bugün

En yükseğe sıçramak için en aşağı kadar çömelmek gerekir.

En dibe vurmadan en tepeyi göremezsin.
benim de geçici olarak içinde bulunduğum durum.
Sıradan insanların hayatında en az birkaç kez yaşadığı olay.
Her insanın hayatında en az bir kere yaşadığıdır.
öğrencinin, çalışanın, amelenin başına her an gelebilir, üzücü olsada. gün olur, yemek olur, ekmek olmaz. gün olur, ekmek olur, yemek olmaz. gün olur, okula- işe gitmeye dolmuş parası olmaz. olurmu demem, olmuştur ki; yazmışım. sayın ki; yaşamışım.
Günümüz dünyasında parasız kalmak çölde susuz kalmak gibi birşey.
kyk'daki para olmasa açlıktan ölürdüm herhalde. çünkü cebimde nakit olarak sadece 5 liram var.
Öğrenciyken çok sıradan birşeydir.
Hatta para bulunca çok şaşırırsın.
Çok irrite edici bi durum.
Bunu icat edenin ben ta yedi sülalesini sikertenejlestrekleyim.
bir an parasızlıktan saçma salak reklamlarda oynayan eski oyuncuları hatırladım.
Her zaman romantik gelmiyor. Aşinalık hissi sarınca bizden biri gibi dedirtir.
30 yaşına kadar hiç yaşamadığım durum.
insanları tanımanıza yol açar.
işsizliğin tek kötü yanı.
Kanırtan durumlardan biridir. Kimseden bir şey istememe prensibi gereği ne iş, ne para, yardım hiçbir şey istemiyorum. Hatta bu durumda olduğumu bile söylemiyorum. Aç ne yemez, tok ne demez hesabı altı kuru, sırtı pek olanların pek anlamayacağı durumdur. Hayır param vardı, -dı diyorum çünkü başkalarına yardım için hepsini kullanınca ortada kalıyorsun. Şimdi halini, durumunu biliyor mu? Hayır. Pislik, kokuşmuş insanlar arasında yaşamak böyle bir şey. Bakın durumlarının çok iyi olmasına rağmen size olan borçlarını ödemeyip afedersiniz tatil paylaşımlarını sosyal medyaya koyuyor. Böyle bir şey olabilir mi ya.
düşüldüğü zaman o güne dek yapılan bütün fuzuli harcamaları film şeridi gibi gözün önünden geçiren durum.

sürdüğüm bronzera taktığım çantaya tüküresim geliyor.
yirmi dört yaşında olmama rağmen hala kurtulamadığım ve kendime yakıştıramadığım durum. yaşıtlarım yuva kurdu işe girdi. ben beş parasız dolanıyorum.
Sıkça başıma gelen zor durum.
Bir şeyi tutmakla eş değer olan şey. Evet.
Cüzdanın gizli bölmesine sokuşturulmuş 3 veya 4 kez katlanıp kare şekline getirilmiş o kağıt paraya el nasıl hızlı gider anlayamazsınız orda hiç bir şey yoksa paypala gider orda da yoksa yoktur yani zorlamayın.
Paranın önemi yok sözünü yalancı yapar.

Parasız nefes alınmıyo bu devirde, nasıl önemi yok amk.
paranın önemini kavratır, dert olur, sigara yakmak istersiniz fakat sigara almaya para yoktur.
500 yine iyimis, bir ayi 250 lira ile cikariyorum, yol ve yemek dahil.. Ustune gonullu olarak calisiyorum.. Yani anliyacaginiz bes parasizim.
Geliri ne olursa olsun herkesin, ayın belirli bir döneminden sonra düştüğü durum. Eskiden çok kafaya taktığım duruma şimdi alıştım.