bugün

konuşmalarıyla falan, bildiğin asimile olmuş olmalarıdır.

lan esra erol'un programına geldi bi tanesi, "r" harflerinin üzerine basmalar falan, nataşa ağzıyla konuşuyodu. dedim rus heralde. ismi "mehri" gibi bi şeymiş. orta asya türküymüş. şaşırdım.
anadolu türklerinin bildiğin arap olmasına benzer.
90 yıllık belki daha uzun süren bir esaretin kültür asimilasyonunun izlerini taşıyan insanlardır.
elbette özdeşen yönleri vardır. yine de; ''bildiğin rus'' demek baştan sağmadır.
bilinen rus neye benzer gardaş?
kumanlar için geçerlidir. rus gibilerdir. *
Sovyet asimilasyonuna maruz kaldıkları için yaşanan durumdur r harfinin üzerine basılma nedeni keko kardeş. Komünist Köpeklerin işi yani.
kürtlerin farsi olmasıyla alakası olmayan durum.

lan kurtçuk, orda t*rk kardeşlerini nataşa etmişler; daha farsi bir topluma fars demekle bi halt yediğini sanıyosun, mutlu oluyosun. yazık amk.
(bkz: sie)
kendilerini türkiye gibi kırmalar kırması bir ülkeden aşağılayan mallardan daha türk olduklarını değiştirmeyen iddia.
ona kültürel asimilasyon diyoruz evladım.
anadolu'daki türklerde araplarla farsların etkisi altına girdi. ne arap olduk ne fars. iti an çomağı hazırla, al bak mahonun biri de ne yazmış (#22413611) hey allah'ım.
komünizm sikti attı canım türk illerini. her ne kadar yoldaşlarım olsa da soydaşlarıma yaptıklarını unutmuyorum asla.
onlar da insan, deme öyle hüsnü.