bugün

diyarbakır'dan yurdun birçok merkezine seferler düzenleyen diyarbakır'ın en köklü otobüs firmasıdır. yerel televizyon kanallarında dönen reklam filmlerinde istemi betil * rol almaktadır. filmde ise istanbul'dan gelen bir yolcuyu canlandırıp "22 saat yolculuk ettim çok rahat ettim, sağolsunlar muavin ve söförde ellerinden herşeyi yaptı. sizde öz diyarbakır seyahati tercih edin." falan gibisinden bir şeyler söylüyor.

gelin görünki ben geçen ay bu firma ile seyahat etmek zorunda kaldım. * arabada hizmet süper birşey dediğim yok digitürk bile mevcut. lakin tarih 29 haziran 2008 yani almanya ispanya euro 2008 final maçı var ve maçı izliyoruz inanmayacaksınız ama şöförle beraber izliyoruz. otobüs temde kendi kendine gidiyor otomatik pilotla sanki. neyse efendim maç bitti televizyon kapandı otobüs ahalisi uyumaya basladı. 3 ve 4 nolu koltuklarda ben ve arkadasım, 1 ve 2 nolu koltukta ise iki arkadas olan bayanlar var. bayanlar uyuyor uyumasına da ayakkabılarını çıkarmış on panelin üzerinden şöförün kafasının üzerinden sarkıtarak gayet rahat bir şekilde uyuyorlar. bende onların gazına gelerek ayaklarımı panele koyup uyumaya basladım.

birden bir sesle irkildim "kardaş o ayağların indirisen. aayip olii! bağ bayanlar var..." indirdik ayağımızı mecburen. tartışmaya gerek yok otobüsten indirirler yoksa. aradan bir saat geçti hanımlar hala aynı vaziyette uyuyorlar bende gram uyku yok ertesi gün nikah var dinç olmam lazım tekrar bir ayağımı uzatıp uyudum bir müddet sonra tekrar bu defa muavin dürtüp uyandırdı. "abi ayağını indir" tam karşılık verecektim bu defa arkadaş susturdu " dusunen abi yapma sus kavga çıkacak" diye.

sustuk çaresizce. çifte standardın kralını hemşeriden yedik anlayacağınız.bayana ayak uzatmak serbest aynadan dikizleyecek ya tırto... neyse sabah oldu gürün-malatya arasında gidiyoruz. televizyon açıldı şöförde direksiyonu otomatik pilota bağlayıp bizimle haberleri izlemeye başladı. dayanamadım uyardım. adam bu defa "sen karışma erbabının işine" demez mi. yine arkadaş tarafından dürtülüp susturulduk. vel hasılı kelam 22 saat boyunca alla'ha emanet sag salim ulastık menzilimize. bir de orada reklamını seyrettik "çok rahat ettirdiler" diye övüyordu laz ziya abimiz. ne diyeyim artık. son teknoloji otomatik pilot otoyollarımızda ahiret hava yollarına direkt aktarma yapıyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar