1. 1.
  ülkemizde her yıl düzenli olarak yapılan işkencenin 2005 modeli..
  2 ... tttddd
 2. 2.
  nasıl olduğunu nasıl geçtiğini anlayamadan biten sınav. son iki ay sözelde patlarım matematiği nasıl olsa yapamam geç bu konuları mantığıyla yaptığım lakayt çalışma sonucunda; matematikteki bakmadığım konulardan gelen ultra kolay soruları, sözeldeki yüzde yüz kaçırmam dediğim konulardan gelen yanlışlarımla beni ters köşeye yatırmıştır. bundan ne çıkarıyoruz sevgili üniversite adayı sözlükçüler, abi geometri dayayacaklar bu sene gibi tahminlere kanmıyoruz, sen sözelcisin tarihi çiğ çiğ yersin gibi tahriklere kapılmıyoruz; her şeye adam gibi çalışıyoruz.
  1 ... düttürü hanzo
 3. 3.
  başlangıcında hiç heyecanlanmadığım yapamadığım sorularda bile aman ya döner bakarım yaparım diye soğuk kanlılıkla davrandığım ama sınavın bitmesine 1dk kaldı dediklerinde tüm sınavı bitirmiş kontrole başladığım halde heyecandan yerimden zor kalkıp dışarı çıktığım sınav...
  1 ... casnem
 4. 4.
  sayısal bölümünde özellikle geometri kısmı (sadece üç net) baya kazık sorulmuş, sözeli basit, bilhassa Türkçe soruları inanılmaz derecede kolay olan üniversiteye giriş sınavı olmuştur. Lise 2'den beri Öss'ye hazırlanmama rağmen yeminle söylüyorum ki giderken de dönerken de içimde zerre heyecan veya korku olmamıştır, çünkü insan elinden geleni yaptığına gerçekten inanıyorsa bu sınavın da sadece bir ''sınav'' olduğunu bir kişilik belirleme kıstası olmadığını hemen anlayacaktır. Neticede şahsım adına Türkçe de 45 soruda 44 net * *, matematik-geometri kısmında 45 soruda 21.5 net ***, sosyal bilimler kısmında 45 soruda 37.5 net ve fen bilimleri kısmında da 4 net yapılıp, bir türkçe-matematik bölümü mezunu olarak Uludağ üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümüne girilerekten ÖSS 2006daki müfredat eklemelerinden paça kurtarılmıştır. *
  1 -1 ... faithful lover
 5. 5.
  hayatımın dönüm noktasıdır.uludağ üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümünü kazandığım sınavdır.hayatmın tam anlamıyla değişmesini sağlamıştır.
  1 ... cute
 6. 6.
  Herkesin "öys geliyormuş kapağı bir üniversiteye atalım" mantığıyla girdiği ve tercih yaptığı sınav. Puanlar tavan yapmıştı. Aslında gitmek istemediği bölümleri yazanların bir kısmı öys konularını göze alarak tekrar dersahaneye yazılmıştı.
  2 ... black and white
 7. 7.
  hayatımın gidişatını değiştiren sınav. 243 ham puan aldığım okuldan gelecek puanla rahatlıkla istediğim yere girebilecekken meslek lisesi olmam neticesinde, meslek lisesindeki bölümümün devamı olan fakülteye bile tercih etme hakkımın olmaması sonucu 268 puanla bir meslek yüksekokuluna girdiğim sınavdır zira bahsi geçen meslek yüksekokuluna da lise diploma puanımla girdiğimi varsayarsak bu sınavın bana tek katkısı aşağıdaki sonucu almamda daha rahat çalışmamı sağlamıştır.

  (bkz: nexagon/#2129957)
  1 ... saparmuradniyazov