bugün

yolculuk boyunca kıro seni izlediğinden dolayı bu durum kaçınılmazdır.
goz goze gelen kisi erkek ise, iki erkek de aynı kıza bakıyor demektir. artık düello anıdır.

(bkz: erkeklerdeki hayvansal içgüdüler)
otobüsten inince arkadan, "pardon baağyan biz az önce göz göze geldiydik, siz de bana boş değilsiniz, tanışabilir miyiz?" cümlesini duyma olasılığını barındıran göz kontağı.
o kıroyu bir daha görmemek için dua etmek gerekir aksi takdirde ikinci bakışmada yanınıza gelip tanışmak istemesi ve iğrenç bakışları yetmiyormuş gibi bir de sesine maruz kalmanız kaçınılmazdır.
zengin ve güzel bir kız için anlamı aşk olabilecek bir durumdur, zira

(bkz: zengin ve güzel kızların birlikte oldukları adamların kro olma sorunsalı)
(bkz: ota boka sorunsal diyen insan modeli)
(bkz: ota boka model diyen insan modeli)
(bkz: paradoks)
(bkz: kendi kendine ayar vermek)
(bkz: manik depresif)
ehohahaha bu da benden dedirtecek ve nerelisinle devamı uzun muhabetleri başlatacak capturedır.
teleferik dolmusunda meydana gelme olasılığı yüksek olan göz çakışmasıdır.
(bkz: otobüste yaşanan dumur olaylar)
(bkz: otobuste kroyla got gote gelmek)
(bkz: otobüste kroyla hiç göz göze gelmedim ben, güzel yarim)
(bkz: sıradan faşizm)
Muhtemelen bir diğer kıro tarafından yaşanılan olay.

(bkz: kıro)
kıro otobüs dışındaysa sorun yoktur. ama kıro otobüs içinde ve yan koltukta oturuyorsa böylesi gözgöze gelmek çok hoş değildir.
akabinde hemencecik gözlerinizi kaçırmanız gereken hadisedir. böyle anlarda kişinin gülme krizine girmesi de olasıdır. bizzat benim başıma gelmiştir. gülme sonucunda yanlış anlayan şahsın sizi otobüsten indikten sonra takip edip yanınıza gelip "tanışabilir miyiz bayğan?" demesi de muhtemeldir. işi sıkıya alıp göz göze gelmekten kaçınmak güzel bir yoldur.
(bkz: kro mro o da insan)
pozisyon itibarı ile göz göze gelindiğinden, pek tehlikeli olmayan durumdur.

ya arkanda olsaydı. puuu! puuu! puuuu! allah korusun!!

(bkz: fortçu)
hemen baska bir yere bakmayi gerektiren an, aman ha uzun uzun bakma yoksa seni helali beliyebilir. *
otobüste nereye bakacağınızı bilememenin verdiği bir gafletle sizi yolculuk boyunca izleyen biriyle göz göze gelme durumudur. o an "allaaahh, yandık şimdi bu bir anlık bakışmayla ümitlenmiştir" diye içinizden geçirmeniz muhtemel olan bir cümledir. siz bakmamaya gayret gösterdikçe o daha da bakar, eğer kıronun görüş alanından çıktığınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, o ne yapar ne eder, eğilir, domalır vs. mutlaka o kıro bakışlarını sizin üzerinizde gezdirmeye devam edecektir. otobüsten insen inilmez, kıroya bindirsen bindirilmez öyle bi durumdur işte.
zehirlenme durumudur. derhal başka bir yöne bakılmalıdır. kıroluğun bulaşıcılığı vardır.
(bkz: haci haciyi mekke de deli deliyi dakkada bulur)
iç ses:şu adam niye bana bakıyo lan
iç ses:sanki zikcek lavuk
iç ses:zaten hep böyle adamlar sonunda ibne oluyo
iç ses:en yakın durakta ineyimde şu dötü kurtarayım bari.
dış ses:basar mısınz?
kro:burda mı?
dış ses:yok abi yanlış anladın sen beni düğmeye basar mısın?
dış ses:abi valla bak o anlamda demedim.
kıronun sizin kendisini kestiginizi dusunerek yolculuk boyunca size allemli gullemli bakışlar atmasına yol acacak olan eylemdir.
(bkz: otobüste kiroyla göt göte gelmek)