bugün

hdpli vekil tarafından meclise sokulan adalet ve kalkınma partisine sarf edilen sözdür. her fırsatta chpye pkklı muamelesi yapan tipler görsün de feyz alsın.

https://twitter.com/ruyas...tatus/1329134590171242496

edit: entari ağır ironi içerir.
ip'li nonoşların dilleri götlerine kaçmış sanırım. biride çıkıp, "hayır yok öyle bir şey" demedi, diyemedi. "omo yodo oçoklon kobros o gottolor oyol, yodo oçoklon" has*ktir ulan lale!
Yazıktır, günahtır.

Elden bir şey gelmiyor böyle şeylere gençler.

At izi it izine karışmışta Atatürk'ü sevmeyen yalancıktan Atatürkçü Dersim isyanını yapanların torunları pekaka'lılarla işbirliğine girmiş.
bu bir yalandan ibaret. 2018 milletvekili seçimlerinde iyi parti ve hdp herhangi bir işbirliği yapmadı. hdp her zaman aldığı %11.70 kemik oyunu aldı, o oyla ne kadar milletvekili çıkarılıyorsa meclise soktu.

hdp'li kocakarı, imamoğlu'na "senin belediye başkanı olmanı bizim katkımızla oldu" diyebilir. çünkü hdp istanbul'dan belediye başkanı adayı çıkartsaydı ilk turda binali yıldırım kazanacaktı.

kılıçdaroğlu iyi parti'ye "meclise chp sayesinde girdin" diyebilir. çünkü chp iyi partiyle ittifak yapmasaydı iyi parti %9.96'la baraj altı kalacaktı.

ama hdp'li kocakarı iyi partiye "oturduğunuz koltuklarda pkknin oyu vardır" diyemez. hdp o seçimde nerden ne feragat etmiş de öyle bir şey olmuş? öyle bir şey yok.
görsel

oyları yükseldikçe hdp'lisi, aktrolü, hatta kendi içlerindeki brütüsleri elbirlik iyi partiye sarma ihtiyacı hissediyor.
sonunda chpnin hdp ile işbirliği yaptığını 91 iqlu bir sol troll dahi kabul etti ise gerçekten bazı şeyleri artık göz önüne seren açıklamadır.

kötü olan bunun farkında olup bunda bir beis görülmüyor olması. beni umutsuzluğa iten bu muhakeme yoksunluğunun önemli bir oranda ülkemizde mevcut olması.
ek olarak hdpnin o yüzde 11.70lik "kemik oyu ", sol strateji uzmanı chplilerin 10 barajını geçsin diye verdikleri oy sayesinde oluştu.

nasıl mı ? şöyle:

can dündar kelinin mit tırları haberi yüzünden kürtlere "tc ışide kürt öldürsün diye yardım ediyor " algısı yapıldı. bu algı 2015 seçimleri arifesinde iyice arttı. kürt seçmeni bilen bilir, bu insanların dinamikleri çok farklıdır. duygusal hareket etme uzmanıdırlar. akpye ve bir kısmı chpye oy veren arada derede kürt seçmen chpmizin meclise soktuğu hdpye kaymaya başladı. böylece hdpnin yüzde 8 lerde gezen oyu sağladıkları momentum sayesinde kemik halini almaya başladı.

bunların sonucunda gözlüklü dündar keli ile sol strateji uzmanı chp kurmayları saolsun hdpmizin oyları kemikleşti.

yalan mı?
iyi Parti'nin içinde fetö'cüler var diye balyoz davası mağduru şerefli subaylarımız iyi parti'den ayrılmamış mıydı zaten ya?

Biz daha neyine şaşırıyoruz bunların gençler?

Nelerine şaşırıyoruz?

Ümit Özdağ gibi vatan millet sevdalısı bozkurtlar bile iyi Parti'nin bu fetö'cüleri barındıran hallerini gördü de, parti içinde çok uğraş verdi sözde milliyetçi Meral ablanızı onları atması için ikna etmeye ama başaramadı.

E sonra ne yapsın adamcağız, çıktı bas bas bağırdı sonunda.

işte bu yapılanlar hep vatan sevdasından kaynaklı çaresizlikten.

Muharrem ince de öyle misal.

Adam has Kemalist, Gerçek bir Atatürkçü olduğu için pekaka'lıların dehaşkahpece'lilerin cehape'de Atatürkçüleri Kılıçdaroğlu attığı için boşalan koltuklarda yer almasını bir türlü kabullenemedi.

Yıllarca parti içinde anlatmaya çalıştı derdini ama olmadı.

Sırf Ehl-i Sünnet bir aileden geliyor, vatan millet sevdası var diye cehape yönetimi Muharrem ince gibi eşsiz bir adamı el üstünde tutmak yerine itip kaktı.

Sonrasında olanları da siz biliyorsunuz zaten.

Hep diyoruz ya gençler, tarih tekerrürden ibarettir.

Türk Siyasi tarihi pekaka'lıların partileri hariç göz göre göre teröristlerle bu kadar iş birliği içinde olan insanları hiç görmemişti.

Ama ne zaman ki Atatürk düşmanı, yalancıktan Atatürkçü Dersimli Kemal'cık cehape'nin başına geldi, o günden beri öyle bir mezhepçilik yaptı ki, akepe gitsin diye olmayacak terör sempatizanlarıyla aynı kaptan yedi, aynı tastan içti.

Ayıp be!
chpnin hdp ile herhangi bir bağlantısı olduğunu ima eden başlıklarda " e ama megri megri" minvalinde entari giren 91 iqlu sol trollumuz önceden bu gerçeği kabullendiğini de itiraf ettiğine göre konu kapanmıştır.

aynen kardeşim akit uluyan aynen.
bal gibi de haklı olan açıklamadır. kandildeki orospu çocuklarının chpli zeydana verdiği ayar da mı haksız?

olum neden kabul edemiyorsunuz şu gerçeği. korkmayın lan akp kazanmayacak siz bu gerçeği kabullenince.
ben bu başlığı sazan avlamak için açtım, yukarıdaki laik erkekle senin gibi sol troller gelsin de burada "ya öyle değil hdp aslında iyi partiye değil chpye yardım etti" diyin diye. çünkü siz iktidar düşmanlığı söz konusu olunca gerisi teferruattır desturu ile hareket edip her yemi yiyorsunuz. gezide de yemiştiniz bunu.

iyi partiden kimse bu açıklamaya yalanlama getirmedi ayrıca.

beni hiç tanımıyorsun. senin benimle akıl oyununa girecek kapasiten yok. bunu bir anlayarak hareket et önce.
yalanlama olup olmadığını araştırdığım halde gözümden kaçmış. hatamdan dolayı özür diliyorum ve fakat bu "pekekeye gönül vermiş insanlar sayesinde orada oturuyorsunuz" lafını yalanlayan iyi partili vekilin haberine bakarken bakın ne buldum.

CHP istanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, "Başınızı kuma da soksanız, sorunları halının altına da süpürseniz, HDP'li Fatma Kurtulan söyledi diye duymazdan da gelseniz gerçek budur; buyurun!"

demiş. vallahi yazık.
sözlükte yazdığımı ciddiye alıp bir cevap veren sen değilsin. bir kere ayar yiyip doymayan sensin.
Güzel giydirmişsin kardeşim helal, bunlar zaten öyle şerefsiz ki; fetönün siyasi ayağının araştırılmasına da red oyu vermişlerdi.

Ağır ironi içerir.

Kapak.

Postalandı.
sadece gece yatağında yalnızken posta atabilecek yazarların altında yanlışı yanlış ile kapatmaya çalışıp kapak yaptığını sandığı başlık.

söyleyecek sözü yok ki. anca o da başkasının hatasına sığınarak vicdanını rahatlatabilir.
(bkz: ne diyo ya bu)
(bkz: kapak)

(bkz: Silktirgit)

(bkz: işine bak)

(bkz: Eziğin tek bildiği eksilemek)

Auuuuvvv, hoşt ulan hoşttt.
Bir oy chp'ye bir oy hdp'ye stratejisini izledi ozellikle kentli egitimli chp'liler. stratejik oy deniliyor buna yillardir. sadece son secimlerde degil uzun suredir bu boyle. amac hdp'nin baraj ustu tutulup meclise sokulmasi ve akp'nin zayiflatilmasiydi. nereden biliyorum istanbul'daki arkadaslarimdan biliyorum kardesim, yani sahadan, yani tespitimin bir dayanagi var. ustelik bu calisma chp destekli stk lar tarfindan yurutuldu, dolayisiyla insanlar bu stratejiyi satin aldi. o yuzden hdp'liler agizlarina sakiz olan bizim sayemizde oturuyorsunuz sozunu bir daha dusunsunler. hdp, chp'liler sayesinde koltuklarinda oturuyor. yani kalkip iyi partiye atar yapacak bir durumlari yok. seni meclise sokan chp iyi parti ile ittifak yapiyor kardes bi sakin ol bakalim. ayni sekilde iyi parti de beklenilen oyu alamamis ve chp semsiyesi altina girmek zorunda kalmistir.

Bu strateji ile hdp yillardir baraj ustunde tutuluyor. chp ve hdp ortakligi cok cok oncelere dayaniyor yani. iyi parti'den once vardi bu ortaklik dolayisiyla iyi partiyi bu konuda suclamak mantiksiz. iyi parti ve saadet chp ile yakinlasarak aslinda hdp'nin chp uzerindeki etkisini de bir nebze olsun azaltti diyebiliriz.

Peki dogu ve guneydogu anadolu'da esamesi okunmayan CHP, hatta yillardir ulusalcilik ve kemalizm yuzunden kurtler tarafindan nefret edilen bir parti olan CHP, nasil oluyor da hdp ile ittifak kurabiliyor ve kurtler tarafindan desteklenmeye basliyor. cevabi cok basit kemal kilicdaroglu faktoru. peki nasil?

kilicdaroglu tunceli'li kardesim yani bolge insani uzerinde etkili olabiliyor.

kurtleri, alevileri, ypg'lileri, dhkpc'yi, chp'li sosyalistleri, radikal veya asiri sol gruplari vesaire ayni paydada bulusturmayi basardi kilicdaroglu. neydi o payda sol ideoloji ve akp dusmanligi.

chp'deki merkez solda kendisini konumlandiran, ulusalcilar, kemalistler durumdan rahatsiz tabi. kimileri partiden tasfiye edildi. kimileri ise sesini cikarmadan isini yapmaya devam ediyor cunku kilicdaroglunun parti icindeki gucunun farkinda. kimileri ise makam mevki para hirsi yuzunden sessiz kaliyor.
hdpnin artık baraj üstünde tutulmasına gerek kalmadı. chp saolsun bu adamları barajı geçirdi bir daha da hiç bir chpli vermese de can dündar gibi hainlerin algıları yüzünden kürtler devlete düşman edildi.

örsan öymen falan bu adamlar hdpli değil üstelik. gerçekten bir chpli bana vatanseverlikten, atatürkten falan bahsedince gülme tutuyor beni.

ağlar şimdi aşağıda biri "akpli diyince gülmüyo musun yaaaani"

yok canım kardeşim. ikinize de gülüyorum.
chp sıralarına yapılan çağrıdır.