bugün

para mutluluk getirir aksini düşünen ya çoook zengindir ya da çooook fakir...

düşün 10 trilyonun var. ve annen kanser oldu...

düşün beş parasızsın...annen kanser oldu...

para beraberinde eğer bir kötülük getirmiyor ise, süreç içerisinde yaşanacak bütün felaketler senin maddi gücüne bakmadan gerçekleşecektir zaten... sorun bunlar gerçekleşirken senin paranın olup olmayacağıdır...

money can't buy happiness but i'd rather cry in a ferrari.
paranın satın alamayacağı şeyin olmadığına dair bir kavramdır.

para icat edilmeden önce ne vardı diye sorduğunuzda error verir bu kişi.
Aksini iddia eden saçmalıyordur ya da boş yapıyordur. Para özellikle günümüz Türkiye'sinde birçok kapıyı açmak şöyle dursun bir çok insanın ağzını açıp kapatır işleve sahiptir.
Aksini söyleyeni rastlamadık zaten.
aksini ben söyliim o zaman...para kazanmak için köpek gibi çalışırsın, evinde oturmazsın. bi şeyleri feda edersin.

çocuğunun büyüdüğünü havaaalanı köşelerinde yaptığın görüntülü whatsapp görüşmelerinden bilirsin.

eğer mafya babası falan diilsen...ve o parayı alınterinle kazanıyosan...bi sürü şeyden feragat ediyosun demektir.

haaaa sonradan karın seni aldatır, başkasına aşık olur- sen doğru dürüst evde olmadığın için...çocuğu da alır, bütün dünyan başına yıkılır. iyi arabaya binersin, uçakta business uçarsın, ama mutlu diilsindir.

para normal yollarla kazanılıyorsa, mafya olayı falan yoksa, eğer çoksa, senden çok çalışmanı isteyecektir. o da senin sosyal hayatını zikertecektir.

aslında para mutluluk falan getirmez.... yasadışı işlerle az çalışıp çok para kazanma işlerine falan girmemişsen...
fakir eziklerin hala anlamadığı şeydir. bakın fakir ezik diyorum fakir demiyorum eğer fakir olupta para her şeydir diyorsanız ezik değilsiniz ama para mutluluk getirmez diyen fakirseniz eziksiniz.
kesinlikle doğru tespit.
malesef her şey paraya bakıyor. eğitim, sağlık, yeme içme, giyim, ev araba... her şey para karşılığı.