bugün

Midem bulanmasa şow değil ama okunmuyor. Bi de otobüs kategorisini istanbul otobüsü diye ayırmak lazım.
genel olarak kitap okumayı zaten severim. otobüsde de gayet hoş oluyor hele birde uzun yol ise şehirler arası bir yolculuk ise yolculuğunuz harika geçer.
gösteriş için yapan da vardır ama ben otobüste/serviste geçen zamanı değerlendirmek için yapıyorum.
kitap ile şov yapılamayacağını bilmeyen yazar beyanı. yolculuk gibi boş bir vakti değerlendirmek için çok mantıklı bir çözümdür. maalesef araba kullandığım için son zamanlarda bu zevkimden mahrum kalmaktayım.
Şov değil de yetenek bence. Ben yola bakmazsam kusuyorum...
şov değil koltukta otururken yer vermemek için bi uyanıklık.
kitap okumanın zevkini heyecanını tutkusunu bilmeyen birinin böyle düşünmesi bence gayet normal.
Otobuste shantaram okumaya kalkınca genel tepki bu oldu sanıyorum.

(bkz: shantaram)
Duraktan tutun taksiye kadar heryerde okurum. yalnız otobüs olayına katılıyorum. ordan oraya savrulurken ortalın tıkış tıkışken ona odaklanmak insanı yorar doğrusu.
Herşeyin kolaylaştığı çağımızda hayla daha zahiriliğe aldanıp kendine göre kıyaslama yapıp şov bence diyenlerin olması komik.

Montumun cebinde taşıdığım mini kitapla gayet güzel geçen yolculuklar.
Enson; hacıosman metro ve marmaray hattını ağarlıklı olarak kullandığımda 700 sayfalık kitap bitti 1 ayda. Metro'da okumak daha rahat otobüse nazaran.

istanbul trafiğini fırsata çevirin.
görsel
Ben de her fırsatta kitap okuyanlardanım. Hiç böyle düşünmemiştim bugüne kadar.
Keşke herkes kitap okuyarak şov yapsa.
diye bağırdı kitap okumayan adam

--spoiler--
(img:#394439)
--spoiler--
otobüste müzik dinlemek biraz şov bence bla bla. kişi kendinden bilir. kitap okuduğunda gösteriş yapıyorsan öyle algılaman gayet normal. hergün 2 metronun son durağını getirmek etrafa boş boş bakmakla geçmiyor haftada bir iki kitap bitirmek benim için büyük keyif. kitap okumanın yeri mi varmış. bu da yeni adet.
Etrafa bön bön bakıp zaman öldürmektense kitap okumak mantıklıdır.
(bkz: otobüste kitap okumak bariz şov bence)
tabi tabi. otobüsü geç normalde kitap okumak da şov. hatta gözünü açmak, duymak falan da şov.

herkesi kendi gibi cahil sanan yazar beyanı.
Hareket halinde olan araçta kitap yada dergi gibi şeylere baktığımda midem bulandığından dolayı okuyamadığım için, bence şov değildir. Bazen vakit geçmek bilmiyor ya da kitabı bırakamıyorsunuz, gayet yerinde bir eylemdir.
lisede okurken ve üniversitede 2 sene öncesine kadar uzun şehir içi yolculuklarında kitap okurdum hep. gayet de hoş olurdu benim açımdan günde en az 50 sayfa otobüste okurdum. vaktim varsa bazen inerdim otobüsten izmit'te yeni cuma camii'nin bahçesinde oturur okurdum. özetle ne olursa olsun ister şov olsun olmasın gayet de hoşuma gider otobüste kitap okumak, boş boş telefonda takılmaktan iyidir.
kessssssiinlikle katıldığımdır. almış eline 850 sayfalık kitabı, bir de 5 doları kitap ayracı yapmış yarrak kafası.sorsan kitabın konusu ne diye apışıp kalacak, sabahtan akşama kadar çalışmaktan beli iki büklüm olmuş, ayakları fare ölüsü gibi kokan hanım kızlarımıza hava atmanın derdinde hala.
Ben kitabı sadece ayaklarımı duvara dikince okuyabiliyorum.

Sorry.
Birilerini taciz etmekten iyidir. Kimseye zarari yok. Neden goze batiyor bu kitap okuyanlar?
uçak neyse de kara taşıtında kitap okumak her türlü şov. gerçekten okumaya çalışan insan kusar. denedim oradan biliyorum.
olsun yani. şov için yapan varsa bile olsun. ona razıyız. her türlüsüne razıyız. belki şov yapmak isterken yanlışlıkla iki kelime okusa bile iyidir memlekete.
Öyle şova can kurban keşke herkes öyle şov yapsa.