bugün

padişaha karşı arkasını dönüp çıkmanın yanlış olduğunu bilen soytarının yapacağı eylemdir. sonucunda ya padişah bundan etkilenip kendisini baş soytarı yapar*, ya da kendisiyle dalga geçtiğini düşünüp kellesini ister. riskli bir durumdur.
padişahta "huuuuvvvvv" diye bağırıp kendi ekseni etrafında 3 kere dönüp Thriller ı söylemeye başlar. beraber koparlar artık.
yerdeki halılar nedeniyle yapılması imkansızdır.
bakınız:

görsel
alkışlanacak harekettir.

uzun bir zaman sonra ilk defa yaratıcı bir konu bulmanın huzuru ile başlığı şukuluyorum efenim.
padişaha saygının sonsuz olması ve 19. yy'da 20 yy son çeyreğinin sanatına özenmektir.
lagari çelebiyle aya gönderilmeniz vaciptir..
elleri göbek hizasında birleştirip, başı öne eğerek bu hareket yapılırsa daha bir sevapmış.
Kavuksuz yapilmamasi gerekir.
-tez kellesini urun !
-emriniz başun üzerinedir haşmetlim...bilie jean is not my lover...she is just a girl who...auwwwww !
-napıyorsun lan hadsiz ! bre mellun napıyorsun !
-ya sultanım götüm götüm ters yürümek zor oluyor devşirmelerden mikail bulmuş yolunu bizde ay yürüyüşü yapıyoruz haşmetbağam...
-haaa iyi o zaman...tiz ulufe verin mikail kuluma...
-olur auwwwww ! annie are you ok ? anie are you ok ? ok anie ? hiçi hiçi hiçi auwwwww !
(bkz: ayan meclisine elektrik bugi akımı vermek)
padişaha yakın isimler ekseriyetle cübbe, entari gibi ayağı göstermeyen elbiseler giydikleri için pekte işe yaramayacak artistliktir.
(bkz: padişahın huzurundan zeybek oynayarak çekilmek)
Şüphesiz arz odasının kapısında deri nakline maruz kalacak tebaa ameliyesidir.

Yay kirişi ve cellad ile.
zaman makinası olaydı da deneyeydik.
Genellikle, sonu yağlı kazık üzerinde bitmektedir.