bugün

(bkz: bundan bir kac yildan sonrasını okumadim)
(bkz: oo paragraf)
osman pamukoglu kitabı yazalı nerdeyse 15 sene olacak amk. şimdimi toparlayabildiniz metni. e tabi tarihinde edebi bişesi olmayan adam ancak yazar.
yanında çatışan onlarca askerden gereken bilgiler alınabilir.
(bkz: bu kadar uzun copy paste yapmayı bırakmalısın)
Şimdi sen bir pkklısın onu geç. Pkklılara bu sözlükte hayat yok.

Ama osman Pamukoğlu harbiden beş para etmez aklı kısa fazla zeki olmayan bir adamdır. Sevmem. Muhtemelen de senin anlattıklarının çoğu doğrudur. Bu salak böyle bir adam çünkü. Kendini över durur ama yalan yani bizde fark ediyoruz.

Lakin bu senin pkklı olduğun gerçeğini değiştirmez.
Teröristlere kan kusturmuş komutandır. Davul zurnayla terörist karşılayanların haddi değildir onu eleştirmek.
(bkz: üşenmemiş yazmış pezevenk)
(bkz: at yalanı sikiyim inananı)
Ülkemizin göz bebeği olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin son zamanlarda aldığı darbe ile, it köpek de meydanı boş bulup, fırsat bu fırsat hadi biraz algılarla oynayalım diye, fare boku kadar pis ve ufak beyin kırıntıları ile uydurdukları yalanlardan bir kacıdır.
o halde o pekekenin dağlara yerleşmesine göz yuman komutanların ne olduğu sorusunu akla getirir tespit.

pamukoğlu nun balon olup olmadığı, o zamanki başarısı ve askeri zekası tartışılabilir.

fakat teröristlerin anlattıkları dikkate alındığında insanın aklına şu sorular geliyor:

1) teröristler bu derece savunma ve saldırı yapacak ve kayıp verdirecek kadar dağlara yerleşirken pamukoğlu ndan önceki bölge komutanları, valiler ve istihbarat birimleri ne yapıyordu?

2) pamukoğlu teröristlerin anlatımında bahsedildiği sayılarda şehit verdiyse, üst düzey komutanlar neden inatla bölgede tuttular ya da pasivize etmediler?

3) efsane olarak nitelendirilen birisinin bu sıfatı kazanması için yukarıda iddia edildiği gibi "kendi yalanları" yeterli midir?

4) o döneme şahitlik etmiş binlerce askerin ağız birliğini hiç bozmadan aynı yalanları söyleme ihtimali var mıdır?
(bkz: gerilladan sonrasını okumadım)
balon mu değil mi vahiy inmedi henüz ama..
bu ve buna benzer hususlarda ki düşüncem..
ana akım medyada öyle yada böyle ama kısa ama uzun dönem şakşaklanan her eski askere şüpheci yaklaşıyorum..
neden?
çünkü sözden başka bir boka değer vermeyen düşük zekalı bir milletiz..
kahraman sıfatını eklemeyi çok seviyoruz..
rizeli arkadaş da 14 senedir konuşmuyor mu?
safi laf..
iş bu arkadaş, erdal sarızeybek vs. hiçbir zaman güvenmedim..

dahası, hepar ilk kurulduğu yıllarda bu arkadaş ekranlarda bir kahraman pozlarında yardırıyordu..

girdik kardeşimle partinin web sitesine..
dedik ki madem öyle bir bakalım ne imiş?
sitede harekete destek olmak amacıyla herkesin elinden geleni yapabileceği ve bundan müteşekkir olunacağını kafalara kazıyan seçenek ve tavırlar vardı..

biz, evimizin bir parti teşkilatı olarak kullanılabileceği yönünde başvuru yaptık..
işlerimizi va bütün istenildiğinde ama az eksik ama tam çabalayabileceğimiz konuları maddi ve manevi yeteneklerimizi sıraladık..

belki 10 yılı geçti.. cevap olarak bir otomatik mail bile almadık..

ki bakın o dönemlerde bu arkadaş fırtına gibi esiyor, türk halkına umut ve örgütlenme telkinlerinde bulunuyordu..

bakın yeri gelmişken bir örnek daha geldi aklıma..
tuncay özkan vardı hatırlar mısınız?
biz zamanlar kanaltürk de bağış toplardı..

Ne oldu abi o bağışlar??
herkesten herşeyden hesap soran über aydın kesimimiz bunun hesabını neden sormuyor?
Soran olduysa, bütün açıklığıyla ve akıbetiyle bilgi verebilirse sevinirim..

Ha ben kuruş vermedim ama o dönem azımsanmayacak kadar insan para verdi bunlara..

Gerçek kahramanlar, mertçe susuyorlar ya da toprak altındalar şu an..

necip hablemitoğulları, uğur mumcu vs..

Geri kalan bütün medya maymunlarının ve siyasetin her kanadından embesillerin canı cehenneme..

gerçekten rahatsızlık verdiler çünkü..
diğerlerini kim siker ki? mal meydanda işte..

Burada kürt propogandası diye saldıracağımıza biraz daha akıllı, tutarlı ve dirençli olabilsek keşke..
Paşanin dagda pkklilara, emeklilikten sonra tvlerde pkk destekcilerine verdiği ayarları izleyip nefretten, bok atmaya çalışan kişi beyanlari.