bugün

Çiziktir.
Suv tarzı arabayı özellikle tercih ediyorsa o iş sıkıntılıdır arkadaş.
Sorgulamaya kimsenin hakkı yoktur.

görsel

Beybi!
Anan da mı otostopçuydu? diyesi geliyor insanın da neyse saygımızdan susuyoruz.

(bkz: cinsiyet ayrımcılığı)
(bkz: cinsiyet ayrımcılığını eleştiren küfürbaz)
Anancı Ergenlerin de sorgulamaya hakkı yoktur.

Beybi!
yoktur.
geçen sene bi kez otostop çekmiştik hem de üç kız olarak.

tabi duran kişi ne niyetle durdu bilmiyorum ama sorunsuz bir şekilde eve ulaştırmıştı. biz de adama önce kahve, sonra muhabbeti sarınca ev yapımı biramızdan ikram ettik. bir-iki saat filan da oturdu yani alkolün etkisi geçsin diye. ama hiç yeltenmedi sarkmaya. adamı ikinci defa görmüş olsak gel kal bile derdik gece vakti eve dönmesin diye, o derece güven verdi. muhabbet ettik ve gitti.

sözün özü, sizin niyetiniz de önemli. insanları zor durumunda iken yakalamış iseniz, bunu fırsata çevirmeye çalışmanız; karşınızdakinin orospuluğunu değil, sizin ahlaksız fırsatçı bir o. çocuğu olduğunuzu gösterir.
univeristede okurken otostopla cok km yaptim.
is hayatina gectikten sonra sehirler arasi sik seyahat ettigim zamanlarda otostop yapanlari genelde alirdim, kiz, erkek, hatta yabanci yolcularim oldu.
sadece bir tane kiz yolcumu kafa dengi buldugum icin evinin kapisina kadar birakmistim, o da kendi istegiyle tesekkur amacli bir guzellik yapmak istedi. tabii ben de geri cevirmedim. zaten bu bi tesekkurlede kalmadi ve bir iliskiye donustu sonrasinda.

sonuc olarak her otostopcu orospu degidir. ama aralarinda nadir de olsa gayet guzel tesekkur etmeyi bilenler de vardir. *
sabah sabah nasıl sığ trollükler bunlar ya. ya şöyle bir troll çıksın da bir şeyler yazsın, sinir olalım ama içten içe de ya aslında mantıklı yanları da var diyelim. ezber bozsun. ama yok amk. 2007'den kalma klişeler.

ben, çok otostop çektim. o yüzden arabam olduğundan beri de kız erkek, yalnız, kalabalık, yerli yabancı fark etmez. direkt alırım.

hırsları olan, jeeplere binip villalarda yaşamak isteyenler biziz. biz, daha tehlikeliyiz. adam bir çadır bir pet şişe su ile doğanın tadını çıkarmak için dolaşıp duruyor. ulan o adam aşmış sana nasıl zarar verir. kadın? ulan kadın namussuz olsa senin benim gibi barzoyu mu bekleyecek? türkiye şartlarında abazanlığımız yüzünden hizmet ayağına gidiyor kadının.

neyse otostopçu alın arkadaşlar. param olduğunda ben yemek de ısmarlıyorum, sohbet ediyoruz. numaramı alıp arada arayanlar var ya. ne kadar tatlı insanlar.
kimse kusura bakmasın sorgulanmaya açık namustur. şahsen ben bir yabancının arabasına binen kadının namusundan şüphe ederim. en fazla silkerler diye düşünüyorlar herhalde. ya kızım tamam, gittiğin festivallerde ısıtmadığın çadır kalmamış olabilir ama yine de nasıl güvenebiliyorsun bir yabancıya?