bugün

otobüs şöförünün dalgınlığından faydalanıp direksiyona geçmek ve otobüsün istenilen yere gitmesini sağlamak.
yanınızdan memleketine gidecek sevgilinin başına gelmesi istenen olay.
durağa zamanından sonra gitmek.
kimi zaman şoförün dişli çıkması sonucu hüsranla sonuçlanandır.

https://www.facebook.com/photo.php?v=207547449355910

--spoiler--
+canına mı susadın?
-susadım dayı, çek vur.
+.....
--spoiler--
kaçırılan son otobüsse eğer, eve gecenin bi vakti yürümektir.
iki farklı anlamı vardır.
1-gecikip az önce hareket eden otobüsün arkasından umutsuz hayattan bezmiş gözlerle bakılırken gerçekleşmiş durum.
2-terör içerikli yada sapıtmışlıktan kaynaklanan bir eylem amacıyla otobüse el koyma durumudur.
bir sonraki otobüsü beklemek zorunda kalmaktır.
hele de kışın ise çekilmez olan durumdur.
Çok kötü bir durumdur ama 20 dakika sonra geldiği için allah'tan sorun olmadı. T1 tramvayı da amma yavaş gitti ya. m1a Metrosu daha hızlı gidiyor ve üstelik bahçelievler'den de geçiyor. tek vesaitle otobüsle veya m1a metrosuyla gitmek daha iyi gibi. otobüse bindikten sonra aktarma da yapılabilir.
Eli silahlı kişiler tarafından otobüsün kaçırılıp, mevcut ruta göre değil de otobüs korsanlarının istediği yere gidilmesi hadisesi.

--spoiler--
Hey hey, Bakırköy'e sür tamam mı ve asla yanlış bir hareket yapma
--spoiler--
Yağmurlu bir akşam vakti duygusal duygusal otobüsün gidişini seyrederken otobüs kornası duyarak kendine gelme sonucu bozulur meğerse yanlış otobüse bakıyormuşsun.(komik demi,film sahnesi gibi ehehe)
çok yaklaşıncaya kadar bekleyip, aha yakalarım diye düşünüp koşmaya başladıktan sonra gerçekleşen hade...
hadi siz otobüsü kaçırdınız saat 4 ten beri 3 kilo kuş bokuyla duruyorum. boynumdan sağ omuz koynuma doldu. 90lı ıslak mendil bitirdim.kuş senelerce beni beklemiş orospu kuş.
gülmeyin zaten süğürlüyüm. eve gitmem lazım.
Okula geç kalırım eğer kacirirsam bu yüzden erken kalkıyorum.
Fakirlik içeren bir durumdur. iyi bilirim.