bugün

kitap bulamazsa pasta alsınlar.
kitapçılarda en ince ve ucuz kitabın bile 10 TL'lerden başladığı ve sağlam bir kitabın 20 TL'nin üzerinde seyrettiği düşünüldüğünde sanırsınız kitap değil menkul kıymetler borsasından hisse alıyorsunuz. netice olarak normaldir efendim, ancak mesele parasızlıktan ziyade kitapların aşırı pahalı olmasıdır.
can sıkar. her istenen kitap okunamaz. o an gelen okuma şevkine gem vurulur. güncel eserlere ulaşılamaz. boyun bükülür. bilinir ki kütüphaneler sizindir; kitapçılardaki kitaplar değil.

bu duyguyu zenginler ve cahiller bilmez; hele cahil zenginler hiç bilmez.

edit: kitap göndermek isteyip mesaj atan başta agacta uyuyan balik, hz barbarossa, afedersinizlezbiyen nickli yazarlara ve yardımcı olmak isteyen tüm yazarlara teşekkür ederim. yazılanların gönülden olduğuna eminim. şimdilik elimden geldiğince ulaşıyorum. istenilen kitaplara bazen ulaşılamasa da şükür durumum fena değil. benim yerime daha muhtaç kimselere kitap alınız. değiş-tokuş yöntemleri geliştirelim. ne bileyim böyle bir organizasyon varsa ben de katılayım.

saat 2'ye gelirken, gösterilen bu ilgi ve alakadan dolayı çok duygusal bir hal aldım. ağlattınız beni gönlü bol ve okuyan uludağ sözlük yazarları. var olun!
(bkz: Korsanı destekliyoruz kampanyası)
Ver adresini kutuphaneyi yolliyim. Sen yeter ki oku.
Her banka kitap kampanyasından faydalan. Hâla uygulayan var mı bilmiyorum ama ben bir kitap bitirince götürüp banka bırakıyorum sonra başkası alıp okusun diye.
ara sıra içinde bulunduğum durumdur. vallahi kötü oluyor gel lan sarılalım.
Parasızlıktan ekmek alamamaktan daha cazip olan durumdur.
Eğer gerçekten kitap alacaksan hesap numarası yolla

Yada istediğin kitabın adını söyle
ben sana alıp yollicem.

Edit:Çok afedersin ama bu entry i hangi aklınla eksiledin anlamadim

Hani seni adam saydığım dan değil de
nasıl bi kafa yapın var onu merak ettim.
insanı üzen durum.
sırf bu parasızlık yüzünden koca cilt cilt anna karenina alıp okuyamadım, ne kadar kötü bi şey bu biliyor musun sözlük.
kısacık özetlenmiş anna karenina istemiyorum ben, böyle 3-4 cilt olacak, tuğla gibi olacak.
Olmayan durumdur. Iki ekmek parasına kitap alabileceğiniz helal süt emmiş korsan kitapçıları bulabileceğiniz yerler mevcut her ilde.

(bkz: sevgi yolu)
e-kitap, kütüphane, sahaf önerilir.
bir kere para verdikten sonra hiç kitapsız kalmazsınız oysa ki.

(bkz: amazon kindle paperwhite 2)
her şey oluşturulacak bir internet sitesine bakar. kitap takası üzerine kurulan bir siteyle en azından aynı şehirde yaşayan insanlar kitap takas edebilir veya ödünç verebilir. yazılımcılar?
aşağı yukarı 6-7 senedir almak istediğim tek ciltlik yüzüklerin efendisi kitabı ile son bulmuş fakirlik örneğidir. babil.com üzerinde enpara'nın yapmış olduğu kampanyayı araştırın derim. Güzel fiyatlara kitap sahibi olabilirsiniz.
Yeterince kez başıma gelmiştir. Pdf indir, kütüphaneye git diyenlere söylüyorum birincisi küçük bir yerde yaşıyorsan kütüphanede istediğin kitap yoktur, ikincisi kitap elde okunmalı pdf yerine.
Daha fazla konuşamayacağım.
Edir: ayrıca kitaplara 25tl fiyat biçen oç, seninde amk.
kitap kurtlarının sorunudur. pdf aynı hazzı vermez. illa o kağıt ele değecek.
birisi parasızlık mı dedi?

hayatımın %90'lık kısmında olduğu gibi parasızlıktan kırıldığım dönemlerden biriydi. her yaz tatilinde olduğu gibi yollarına ineklerin sıçtığı köyümde oturmuş sıkılmakla meşguldüm.

insanın sıkıntısını gideren en nitelikli oyuncak paraydı farkındaydım ama cebimde 4 lira vardı ve bu parayla kitap alıp uzun vadede sıkıntıma derman olmak istiyordum. köyde kitap satan bir yer olmadığı için haliyle çarşıya inmek gerekiyordu ama çarşıya inmek için yol parası vermeliydim ve bu da kitap almak için elimdeki birbirinden değerli 2 türk lirasına veda etmek demekti. bu da kitap alamayacağım anlamına geliyordu.

evde daha önce okunmamış, okuyacak bir şeyler aramaya karar verdim ve tam o anda saatli maarif takvim gözüme ilişti. duvardan söktüm ve gün gün takvim okudum. o kadar çok menkıbe öğrenmiştim ki hava kararmaya yakın iftar programı sunacak nihat hatipoğlu kıvamına gelmiştim. o kadar çok yemek tarifi öğrenmiştim ki ümit usta'ya, emine beder'e tarif dağıtacak düzeydeydim. dünyaya gözlerini açmış her bebeğin kulağına o gün için uygun bir isim fısıldayacak kadar isimlere hakimiyet kurmuştum.

şimdi mi? şimdi sahaflardan çocuk kitapları alırım ve haftada en az bir kitabı yolda yürürken gözüme kestirdiğim bir çocuğa hediye ederim. okusun kerata, saatli maarif takvimi değil, kitap okusun.
Kaliteli bir kitap için en az 25 lira verdiğimiz ülkede olağan durumdur. Sonra halkımız neden cahil, kutuphane sistemi geliştirilmeli.
çözüm halk kütüphaneleridir.
günümüzde satın almanın şart olduğunu dayatıyorlar millete. bu biraz da ekonomi sistemleriyle alakalı.

babacım satın alman şart değil ki? okul okuyorsan okulun kütüphanesi var milli kütüphaneler var arkadaslarından odunc al kitap degistir. okumuyorsan da okul kutuphanesı harıc oncekı onerımdekılerın aynısını yap. bu kadar alışveriş bagımlısı olmayın.
son model telefonda lira olmadığı için çaldırıp kapatmak gibi.
ihtiyacı olana yardım edilmesi gerekir.
güzel bir pdf arşivi oluşturmama sebep olmuş durumdur.
birçok kitabı olan biri olarak bu konuda mağdur yazarlara yardım edilir.