bugün

bugün farkettiğim tiptir.
oturduğum koltuğun hemen yanında demire tutunan ayakta bekleyen biraz da yakışıklı çocuğun * mesajımı okuduğunu farkedince olayı biraz da komediye bağlamak istedim. *
üstünde ne var? *
akşam yaramazlık yapmaya ne dersin?
o çok beğendiğin parfümümden aldım. akşam koklarsın. vs vs birkaç sapık mesaj yazdım. zavallı çocuk gözleri faltaşı gibi oldu indiğimizde hala bakmaya çalışıyordu telefona.

ah bir bilse o mesajları kendime yolladığımı. * *
olur ara ara, tam mesajı yollamadan;

"ekleyeceğin bişe var mı ?" derseniz utanıyorlar.
(bkz: ben bugün bunu öğrendim)
Yanımda yolculuk eden (bkz: yazmamak pismanliktir) gibi sınır bozucu kişidir.
Asla utanmadan itiraf edebilirim ki bu bahsedilen kisi benim efendim. Adeta bir tutku bu benim icin. He ama benim yaptigmım aynısını bana yapsınlar, hic acımam kavga da cıkartırım yani.
içgüdülerine göre hareket etmek zorunda kalan tiptir.
buradaki asil mesele mesaj yazan kisinin ne yazdigi degil, o an mesaj yaziyor olusudur. telefon, tipin kafasini adeta bir miknatis gibi çeker.
yolculuk esnasinda çaktirmadan yanindakinin okudugu gazeteyi okuyan tipte bu tiptir.
arada sırada dahil olduğum tiptir. ayakta kalmışım dibimde oturan elinde telefon mesaj yazan bir tip varsa ister istemez merak ediyor insan. bayan veya erkek olması mesajı okuyup okumama tercihim arasında bir kriter olmuyor. farkettirmeden bi kaç kere okumuşluğum vardır. özellikle yapmıyorum denk geldiği için. kalkıpta ''hayırmı la nabıon sen'' dese hiçbirşey diyemem. ama birde arka koltuktan kafayı öne uzatıp okuyan tipler vardırki umarım sonum oralara gitmez.
Fazla meraklı olandır. Birgün okuyorken başına iş gelecektir. Afedersiniz ama herkesin bildiği gibi fazla merak göte yarraktır.
can sıkıntısından bakıyorlar ya meraklısı değillerdir. yani belki sanırım ben de yapmış olabilirim.
Benim de içinde olduğum tip. Genelde kurbanlarım kızdır.Çünkü örnek birdeki gibi mesajları çok sansasyonel oluyor.
dövülesi tiptir. yazılan mesajın silinip onun yerine "ne bakıyorsun bir bok mu var" yazılmasına sebebiyet verirler.
benim o. napim gözüm kayiyor ama.
okuduğu kitabı illa kendisinin mi satın alması gerekir diye sorulması gerekir.
bir arkadaşın anlattığı durum arkadaş kızdır bu arada. Oturduğu yerden arkadaş mesajlaşırken ayakta duran birader ısrarla mesajını okuyor. en son arkadaş daha fazla dayanamayıp "bitti devamı yok göt okuma artık mesajımı yazıyor telefona. adam mal gibi kısa bir süre donup kalıyor ve hemen otobüste arkalara doğru hızla ilerlemeye başlıyor. Merakın göt gibi kaldığı an bu olsa gerek.
geçen gün benimde yaptığım olay. kız aşkım yazacakken aşgım yazmıştı, çok güldüm. aşgımmış.
benim lan o. action, ardinal arayan adamdir. ben: o degilde, uzun mesaj geldi az once, neden cevap atmadin, bari uzun mesaja, peki ya da gulucuk yapsan gondersen evet boktan olurdu, bosver. kiz: sen hep boyle tatli misin. ben: valla uzun mesajima, gulucuk olarak bir cevap atsaydin, yada peki diye, tatli olmazdim, po yirtici bir hayvan olabilirdim. ......
sana yapılmasını istemediğin birşeyi başkasına da yapma düsturundan hareketle yapılması pek tavsiye edilmeyen eylemin kötü roldeki öznesi.
geçen otobüsteyim yanimdaki lavuk mesajlarimi okuyodu. Ne okuyosun lan orospu cocugu yazdim mesaja. Işık hızında kafayi çevirdi . %100 onaylı bi daha okumadı *
Telefona bakıyordu ön kamerayı açtım.
ne yalan söyleyeyim arada ben de yapıyorum bunu.
cok guldugum bir tip. hic karsilasmadim ama varmis iste oyle tipler. o insani tanimaz etmezsin, sana ne gelenden gidenden.
fena kıl kaptigim insan çeşidi. ulan dön önüne dingil sanane başkasının mesajından. sürekli otobüs kullanan biri olsam mutlaka kavga ederdim bitanesiyle.
bunu yapanlara bir gün "al sen cevapla, yok yok çekinme al hadi" demek istiyorum bakalım tepkileri ne olacak.
Önemli olan bunu yapıp yapmamak değildir.
Asıl mesele çaktırmadan yapmak. *
(bkz: amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar)

boyun fıtığı olacak.

o değil de bi keresinde bi kız mesajımı okumaya çalışıyor, istersen sana da atarım kendi telefonundan okursun dedim, at dedi, attım, sevgili olduk, seviştik, sonra.