bugün

ilkokulda matematik dersini "beden eğitimi" hocası eşliğinde yapmış bireyin iddiasıdır.

perşembe, cuma, cumartesi, pazartesi şeklinde bir sayıma da bakarsak,

hayat bilgisi dersine de resim hocası girmiş.

velhasıl kelam ülkeni o kadar seviyorsan,

tatil yapmayıp oy kullanırsın olur biter.
Siz de göz göre göre düşmeyin arkadaş tuzağa. Ben tatilimi bir gün az yapıp oyum için tekrar döneceğim evime, siz de yapın çok zor olmasa gerek.
Gerizekalılığını yamayacak yer arayanların sorunudur.
rezalet. aklımızı nelere harcıyoruz? bu cinlikler peşine başka şeyler peşinde koşsaydık keşke.
ikamet ili dışında okuyan üniversite öğrencileri içinse fırsat olmuş tatil ilanıdır. bu kadar da kötü bakmayın olaya canım.
kendi oylarınıda sabote ettiği karardır.

sanayide ne tatili amk ? adam oyunu kullanacak işine bakacak.
siz tatil ilan edilince bütün ülke yatıyomu sanıyonuz la ?
Beni baglamayan tatil ben nasıl olsa yine yurt köşelerindeyim.
Eğlenmeyi bilen kesim sol kesim olduğu için garez vardır denilebilir.
Ama üç gün tatil yapıp dördüncü gün döneceğiz evet.
Madem oy kullanmays bu kadar meraklısınız tatile gitmeyin. Tatile gitmezseniz ölmezsiniz herhalde.

Sanki devlet zorla tatile gönderiyor. Demek ki milletin tatile gidecek kadar parası var.

ister kabul edin ister etmeyin ak parti hükümeti sayesinde insanlar yılda birden fazla tatile çıkabiliyor.
kabız olsanız akp'den bileceksiniz. ne güzel tatil işte. 5 gün. mis gibi. gitmeyin tatile. size zorla tatile gidin diyen mi var? gitmeyin oyunuzu kullanın. dönün evinize yatın 5 gün.

not: ldp
(bkz: tatilciler oy kullanmadığı için seçimi kaybettik)

bu iddiayı ciddi ciddi savunan biri, chplilerin bir tatil ile kandırılacak kadar gerizekalı olduğunu kabul ediyor demektir.

böylelikle seçim sonrası muhabbetlerin de aşağı yukarı nasıl olacağı belli oldu.

- tatilciler oy kullanmadığı için seçimi kaybettik abi :S
- yapma ya 10 seçimdir tatilde mi onlar?
- yok da ağbi bu sefer başkaydı ya..
- ulan 14 parti birleşmişsin hala konuşuyosun tatil yüzünden kaybettik diye gerizekalı
(bkz: paranoyak olmak) (bkz: psikoloğa gitmekten utanmak)
Ileri derece sol paronayakliginin etki gosterdigi tatiller dizisidir. Chpliler tatile gidiyorda akpliler gitmiyor mu amk?
Ailemin yanına gidecem yalnız seçim günü geri dönecem. Bu kadar basit. Tatili bahane etmeye gerek yok.
daha manyağı bulunana kadar zırvalanacak mazerettir. biraz daha gayret daha zırvasını uydurun.
demokrasiye katkınızdan belki nobel e aday ederler.
zorla tatile mi yolluyorlar milleti? hayır. herkes adam olsun oyunu kullansın. bu soğukta evinde otursunlar işte.
hadi yaz ortası desen tamam da ekimin sonunda ne tatili amk.

hiç akp li devlet memuru yok o zaman sizin kafanıza göre.

hani akp kadrolaşmıştı, hani yandaşları doldurmuştu?

demekki kadrolaşmamış.
La nerde beş gün tatil memur muyuz biz raporlu olmasak cumartesi gece onbire kadar mokoko.
5 gün tatilde kimin parası var da tatile gidecek bunu soran olmaması enteresan.
demokratik hakkımızı kullanıyoruz sandığa gidiyoruz tatile değil.
chp seçmeninin ülkeyi umursamadan 5 günlük tatilde bile londra senin paris benim gezecek kadar zengin ve mutlu olduğunu gösterir.

chp seçmeni hayatından bu kadar memnunsa sana ne kardeşim.

tatile de tayyip mi gönderiyo zorla?
Hükümet elinden tutupta tatile gondermiyo ailesiyle oturanlar oldukları yerde kalabilirler uniyi baska sehirde okuyanlara 5 günü cazip getirip adamlar gidip oy kullansın diye yapılıyor bütün olay bu.
tatili duyunca seçimi unutacak kadar salak bir kitlenin varlığından haberdar olmamızı sağlamıştır.
"tatilde evde oturan bi tek biz miyiz lan?!" diye düşündürmüştür.
Mesela şimdi ters mantık yapalım diyorum.

Ben birçok insan tanıyorum sırf beş gün tatil diye memleketine gitmeyi planlayan. Bunların çoğu da öğrenci.

Beş gün tatil olmasa gitmeyecek ve haliyle oy da kullanamayacaktı.