bugün

kimine göre modernliktir. Hani çocuklarınızla arkadaş gibi olun derler ya bu o demek değildir. Rezalet bir durumdur rezil olan şey karşılıklı sigara içmeleri değil babanın oğlunu hiçe saymasıdır karşı bir tavır sergilese belkide çocuk sigarayı bırakır.
eee armut dibine düşer.
bir de şöylesi mevcut:

baba oğlunun sigara içmesini istemez. çocuk sokaklarda içmeye başlar sigarayı. arkadaş çevresiyle oturur tüttürür sigarayı. gün gelir söz konusu arkadaşlar ot getirir. "hasskome bi deniyim şunu da" der bizim oğlan. falan falan diye uzar gider bu muhabbet. yani sözüm şudur ki kimine göre yanlış kimine göre doğru davranıştır. kimse "rezillik mnaki" falan demesin sikerim.
baba-oğul ilişkisinin bittiği ve bir müddet sonra arkadaşlık ilişkisine dönüştüğü durumdur. babamla benim durumumdur. özellikle boşanmış çiftlerde babanın oğluyla yıllarca görüşmedikten sonra görüşmeye başlaması sonucu birbirlerine hak iddia edemediği gerçeğiyle ortaya çıkması kuvvetle muhtemeldir.
sonuç: ikisi de zehirlenmektedir.
oğluyla karşılıklı yemek yiyen babadan farklı değildir. tamam örf, adet, kültür geyikleri var ama artık sigara eskiye kıyasla çok farklı yerlerde. sigaraya başlama yaşı her geçen gün düşüyor eskiye nazaran sigara kullanımı artıyor ve sigara eskisi kadar göze batmıyor. sigara içtiğini baban biliyorsa ve o da kullanıyorsa yapılması bennce gayet normal. hatta bir arkadaşımın babası arkadaşımı sigara almaya gönderince üşendiği için babasına kendi paketini uzattı. artık içmenin ötesinde bir durum var.
edit: modernlik olduğunu savunmuyorum.
yalnıs yapan babadır. evladına kötü örnek olan babadır. kesinlikle modernlik degildir. buna modernlik diyenler babalarıyla karıya da gitsinler ozaman.
(bkz: Baba mıdır o)
saygının sigarayla olmadığını bilen babadır. babam sigarayı bırakalı yaklaşık 5 sene oluyor. ve bana bir kere olsun "git başka yerde iç" demedi. beni aldı bir gün karşısına, "oglum saygı sigarada değil, yanımda olmanda" dedi. ve o gün bugün uzaklaşmadım o'ndan. ihtiyacı olduğunda yanındayım. başkaları babasından uzakta her türlü haltı yerken, ben yaptığım çoğu şeyi o'nun yanında, ya da o'na haber vererek yaptım. ve bence saygı budur.
yadırganmaması gereken durumdur. baba ile içilmese diğer odada içilecektir veya dışarıda içilecektir.
kimsenin kimseyi hiçe falan saydığı bir durum yoktur.