bugün

otomatik vitesli motorlu araç kullananların, tembel, beynini çalıştırmaktan ziyade göt büyütme eğiliminde olan, ve az hareket etmelerinden mütevellit şişman birer salak olmaları durumudur. bu yağ tulumları en kısa zamanda, bir toplama kampında sabun yapılmalıdır. net.
tuvalete giren insana bile salak diyen kişilerin, hayallerde yaşadığını gösteren tespittir.
bazı sözlük yazarlarının günbegün faşizme yeni soluklar kattığı gerçeğinin yanında sönük kalan gerçektir. Bir uğraşılmadık otomatik vites kullananlar kalmıştı.

Ayrıca tüm dolmuş şöförlerini, taksi şöförlerini ve de kamyon tır ve otobüs şöförlerinin ciddi bir kısmını süper zeki çevik ve ahlaklı olarak hayal etmek de hoş bir fanteziymiş...
vites değiştirerek beynini çalıştıran cücük beyinlilerin önermesi. ayrıca vites değiştirdiği için zayıf değiştirmediği için şişman olunduğunu sanan kişiler de varmış bunu da öğrendik. otomatik vites kullanan biri olarak söylüyorum "erkek adam otomatik vites mi kullanır" diye düşünürdüm ben de ama alışınca çok büyük rahatlık haberiniz olsun.
gün boyunca it gibi çalıştıktan sonra yoğun trafikte manuel arabayla eziyet çekmeyen akıllı salaktır. demek ki neymiş bu önermeyi öne sürende salak olmasına yetecek kadar beyin bile yokmuş.
otomatik vitesli ful araba almaya parası yetmeyen insan söylemi.
(bkz: triptonik vites)
Bir cok belediye ve sehirlerarasi otobus, yeni tirlarin cogu otomatik vitestir. Ticari taksilerde otomatik vites bir mevzuatla yasaktir. Sebebini bilmiyorum. Butun makam otolari otomatik tercih edilir.

Bununla beraber, yasanabilecek bir arkdanan savrulma olayinda, surucu kontrayi verip gazi sabitlemeye ugrasirken otomatik sanziman bunu desteklemek icin elinden geleni yaparken manuel sanziman coktan stop edip surucusune kaza yaptirmistir bile. Esp de cok yardimci olamayacaktir.

Birsey bilinerek konusulursa cok daha faydali oluruz.

Autodrom eski egitmeni olarak otomatik tercihimin sebebi budur.

Atayizler?
Ekonomik koşullar nedeni ile düz vites kullanma zorunluluğu olan insan türlerinin kendi bünyeleri içerisinde uyarladıkları hikaye türüdür. inanılasıdır.
manuel vites arabaların bazı ülkelerde otomatik vitesten daha pahalı olduğu gerçeği de vardır.
(bkz: kediye selektör yakan şöför)
hiç otomatik vites kullanmamış bir ergen iken bende bu başlık gibi salakça yorumlar yapardım ve düz vitesi savunurdum.

ama sonra mecburen otomatik kullanmaya başladım ve gıcık olmuştum yine ilk başlarda.

aradan 3 ay geçtiğinde öyle bir alışmıştımki anlatamam.

şimdi artık düz vites arabayı kapıya eşek diye bağlamam. yıllarca hamallık yapmışım haberim yokmuş.

bu arada bu kadar hareketlilik istiyorsanız gidin hamallık yapın, hiç kilo almazsınız.
Bilakis, Rahatına düşkün olduğu gerçeğidir.

manuel'den daha zahmetsiz ve daha konforludur ancak sürücüye kontrol bende hissi vermez. Ayrıca, arıza yaptığında sahibine kol gibi geçireceği tamir faturası da cabası.
Hayat o kadar kısa ki vites değiştirmekle uğraşmaya gelmez.
çoğu genelleme gibi yanlıştır. hatta ezik genellemesidir.
Yağmur yağdığında bile parmakların yorulmasın diye yağmur sensoru olan dolu arabaya fazladan bir sürü para verip, iş vitese gelince otomatiğe laf atmak komik oluyor.
doğru bir önermedir. çevremde bulunan onca kemalistin otomatik vites kullanmasının başka sebebi olamaz.
tamamen yanlış tespit. tam aksine düz vites araba kullanmak hammallıktır. 4 bin lira fazla paraya kıyıp otomatik vites alamayan angutların ağlayışıdır. hele ki istanbul da kusura bakmayın da asıl düz vites aptallığın daniskasıdır.
Otomatik vitesin keyfini bilmeyen yazarın uydurmasıdır. Ayrıntılı bilgi için:
(bkz: düz vites kullananların fakir ve salak olması)
Bizlm hem otomatiğe, hem düze saygımız sonsuz. Yazarın başlığına binayen verilmiş bakınız...
malesef bu genellemenin sahibi daha salaktır.
Kabul edilemeyecek kadar sacma bir dusuncedir. Rahatini dusunen insanin sectigi arabadir.
mal söylemidir.

(bkz: salak sensin otomatik vites de sana girsin)
otomatik araba almaya parası yetmeyen kişi söylemi. sen trafikte debriyaj fren yapmaya devam et, yaktığın yakıt otomatik araç parasını da geçer.
Bi dakka bi dakka!! Bende ikiside var. Bazen düz bazen otomatik vitesliyi kullanıyorum. Ulan şimdi anladım vay anasını yaaa otomatiği sürdüğüm günler böyle bi salaklık geliyor bana. 3 yaş attım birden amına koyim!! Hep bu otomatiğin yüzünden.

Tanım: otomatiğe parası yetmeyen insan serzenişi.
otomatik iyidir zenginlerde var , düz muhteşem asistaylacı kartallarda var .