bugün

ah dostlarım, isyan bayrağıdır bu böğrüme saplanan sancı!

erkeklerin ve erkek egemen toplumun kurduğu kirli saltanatı devam ettirmek ve kadınları bu saltanatın kölesi yapmak, kendileri her gün başka biriyle yatarken kadınları sadece kendilerinin ihtiyaç giderdiği bir nevi şişme kadına çevirmek ve bu oyuncağını da mızmız çocuklar gibi kimselerle paylaşmamak, yükselen egolarına yeni kadınlar harcarken kadını perdeler arkasına saklamak adına beze çaputa sarmaları, evinden dışarı çıkarmamaları, okuma haklarını elinde almalarının yetersiz kaldığı noktada kadına yeni prangalar vurmak, yaftalanmak korkusuyla kadını sindirmek adına giriştikleri utandırma, yaftalandırma, pısırıklaştırma çabasının en canlı tezahürü olan "patlak kız" yaftasını meydan okuyan, bu düzenin bir kölesi olmayacağım diyen, hayatım ve cinselliğim kimsenin kontrolünde değil, ben modern, çağdaş ve laik bir bireyim kendi hayatımı kendim yönetirim diyen cesur kızın bu kirli düzenin duvarlarına indirdiği balyozdur.
her kız için geçerli olmayacak bir durum olabilir. burdan sonrası, yani işin bu kısmından sonra, zaten insanların kişisel tercihlerine kaldığı için yorum yapma hakkı azalır.
edepsizliği onur sayanların sözü. onurunu sikeyim diyeceğim ama onu çoktan yapmışlar.

(bkz: formata uymak için kasmak)
(bkz: hayır patlak benim)
(bkz: hayır benim)
(bkz: benim)
..
(bkz: ilk cümle olarak evet efendim beklemek)
(bkz: direkten döndü)
onursuzluğunda bir onuru vardır sende o da yok be tatlım diye cevaplanası patlak * kızdır.

edit : söz meclisten dışarı. *
(bkz: önemli olan ruhunun patlak olmaması)
namus kavramını sadece kadının davranış ve eylemleri üzerinde değerlendiren topluma cevap niteliğinde, bırakın artık bacak arasında namus aramayı beyinlerinize bakın dercesine tam bir özgüvenle yazılmış, takdiri hak ettiğini düşündüğüm sitemkar yazıdır.
patlak ne lan topmu bu tövbe tövbe.
kendi arkadaş popülasyonundaki kanıyı tüm toplum genelinde zanneden ve patlak gibi rutubet edebiyatıyla bunu dile getiren henüz seksi bi kaç gün önce tatmış ve çok çılgınca bi hayatı varmış gibi kendisini manipüle eden ergen söylemidir bir doz nazan öncel sokak kızı dinle geçer.
(bkz: patlamış mısır)
(bkz: patlak şamyel)
bir özgürlük manifestosudur.
kendini sözlüğün ortasında "patlak" şeklinde nitelendirebilen kadının ağzından çıkabilecek sözdür. bu sözün sahibi ya fazla cesur ya da fazla kendine değer vermez biridir.
türkçe'ye çevirecek olursak; onursuz erkeklerin elinde mal olmaya devam edeceğim demektir. kendimi özgürüm diye kandırıyorum işte...yersen...
muhtemelen erkek olan yeni nesil yazarın ben kızım diye ortalara atlaması ve sözlükte ilgi çekme çabası içine girdiği anlaşılan durumdur. patlak olmaya bu kadar hevesli olması götten aldığına işarettir.
(bkz: kumda oyna)
(bkz: sıçmadan önce derin nefes al)
bir şakirt erkeğin, atatürkçü ve laikçi insanları küçümsemek için, namus ve ahlak kavramının kendi görüşünden başkasında olmadığını anlatmak için, kız ismiyle sözlüğe girerek komik duruma düşmesinin kanıtı olan başlık.
bir kadın, evlenmeden önce sevişebilir. bu doğal bir durumdur ve kendi tercihidir. fakat, bunu asla '' ben patlağım '' gibi saçma sapan bir sözle anlatmaz. insan araba lastiği ve futbol topu değildir. patlaklık da ne demek oluyor? bir kadın, kadınlık gururnu ayaklar altına alarak '' ben patlağım '' diyebilir mi? DiYEMEZ. O zaman bu yazar şakirt bir erkektir.
(bkz: çanak çömlek patladı)
(bkz: rakibe saygı)
(bkz: oyuna saygı)
(bkz: izleyene saygı)
(bkz: uefa)

duygu ve düşüncelerini gerçek olarak dile getiren kız biçimidir. eğer gerçekten bayansa tabi ki.
bir bayanın asla kurmayacağı bir cümle. hele hele erkek egemen kem küm ettikten sonra "kendileri her gün başka biriyle yatarken" diye giriş yaparak genellemenin dibine vurmak, şapka çıkartılacak bir tarzdır.
--çok fena spoiler--
ben modern, çağdaş ve laik bir bireyim kendi hayatımı kendim yönetirim diyen cesur kızın bu kirli düzenin duvarlarına indirdiği balyozdur.
--çok fena spoiler--

yukarıda yazılanları yapmak için patlak olmak gerekmiyor. ne alakası var?
onurumla patladım diyen hanımdır.
herkesin onuruna saygı duymak lazım.
patlak olmayı kendine onur sayarken, patlak olmamayı onur sayanları yadırgamakta çatlaklıktır.
yazarlar kendi yaptıkları pisliklere bakmadan , kendince doğrularını söleyen yazara kaşar yakıştırması yaptıkları, erkek olarak kadınlara bakış açılarını yine iğrenç entryler girerek ispatladıklar konudur.

her yiğidin yoğurt yiğişi farklıdır.