bugün

Hayrani olunan, öldürmeyip süründüren cinsten duygusal şarkılara sahip grup. Benim gibi hafif mazoşistlere şiddetle tavsiye ederim.
Harvest
Hope leaves
in my time of need
Burden
Benighted

Metal sevmeseniz bile sizi duygulandirabilecek, beğenebileceginiz şarkılardir. Dinleyin derim.
Ne zaman album cikarcaklar len hadi bekliyoz yetti.
Progresif metalde çığır açmış lirik sözleri ile gönülleri feth eden müthiş müzik grubu.

Sonbahar ve kışın dinlemesi daha bi keyif verir. Draperry false şarkıları açık ara favorim.
(bkz: to bid you farewall)
Cusp of eternity isimli şarkısını günde 9 10 defa dinlerim hiç şaşmaz. En iyi alternatif rock gruplarindandir zannımca.
Bu saatte iyi giden parçalara sahip isveçli müzik grubu. To bid you farewell efsane parçalarından biridir. Aşağıya bıraktım.

https://open.spotify.com/...si=HG6lzSCETrC20B67ii8h0Q

https://youtu.be/qxu1bku4wN0
Yaklaşık 20 sene önce henüz yeni yeni keşfediyorum metal müziği ...
Metal ile ilgili kim ne derse kulak kabartıyorum hemen nereden ne okusam hemen araştırıyorum dinliyorum.
Sonra opeth i buluyorum orchid stil life ve blackwater park albümleri mevcut henüz
Dinliyorum dinliyorum dinliyorum
Günlerce haftalarca defalarca dinliyorum
Hala dinliyorum..
Öyledir ki kalp çarptırır bazen bağıra çağıra ağlatır
bazen hipnotize eder kısacası insanın sol yanına hitap eder.
bence gelmiş geçmiş en iyi metal grubudur.
ibrahim Tatlıses hayranı bıyıklı bir frontman'e sahip müzik grubu.
akor geçişleri ile kendisini diğer gruplardan ayıran, dinlendiği zaman bu kesin bir opeth şarkısı dedirtebilen gruptur.
isveç grubu olması ve akor geçişlerinin Ekstrem Progresif metal tarzının da sınırlarını zorlaması beni hep şaşırtmıştır. türkiye'ye son geldiklerinde saatlerce sahneye çıkmalarını bekledikten sonra sarhoş olup konserden hiçbir şey hatırlamayarak kendime çok özel bir gece yaşatmıştım.
iyi hoş ta belli bı zaman sonra bayiyor melankoli havası var. Bloodbath var onu dinleyin mikael akar... Solisti opethin solisti yani. Gerçi sonra ayrilarak gurubun içine sicmisti.
petrol ürünleri satan bir dükkan zinciri.
Opeth mi kaldı, hepsi ölmüştür. Bi israilli grup vardı, ismi de benziyodu şarkıları da. iyiydi onlar. Him vardı, metal müziğin Mustafa cecelisiydi ibne. Gerçekten de ibneydi. Evenesens napiyo acaba.
keşke hep death metal grubu olarak kalsalardı dediğim şahane isveçli grup.
Zamaninda bir turk hayraninin, açıkladıkları konser turnesinde turkiyenin geçmemesi uzerine 'where is Turkey, bitches?' cevabına, wikipediden Turkiye hakkinda birkac paragraf gondererek yarmış, muhtesem otesi progresif metal grubu.

Evet, o turk benim. *
Bütün albümlerinin teker teker incelemerini yazabilecek kadar dinlemişimdir bu adamları. istanbul'daki bütün konserlerine gittim. ilk 2006da yeni melek gösteri merkezine gelmişlerdi. Aq akıllı telefon yok o zamanlar kamera desen pahalı ve içeri alırken kıllık yapıyolar. Hiç kayıt alamadık böyle şeylerden. He neyse. Bu adamların bi eseri var ki adı karma, my arms your hearse albümünde he işte o parça varya progressive death metalin gelip gelebileceği en üst noktadır. Başka bişi demiyorum.
Mart biletini görünce geliyor sanarak heyecanlandım, bilet almaya bir girdim tribute bandmiş. yazıklar olsun. duygularım örselendi. tribute dinlemek istesem sinan akçılın gerçeğine giderim. iklimbik bidik.