bugün

temiz kokacam diye değil de karşısındaki kızı yada erkeği etkilemek için insanların yaptığı garip eylem.
parfüm neden kullanılır ?
kendi pis kokunu bastırmak için, mamafi karşındaki erkek yada bayanı etkilemek için. başka ne açıklaması var ki bunun?
10 saniyelik bir düşünce ile parfüm kullanmanın saçmalığını anlıyorsun. lakin insanlar 10 saniye bile düşünmekten aciz.
banyodan çıktıktan sonra sıkılan parfümede hiç anlam veremem. tertemizsin zaten. neden üzerine bilmediğin, doğaya zararlı madde sıkarsın? zaten vücudun temiz neden sıkarsın. yoksa etin mi kokuyor? diye düşünmeden edemiyor insan.
netice itibari ile gül suyu, hacı yağı gibi doğaya zararsız, temizleyici faktörü olan kokular sürmeyip bunun yerine parfüm sıkıp karşındakini etkileme düşüncesinin ne denli doğru olduğu tartışılır.
- immh..immh..ahh...nasil recai abi soyle bak bakayim yandan. etkileyici oluyor mu?
+ oglum emin misin lan basligi dogru anladigina? bana bosuna yakiyosun edevati gibi geldi..hem kutu basinclidir yaziyo dikkat et..
dünyanın en mantıklıca hareketlerinden biridir.

parfüm sıkan adam, eğer güzel kokuyorsa zaten temizdir. kirli bir tenin veya kıyafetin üzerinde parfüm zaten güzel kokmaz. adamda kendisini beğendirmek istiyordur. eğer başkaları umurunuzda değilse, niçin parfüm sıkıyorsunuzki? gidin yıkanın, temizlenin yeter. parfüm sıkmak sonuçta ekstra bir olaydır. ayrıca, bir bayan bir erkeği etkilemek istiyorsa kesinlikle cacharel amor amor sıkmalıdır. *
parfümün kişileri etkilediği bir gerçektir. göz gördüğünü unutur, kulak işittiğini unutur, dil tattığını unutur fakat içe çekilen o koku, o anda duyulan his aynı kokuyla bir daha karşılaşıldığında tekrar canlanır. burun kişiyi yanıltmayan tek duyu organıdır. bu yüzden etkili bir parfüm kişi üzerinde ciddi bir etki yaratacaktır.
parfümü sikebilmek özel bir yetenek gerektirdiğinden bu olaya tanık olan kişi mutlaka etkilenecektir.
hiypnotic poison kullanan bir kızın kendini sex tanrıçası ilan etmesiyle alakalıdır.
kokuların insan beynine sinyal gönderdiği gerçeğini atlayan insan söylemidir. Bu yaşına kadar beynine fazla sinyal göndermediği aşikardır. Mesela lavanta kokusunun sakinleştirici etkisi varken Londrada St.George Hastanesinde tedavi gören obez hastaların yarısına vanilya aromalı patch yapıştırılmış ve diğer hastalara göre daha az şekerli besin tükettikleri gözlemlenmiştir. Koku ile erkek tahrik edilebiliyorsa portakal, hanımeli, gül ağaçlarına tecavüz edilmesi lazımdır.
basit karakterlerin, basit metodlarındandır. anti asil bi durum ıyykk.
ne zırvalamışsınız yaa. görende yazarların hiç birinin parfüm kullamadığını sanar.
Alerjisi olan ben için ölüm gibi bir durum.
Bir zamanlar etkili olan teknikti ama bir zamanlar.
(bkz: fahrenheit)
(bkz: kenzo)
En az karşınızdaki kişinin gazozuna ilaç atmak kadar etkili eylem.

görsel
valla büyüye inanmam ama erkek parfümü diye bi gerçek var bence.
Saçma bir hareket. Dün otobüste oturuyorum (evet bu çok nadir başıma gelen sevindirici bir olay) karşıma genç bir adam oturdu. Ortama buram buram bir erkek parfümü yayıldı. Kendi kendime Dedim yuh, bütün parfümü mü boşalttın üstüne.

Neyse arkadaşlar, ben parfümün etkileyiciliğini insanlara hile yapmak gibi karşılıyorum. Şahsen beni gören 1 km öteden çarpılıyor. Parfüm falan hikaye.
tersini savunanlar da bulunmaktadır. mesela konusunda uzman bir kadın insanların kendine özgü bir ten kokusu olduğunu ve özellikle karşı cinsten birisini beğenmemizde, onu çekici bulmamızda bu ten kokusunun önemli olduğunu söylemişti. hatta insanlar parfüm kullanarak bu kokularını bastırdıklarını halbuki bir ilişkide bu ten kokusunun önemli olduğunu ısrarla savunmuştu. bu uzman parfüm kullanmıyordu bu nedenle. benzer haberler de buldum nettte şimdi:

http://www.haberturk.com/...n-kendine-ozgu-kokusu-var

http://www.aksam.com.tr/c...kendine-ozgu/haber-312164
azı karar çoğu zarar diye boşuna dememişler, sıkılacaksa az sıkılmalı bütün bir şişeyi boşaltmayınız yoksa çok görgüsüz bir duruma düşersiniz haberiniz olmaz..
güzel kokan insanlar etkiliyorlar gerçekten.