bugün bir çok arkadaşımızın yapacağı kahvaltıdır. şimdiden afiyet, bal, şeker olsun.
Tüm ailenin bir arada oldugu sucuklu yumurtalar salamlar sosisler patates kizartmalarin habada ucustugu müthiş kahvaltıdır.
Gereksiz saçma anlamlar yüklenen sıradan birşey. Kahvaltı, Sabahları öfke ve nefret duygularıyla dolup taşan bi bünye için yeterince gereksiz ve sinir bozucu bir eylem iken bi de üstüne "pazar kahvaltısı" diye bikbikleyen çakma romantikler, kafalarını kahvaltı masasına vura vura patlatma dürtüsü uyandırıyor.
çoğu ailede herkesin bir arada olabildiği tek kahvaltı olduğu için anlamlıdır tabi ki.
uzun uzun sohbet edebilirsiniz. acele etmeden tadını çıkara çıkara yapabilirsiniz kahvaltınızı.
hele ki önceden kahvaltınızı yaparken kovboy filmi bile izleyebilirdiniz.
şimdi bilmiyorum var mı ?
varsa da mutfakta televizyon yok zaten.
az önce yalnız başıma yaptığım güzel kahvaltıdır. günün en önemli öğünü kahvaltıdır ve özen göstermek gerek.
Tam anlamıyla böyle birşey.
görsel
Tüm hafta hunharca çalışmışsan, bitmesin istediğin, peşine bir de yeşilçam taktığın, türk kahvesiyle cila yaptığın kahvaltıdır.
Gecenin çok ileri saatlerinde uyuyup, eş dostun kahvaltı için kapıyı çalmasıyla erkenden uyanırsınız. 'Aradık duymadın hadi kahvaltıya gel' der. Sizde ne kızabilirsiniz ne de başka birşey.
Beyaz peynir, patates kızartması, tulum peyniri, siyah zeytin, hindi salam, karabiberli pastırma, çay. Çok şükür.
Mutlulukla alakası yok saçmalamayın. Yatın uyuyun.
benimki bir kahve ve bir parça çikolatadan oluşuyor.
bazi insanlar icin onemlidir. ozel olarak yaptiginiz, yaptigimiz o butun guzel sofralarin bir gun ac ve muhtac insanlar ile paylasilmasi dilegi ile. bu da bir pazar hayali olsun. kahvaltidan daha guzel.
Bağımlı çalışan yani SGK'nın tanımı ile 4a'lı veya 4c'liler için yeri ayrı olan kahvaltı günüdür. Hafta içi ev iş denkleminden 1 günlüğüne uzaklaşılabilecek bir harekettir.
yiyin olm kızım işte ya beslenin camıs gibi.
Bizde her zaman önemi farklı olandır.
Pazar kahvaltılarını erkek hazırlar.
Babadan böyle gördük. Yıllardır değişmemiştir ve değişmeyecektir.
adına 389 entry girildiğine göre bi anlamı olmalı. arayın bakalım çarşamba kahvaltısı diye bişey var mı?

her boka muhalefetsiniz arkadaşlar. bık bık bık yani. al buda 390.
hiç doğru düzgün yapamadığım.
birazdan gidip bikaç yumurta bi de ekmek alır gelir kendi kendime yaparım.
bardakların içine atılan çay kaşıklarının sesi, ocağın üzerine konulan çaydanlık ve onun üzerine konulan demliğin sesi, kabuğu soyulmuş salatalığın kokusuna karışmış patates kızartmasının kokusuyla uyanılarak başlayan kahvaltıdır.
annemin mutlaka yeni uyanmış bizlerin şişmiş yüzlerini uzun uzun incelediği ve ne güzel doğurmuşum hepsinin ağzı burnu ne güzel dediği aktivitedir. ayrıca değil anne değil.
hayatta ki tek güzel şey.
Hayattaki en güzel şey değil. Ki ayrı değil.
Çok heyecanlandiran kahvalti. Birazdan son kuruvasanlarimi yiyecegim.
kalabalık olanları uzun sürer upuzun, masanın en diplerine oturmuş bir çocuğun sıkıntıdan çatlayıp masanın altından kaçacağı kadar uzun. çaylar, kahveler, sigaralar, üstüne bir de anılar... birer birer eksiliyor masadakiler, ben de büyüyorum, masanın altından kaçacak yaşta değilim artık. sıkılmıyorum da eskisi gibi hoşuma gidiyor hatta.
Keyiftir, kızarmış ekmekle tereyağ,balın tadını doya doya almaktır. Pazar kahvaltısı en sevdiğimdir
obezlerin aşkı. ondan sonra beni niye kisme sikmiyor diye ağlıyorlar...