bugün

entry'ler (218)

doktorun en fazla bir hafta yaşarsın dediği an

+ söyle doktor, kimse bir şey demiyor. neyim var benim? Ne olacak bana?
- üzgünüm ama en fazla bir hafta yaşarsın. Sonra...
+ olamaz, olamaz, olaaaamaz!
- şaka lan şaka, ben hasta bakıcıyım amk. Doktor birazdan gelir.

türkçe den ingilizce ye çevrilemeyen cümleler

+ayağımız alışsın
+bugün bana yarın sana
+anam avradım olsun ki...

dördüzlere verilebilecek isimler

*şafak.
*tan.
*doğan.
*güneş.

camiye giden insanların genel özellikleri

genel itibariyle korkudan kaçıyor oluşları. Ben bundan ibaret olamam. Ben iki kol iki bacak bi gövde bi baş ve taşaktan ibaret olamam. Öldükten sonra yok olamam. Bu düşünceler insanı çıldırtır. Sevdiği birinide kaybedince intiharın eşiğine gelirsin. Sonra kendini inandırırsın. Öldükten sonra hayat var ve kendini rahatlatırsın. Rahatlamak iyidir var ya da yok en azından kafan rahatlar düşünmezsin fazla. Öldükten sonra hepimiz böceklere yem olacağız. En azından inanarak kendimizi rahatlatmada sakınca yok.

gelecek neslin göremeyeceği şeyler

altın şeklinde çikolata, sıgara şeklinde sakız...

elendiği halde real madrid i yenmekle övünmek

pendiksporun fenerle üç karşılaşmasından ikisinden galip çıkması aklıma geldi. Pendikliler sevinmiş miydi?

bilgi mi tehlikelidir cehalet mi sorunsalı

asıl tehlikeli olan yaşamak. Her an ölebilirsin.

adriana lima

rıdvan dilmen; ''bir alex değil''

kızmış anne söylemleri

+ senin yüzünden hasta oldum.

kız arkadaşı osuruğundan tanımak

Bazı garip tanıma yollarından biridir. Mesela;

(bkz: yazarı sıçtığı başlıktan tanımak)

ilk kez intihar edeceklere tavsiyeler

intihar süsü verin
(bkz: kendini öldürüp intihar süsü vermek)

boktan hayatı düzeltmek için yapılması gerekenler

büyük üstat şebnem ferah'ında dediği gibi; sil baştan başlamak gerek bazen, hayatı sıfırlamak. Bırakacaksın her şeyi başka bir amaç bulacaksın ve hayatın onun çevresinde gelişecek.

ghajini

ne kadar konusu memento'dan kopya olsada farklı tarzda işlenmiş. Komedi, aşk, hüzün hep bir arada güzel olmuş. Hint tarzı. Aamir khan'a bayılıyorum zaten. iyi film ama bir nolan filmi değil. Bence memento'yu izleyin farkı anlarsınız. Fark yönetmende bitiyor. Memento bittiğinde insanın kafası karışıyor, Bir şeyimi kaçırdım diye. Baştan izleyince anlıyor. Ghajini daha klasik daha sade. Aamir yine efsane. Film bitiyor. Güzel filmdi diyorsun bitiyor. Ama memento ise birkaç hafta aklından çıkmıyor. Nolan farkı.

trt erotik açılsa olabilecekler

(bkz: trtdeki kel adam)

kız kuzenine seninle yatmak istiyorum diyen erkek

normalde olsa "lan kardeşin sayılır amk" diyip küfrederdim. Ne şerefsizmiş. Haysiyetsiz herif falan diye ama tv ve gazetelerde o kadar beterlerini gördük ki artık şaşırtmıyor desem yeri. En azından söylemiş mevzuya girmemiş. Girenler de var diyesim geldi. insanlıktan çıkmışız amk.

sözlük yazarlarının en belirgin özellikleri

belirsizlik. Ben aslında yok gibiyim. Bazen ise tüm dikkat bendedir sebepsiz, hemen geri vitese takıp tekrar yok olurum. Benim huyum bu. Arkalarda kendi halindeki rahat çocuk. Harbi adı neydi onun?

kızılderili olunsa alınacak adlar

beş ayaklı boğa: güzel ve vurucu bir isim.

sevilen kızın tecavüze uğraması

beynin de tecavüze uğrar. Gidip o yavşağı bulup bağlamak sonra bıçakla karnında bir delik açıp o deliğe bir poşet tuz dökmek istersin. Bence tecavüzün cezası ya idam ya da hadım edilmek olmalı. Bak bakayım o zaman yapıyorlar mı?

pis yedili ve yalan dünya dizilerinin güzel olması

hadi yalan dünyayı anladım, pis yedili ne? Gani Müjde'nin dizilerinden hayır mı gelir?

feyizli bir arkadaşımıza benziyor

bu lafı duyarsanız kaçın.
(bkz: arkadaşlar tünelin ucu bombok bir yere çıktı)