bugün

yaklaşık iki yıl önce dh forum/pentax sayfasındaki bir grup arkadaşla oluşturduğumuz, Pentax kullanıcı ya da sempatizanlarının buluşma noktası. bir forumdan ziyade bir aile havası taşıması, üye olup 1-2 mesaj atanların bir daha ayrılamamasına neden oluyor. eğer bir dslr makina sahibi değilseniz ve almaya niyetlenip bu siteye üye olursanız bilin ki Pentax dışında bir makina alamazsınız. alsanız bile mutlu olamazsınız.*

http://www.pentaxturkey.com
pek çok açıdan bilgili kişilerin bulunduğu forum sitesi ama bence en iyi yönü 2. el piyasasıdır.
zira şöyle ki, forumdaki pek çok kişi zaten gerçek hayatta görüşmüş, çekime çıkmış, muhabbet etmiş insanlar.
bu yüzden birisi makinesini falan satacağı zaman gözünüz kapalı alabiliyorsunuz. zira satıcının güvenilir olduğuna dair en az 5 6 referans var.
bu yüzden pentax makine almak isteyenler (belki başka bir makine) mutlaka uğramalılar.
ben 2 kere lens, bir kerede makine aldım.
makineyi sanal pazar üzerinden almştım nakit param yoktu.
ancak lensleri gözüm kapalı, gönderdim parayı bana lens geldi. bir kaç ekipman aldım aynı şekilde, gözüm kapalı para gönderdim, ekipmanlar geldi.
bir keresinde satıcı benden habersiz kargo ücretini bile hediye etti. (photo-pentax)
velhasılı kelam her şeyiyle güzel bir site. bir kaç kişiyle gerçek hayatta görüştük falan filan .