bugün

Son derece saçma ve gereksiz bir tekliftir bence. iğrençlikten başka bir şey değil. Ayrıca Türkiye'deki çoğu kalitesiz dizilerde gerçekleşen ve pastayı yanlış kişinin yemesiyle sonuçlanan durumdur. Artık sıkmıştır. Olmamalıdır.
saçma gereksiz ve eskimişdir. bir de hatun kişi yüzüğü yutarsa vay halinize. işte cümbüş. derdiniz batan organizasyon mu olsun para verip alınan yüzüğün bok olması mı yoksa, hatun un tuvalette yüzüğü çıkartmasını beklemek mi. hayır bi de hatun getirip 'aha çıktı' diyip parmağına mı takacak. en iyisi hiç denemeyin adam gibi gidin evlenme teklifi edin.
hep ya yüzüğü yerse diye düşündüren romantik olmayan durum.
tehlikelidir cunku yuzugu pastada bulmak zordur ammaaa;

(bkz: bardağın içine yüzük koyup evlenme teklif etmek)
yanlışlıkla yüzüğü yutmak
romantizm de yaratıcılığın yerde olmasıdır.
yakında kızların bu tarz teklifler karşısında ciddi ciddi kusacağını düşündüğüm durumdur. biraz orjinal olalım dostlar.
off.. azalarak bitsin lan bu on yüzbin milyon klişe yutmuş evlilik teklifleri. hayır yani, nerden geliyor bu ısmarlama romantik aşklar? romantik olduğu ölçüde, hayır cevabını duyma olasılığı o kadar azalıyor mu?

"bakın ben nasıl teklif ettim, çok yaratıcıyım ve deli gibi aşığım" mesajı mı verilmeye çalışıyor ilgili kurumlara? sen, evet sen çok sevgili romantik kardeşim, senin de gayet iyi bildiğin gibi, bunlar gösteriş budalalığından başka bir şey değil. ne gerek var ki böyle atraksiyonlara? onun yerine misal, karşılıklı adana dürüm yerken teklif et. dürümün içinden acı acı yüzük çıksın, "karım ol" de o esnada. inan dünyanın sonu olmaz, kimse de seni küçümsemez. 2 yıllık garanti veriyorum lan, kıymetini bil. veya ben bilmem, bilemem. git serenat yap anasını satiim.
kiz obur ciksin, o pastayi yüzükle birlikte yutsun: hastane odasinda mideden yüzügü cikarma operasyonu esnasinda yapsin evlenme teklifini... doktor olasim geldi.
daha sonra yenilecek olan bütün pastalarda yüzük veya başka bir şey aranmasına neden olacak davranıştır. (bkz: hayatım bu sefer pastayı neyli aldın)
leyla ile mecnun'da dürümlü versiyonu denenmiştir.
two and half men dizisinde charlie harper´ın (charlie sheen) yüzüğü şampanyanın içine koyarak yaptığı davranışı andıran eylem. orada kadın yüzüğü yutmuştu.
romantik olcağım derken diş çıkartmaktır.

- tatlım doğum günün kutlu olsun bak sana özel üzerinde hello kitty resimi olan bir pasta yaptırdım. Hadi üfle mumlarını da güzel bir dilek tut.
+ ne gerek vardı canım yaa. Bunun yerine içinde yüzük olan bir kadeh ile romantik bir evlenme teklifi etseydin çok manidar olurdu ve çok makbule geçerdi.
- sen önce şu pastayı bir ye de.
+ aaa bu ne mehmet yaa?
- aaa diş bu, dişin çıkmış serpil! Yüzük ne oldu serpil yuttun mu yaaa?
+ ağzıma sert bir şey geldi zorlandım ama yuttum sanırım
- yaa kredi kartına on ay taksitle aldım ben o yüzüğü serpil ne yaptın yaa? Yürü tuvalete gidiyoruz. Elbette bir şekilde çıkacak o yüzük içinden.
+ yivrançsıan mehmet yeaa.

Yapmayın beyler. Evlenmeye değerseniz kuru bir evlilik teklifi çok daha fazla makbüldür emin olun.
gereksizdir.
klişedir. güzelim yüzüğü yağlı yağlı, vıcık vıcık pastaya daldırmaya gerçekten gerek yoktur.