1. 1.
    işler güçler'in 19. bölümünde rüstem abinin mezarını ziyaret ettiği yeşilçam emekçisi.

"orhan kula yeşilçamda bir çok figüran rolünde oynayan emaktar oyunculardan biridir. yeşilçamın gizli kahramanlarından orhan kula bir çok figüran oyuncu gibi sessiz sedasız ölümünün ardından kimsesizler mezarlığına gömülmüştür."

kaynak
    ... 1365423646
  2. 2.
    işler güçler dizisinde rüstem abinin ziyaretine gittiği ve Türkiye'de yeşimçamın devlerinin sessiz sedasız unutulup gittiğini ve bunun önlenmesi için Türk insanlarına yaptığı bir çağrıdır aslında.
    1 ... fuckthe system
  3. 3.
    ismini duymamış olmamız hem bizim hemde sektörün ayıbıdır.

sanat ile uğraşan biriyseniz işler güçler dizisindeki hüzünlü mesajı daha iyi anlayabilirsiniz hatta benim gibi bir oyuncuysanız yılmaz gruda'nın "orhan abi, galiba, bu kez şeytanın bacağını kırdım" tiradı gözlerinizden yaş süzülmesine sebep olabilir.

ahmet kural,murat cemcir gibi kıymet bilen insanların bu kadar yükselmeside gurur vermiştir ayrıca,geldikleri yeri unutmamışlar helal olsun.

yeşil çamın yıldızları yücelttiği fakat figuranları ezip acımasızca süründürdüğü karanlık günlere yapılan bir eleştiridir.

ayrıca yılmaz gruda'nın anılarını anlattığı komedi anları bile bu durumu trajikomik bir şekilde anlatmaktadır.

''Cüneyt Arkın'ın dövüş sahnesiydi,bizde figurandık,vurma cüneyt abi diyorduk dinlemiyordu,vurdukça vuruyordu''

hayatını bu mesleğe vermiş insanların ne kadar kolay harcanıp eğer bir mücize olamamışsa kötü bir şekilde hayatlarını sürdürdüğünü anlatmaktadır.

yılmaz gurda'nın ucuz bir otel odasında yaşayıp 3-5 kuruşa muhtaç durumda olması,o yaşta adamın temizlik yapması ve cidden komik bir durumda olması aynı şekilde hayatını bu mesleğe veren bir adamın yıllar sonra yardıma muhtaç durumda olduğunu anlatmaktadır.

türkiyede kaliteli komedi dizileride çekiliyormuş demekki.

bu kadar ağır bir konuyu böyle güzel yedirmişler ya helal olsun.

"orhan abi, galiba bu kez şeytanın bacağını kırdım"
    1 ... gold tab gibson