1. 1.
    bir ahmet ümit kitabı.
    arkeolojik çalışma yapan bir ekibin başından geçenleri ve onların bulduğu patasana adlı bir yazmanın yazdığı hititlerden kalma tabletleri iki ayrı bölüm olarak anlatan, her iki bölümü okumaktan da büyük keyif aldığım, okumaya başladıktan sonra bitirmeden bırakamadığım güzel bir kitap.
    1 ... lafazan
  2. 2.
    ben zalimler çağında yaşayan bir alçaktım.Tanrıların korkak haline getirdiği bir alçak.Alçakların en acınacak olanı, en tiksinti vereni. Yüksek dalkavukluk, aklını düşmanlıkla besleyen sinsi bir saray yazmanı.
    ben kral pisiris'in danışmanı , büyük meclis panku'nun değerli üyesi, ben soylularn en soysuzu patasana.
    http://www.ideefixe.com/k...?sid=UL7AKPBMS0H2RBXJYJAH
    işte bu patasana'nın hikayesi. bunu okuduğumuzda ilk başta neden diye anlam veremediğimiz sonra etkisinden kurtulamadığımız romanın kahramınıdır patasana. patasana, ahmet ümit'in oldukça yalın ama entrikalarla dolu, aşk, nefret , acı, ihanet vs. bütün duyguları barındıran en önemli kitaplarından biridir kanımca.
    iki bölüm birlikte işlenmiştir. bir bölüm patasana'nın yaşadıklarını bir bölüm arkeolojik çalışma yapan kişilerin yaşadıkları entrika dolu hayatı anlatmakta. geçişler son derece mükemmel ve akılcıdır. kesinlikle okunması tavsiye edilir.
    1 ... kacak kelebek
  3. 3.
    ahmet ümit'in başladığınızda elden bırakamadığınız, bir şimdiki zamanda geçip bir hititler zamanına dönen, inanılmaz sürükleyici ve klasik ahmet ümit romanları gibi sonunda ters köşeye yatıran kaliteli bir roman. her karakterin detaylarına inmekten kaçınmamıştır ahmet ümit aynı zamanda. bu detaylarda romanın saf bir polisiye olmadığını görürsünüz. fazlasıyla da sürükleyicidir. 500 sayfaya yakın olmasına rağmen bir günde bitirmişimdir. *
    1 ... shyer
  4. 4.
    ahmet ümit kitabıdır. güneydoğu da yapılan kazı çalışmalarının zamanla kabusa dönüşmesini konu alan kitap, mutlaka okunması gereken muhteşem bir eserdir.
    1 ... maxime chattam1905
  5. 5.
    edebi polisiyenin en iyi örneği olan kitap. mistik yapısı, oya gibi işlenmiş karakterleri, türk işi gerilimi ve akılalmaz sürprizi ile bütün övgüleri hakediyor. filmi konusunda derin tereddütler içindeyim. diyalogların değil metinlerin ağırlıklı olduğu bütün güzel kitaplarda olduğu gibi birebir aktarma yapmak ve büyüyü korumak bu kez de çok zor olacak.
    1 ... zargana
  6. 6.
    en sevdiğim kitaplar arasında yerini aldığından iyi bir nick seçimi yaptığını düşündüğüm yazar.*
    ... kacak kelebek
  7. 7.
    dosttur, tüm üzüntülere tesellidir, bir tanedir.
    ... jai guru de va om
  8. 8.
    hayatımın manası, yaşama sebebimdir, ellerimdir, gözlerimdir, dostumdur, eşimdir, aşkımdır, herşeyimdir, bütün duyguların bir araya toplanmış tek ifadesidir.
    1 ... 1isi
  9. 9.
    ahmet ümit'in polisiye ve tarihi roman estetiğini bir arada başarıyla kaynaştırdığı diğerleri gibi kalbürüstü bir romanıdır.
    2 ... gozluklu kedi
  10. 10.
    Ahmet Ümit'in en iyi kitabıdır. Hiç bitmese dersiniz okurken. iki dönem arasındaki geçişleri müthiştir.
    1 ... leigh cheri