bugün

bir ülkede siyaset bilimi,uluslararası ilişkiler, diplomasi, ekonomi, iktisak, hukuk, maliye, sağlık vb.vb. konularda üniversitelerden mezun vermez, böyle okumuş öğrenmiş beyinler yetiştiremezseniz sonuç bu olacaktır. ortaokul mezunu milletvekilleri...

e peki bizde neden böyle?!?
üniversite mezununun işsiz olması ile tezattır.
Demokrasinin ''nimetlerinden'' biridir . Koskoca makina muhendisi Ajdar Anik ile dasak gecen Turk Halki , vatanina , milletine , bayragina gonulden bagli !!! ortaokul mezunu bir insana meclis kapisini acma teveccuhunu gostermistir .
ayrilikci olup, ma$asal hikayelerle avunan ve avuntularini bir kesime kol gibi gecirip kanirta kanirta sokarak meclise girmektir. mustahak midir? kafa olmadigi surece azdir bile.. kimisine seven kimisine s.ken yara$iyor malesef..
AKP: 500 üniversite, 28 lise, 12 yüksekokul, 7 ortaokul, 2 ilkokul mezunu.

MHP: 454 üniversite-yüksekokul, 85 ortaokul, 11 ilkokul mezunu.

CHP: 378 üniversite, 53 yüksek lisans, 84 lise, 18 ortaokul, 16 ilkokul mezunu.

DP: 282 yükseköğretim, 75 lise, 28 ortaöğretim, 15 ilköğretim mezunu.

GP: 252 üniversite, 226 ortaokul ve lise, 69 ilkokul mezunu.

SAADET PARTiSi: 222 üniversite, 35 yüksekokul, 122 lise, 33 ortaokul, 53 ilköğretim mezunu.

ANAP: 124 üniversite, 50 lise, 8 ortaokul, 16 ilkokul mezunu. 107 adayın eğitim durumu belirtilmiyor.

TKP: 3 üniversite, 3 lise, 2 ortaokul, 1 ilkokul mezunu.

iP: 11 yükseköğretim, 2 ortaöğretim, 1 ilköğretim mezunu.

ünv mezunlarını boşta bırakıp, başına ilk-ortaöğretim mezunlarını iş veren, patron, müdür, idareci, milletvekili.. getiren ülkemin zavallı hali... * * *
yasal olarak ne yazık ki bir sorun değildir.
ülkenin bir vehameti.
(bkz: ahmet türk)

dtp denilen partinin başkanının milletvekili olması.

şimdi anlam veremiyorum.Bu partinin meclise soktugu ufuk uras'ın özgeçmişine bakıyorum;

"1959 yılında istanbul Üsküdar'da doğdu. Kadıköy Anadolu Lisesi'nden sonra istanbul Üniversitesi iktisat Fakültesi'nde lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. Halen istanbul Üniversitesi iktisat Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler Bölümü'nde yardımcı doçent doktor olarak görev yapmaktadır. iktisat Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği, IFMC, ÖES genel başkanlığı yaptı. "ÖDP Söyleşileri", "ideolojilerin Sonu mu?" (Marksist Araştırmaları Destek Ödülü), "Sezgiciliğin Sonu mu?", "Başka Bir Siyaset Mümkün", "Siyaset Yazıları" ve "Alternatif siyaset arayışları" adlı altı kitabı bulunmaktadır. 11 Şubat ta yapılan 5. Olağan Kongresi'nde tekrar Özgürlük ve Dayanışma Partisi Genel başkanlığına seçildi. 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde istanbul 1. Bölge'den bağımsız milletvekili adayı oldu."

bir de ufuk uras'ın başkanı olan ahmet türk'ün özgeçmişine bakıyorum;

"Ortaokul mezunu. 1942 doğumlu. Serbest meslekle uğraşıyor. Evli."

e pes.. Yani ufuk uras'ı sevenlere sesleniyorum.Yani ufuk ağabeyiniz sırf milletvekili olmak icin bu adamın şemsiyesi altına girdi be! hala nasıl bağıra bağıra desteklersiniz?