmiyorum pepe. cahil miyim neyim.
edit: az önce tanıdım seni pepe. kıyamam ya, ne bahtsız şeysin sen öyle. ayrıca türksün sen ne pepesi.
yaş sınırın olsun pepee. bana hitap etme. senin yüzünden ruh sağlığımdan korkar oldum lan. *
pepee isimli tek türk sen olmalısın.
ben de pepeeyi birtek ben izliyorum sanıyordum. akıl sağlığımdan şüphe eder olmuştum. ama şimdi görüyorumki pepeeyle yürüdüğüm bu yolda yalnız değilmişim. yaşasın pepee ve maceraları.

pepee'nin sevenleri çoğalıyor.
http://youtu.be/QDum80OdBl8

ankaralı olduğu kesindir. 2.46 dan itibaren.
Ablamın 1 yaşındaki kızının izleyerek yemek yediği çizgi film karakteri.
http://www.youtube.com/watch?v=u7u3ykywexy
Evet kocaman kız peppe pepppee çok üzülüyor diye dolanıyorum ortada,öyle dile dolanan illet bir şarkıdır bu.
bu aralar pek bi popüler olan, ses tonu ve konuşması hoş minik piç kurusu...
gelmiş geçmiş en iyi türk animasyonu.
(#13714866)

tasarının sahibi yanıtlıyor:

"pepee deyince akla ilk gelen şeyin yabancı çağrışımlar olması beni çok şaşırtıyor ve üzüyor. aslında hepimizin elini vicdanına koyup nasıl bir kültür emperyalizmi altında olduğumuzu düşünmesi gerek. pepe yüzyıllardır anadolu’da, konuşma zorluğu çeken insanlara takılan bir sıfattır. pepe ahmet, pepe alilerimiz vardır. ama bizim ilk aklımıza gelen elin ispanyol “pepe”si oluyor, ne acı… burada seyirciden tek bir şey için af dileyebilirim, o da sondaki fazladan “e” harfi. bu, teknik olarak marka ayrıştırması yapabilmek adına konuldu."

kanım kaynadı şimdi p.çe.
youtube'da "pepee türkçe" kategorisi ile, "böyle bir yapımı ancak yabancılar yapabilir" imasında bulunulan, dolaysıyla da başarısı onaylanmış olan (anlatabildim mi bilmşiyorum) yerli yapım.
küçük kızımın favorisi. ablası cailloucu.
pepee gibi bi sevgiim olsun.
(bkz: pepee pepee yaralandı)
diziye bok atan britanya köpeklerine, animenin karısı olmuş geyşa kılıklılara, amerikan animasyonunun lümpen takipçilerine birkaç sözüm var:

ulan hırbolar!

bir kere bu iş bir başlangıç işi, bir basamak, bir motor marşı, bu işler böyle yapılır. bu ülkede böyle şeylere önem verilmediği için -müthiş bir beyin yıkama ve provakasyon aracı olması, az sermayeyle büyük paraları çevirebilmesiyle adeta bacasız fabrika mahiyetinde olması, reklam sektöründeki yeri ve önemine rağmen.- yıllarca animasyon-çizgi film v.s yapılmadı. belli bir altyapımız yok. eğer bu işlerde ileri gidilmek isteniyorsa mutlaka bir yerden başlamak lazım. bu da bir başlangıç oldu bizim için. bir başlangıç işi olmasına rağmen batıdaki muadillerinden geri kalır yanı yok.

üstelik bu işin başındaki isim ayşe sule bilgiç, anlattığına göre bu işi büyük zorluklarla başardı. onca aksaklığa rağmen yılmadı, emek verdi, inandı ve türk tv tarihinin en iyi animasyon çalışmasını yaptı. -ekibiyle beraber-

şimdi bu oturduğu yerden bi haltı beceremeyip eleştirenler, eleştirmenin ötesinde bu işi küçümseyenler, çalışanların şevkini kırmaya çalışıp bugüne kadar bu ülkede faydalı olan her zikin yoluna taş koyup heyecan öldüren emek sikiciler!

siz aynısını, aynı koşullarda, yapın da görelim.

edit: bu çizgi film işindeki muazzam parayı, daha da önemlisi bu sektörde güçlü olanların provakasyon ve kültür emperyalizmi sahalarında da etkin olduğunu görüp bu konuyu tartışmaya değer görmeyen kördür, cahildir.