son denemede cam elinde kalmış bir erkek olarak bu işin bir bok karizması olmadığını gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. herkesten vay adama bak tek kolu ile camı aldı kopardı güçlü erkeğim bakışları beklerken, şoförün '' camın amına godun arkadaş'' uyarısı ile gayet taşşak malzemesi olabilirsiniz.
açarsa on numara şekil yapacak açamazsa ilk durakda inecek vatandaşın karizmasıdır.
inene kadar otobüstekilerin dikkat merkezinde olur.

lisedeyken sevgilim, açmakta zorlandığım camı bir anda açmıştı. rüzgardan rahatsız olan bir üniversiteli bana, kapa kızım o camı deyince, sevgilim ona önüne bak kardeşim kız canının istediğini yapar, karışma ona olay çıkmasın dedi. o an tüm otobüs ve ben hayran hayran sevgilime baktık. o günün kahramanı olmuştu, bu da böyle bir anımdır.
3 adet reçel kavanozu kapağı açma gücündedir.

çoğu kez camın, erkeğin acı kuvvetiyle kendine yapışan cam fitilinden sıyrılması sonucu ortaya çıkan "ciyaaaaak!" sesi eşliğinde gerçekleşen bir eylemdir ki sırf bu ses dahi ortamda başlı başına bir karizma pompası işlevi görür.

- sonrasında bir tavırlar, bir edalar, artık sormayın gitsin!
ay bir de kasıla kasıla yaparlar ya alıp camdan atası gelir insanın.
süpermen , batman , he-man alt etmiş. Asıl halk kahramanı odur.
hic karizma erkek görmemis kızı etkilersin belki.
insanların fazla abarttığı erkek modeli bana kalırsa. burada bir yanlış değerlendirme var, belki de camı açamayan erkekler bayanlara daha sempatik geliyordur. ''açamayacağını bilmesine rağmen denedi'', ''benim için otobüse rezil oldu'', ''ay cannııııım'' şeklinde tepki veren bayanlar da olabilir. olmalı yani gezegenin bir yerinde!
açılmadığı takdirde yerle bir olacak karizma. Hiç gerek yok başkası açsın.
ben öylelerine hemen aşık oluyorum ama o aşk bir dakika sürüyor.
Yemişim senin karizmanı, artistlik yapacağına gitte kendine önce bir araba al denilesi birinin karizmasıdır.
acayip yüksek bir karizmadır. o cam açılır sonra da adeta hiçbir şey yaşanmamış gibi dışarı bakılır.
açılmayan kavanozu açan karizmayla aynıdır.
açamama halinde karizmanın yerle bir olacağı durumdur.
akıllara biscolata erkeğini getiren karizmadır.
otobus eski ise karizmayi cizdirme riski tasiyan durumdur. vaka analizi yapilip, camin acilmama ihtimali hesaplanarak hareket edilmesi karizmanin bekareti acisindan onemlidir.
acamazsa karizmasi yerlerde gezinir.
+ya pardon şu camı açar mısınız?
-ne demek abla amına bile koruz..
+müsait bir yerde..
-aha hop açtım, teklifleri bekliyim bari kollarımı da hemen indirmiyim kalsın hele şöyle amma karizmayım of of aman
+bakar mısınız beyfendi
-(of kıza bak kıza, bu kadar da hızlı bir teklif beklemiyordum açıkcası) merhaba ben berkecan, haklısınız çok çekiciyim
+iyi iyi tamam şunu uzatır mısın dicektim amma kastın yeah bi cam açtın deyu
-(lezbiyen galiba bu) neyse canım evet ilerleyelim.
Başladığı işi bitiremezse rezil olacak adamdır.
bazen minibüslerde kapının yanında ki camda çivi olur. o zaman o karizmayı o güzel kıza rağmen yakalayamayacaksınız anlamına gelir. çözüm yok mu var. gücünü kullan civiyide sök camı da aç. o zaman ikiye katlanacaktır karizman!
4. Entry olarak betimlememe rağmen başıma gelen ve mazhar olamadığım bir karizmadır.
camı açamayıp karizmayı ilk durakta bırakan modelleride mevcuttur .

-pardon beyfendi cam açamıyorum yardımcı olur musunuz ?
+ne demek bağyan anam beni bunun için doğurdu zaten.
ıhhhhhhhh , ıhhhhhhhhhhhhhhhh
+bi sorun mu var ?
-yok , yok ... kaptan müsait biyerde indirirmisin .
(bkz: gereksiz hareketler)
sağolsun iyi adamdır bir de onun şu versiyonu vardır (bkz: otobüste camı kapat yavrum diyen kadın)