bugün

bu sene tüm kamu öğrencilerine savaş açmış ama daha sonra hocaların ve öğrencilerinde tepkileriyle hele ki inek bayramında yapılan eleştiri ile gerisin geri dönmüş bir acayip mülkiye "hocası"dır.
bu sene dersinden 2. kez kalacak olduğum hocadır. sbf öğrencilerine bir garezi mi vardır bilinmemektedir. mülkiyeden mezun olmak isteyen bir öğrencinin önüne çıkabilecek en büyük engeldir. yinede sevilir. 2002 girişli olupta hala bu hocanın dersini almakta olan tanıdıklarım vardır.
eski ve değerli bir hocamızın tabiriyle mülkiye'nin karabasanıdır. en azından öğrenciler üzerinde bu etkiye sahiptir. fakat geçen sene inek bayramı ve benzeri olaylar çerçevesinde yumuşadığına dair belirtiler söz konusudur.
ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesinde (diğer adıyla mekteb-i mülkiye) idare hukuku ve idari yargı derslerini veren öğretim görevlisi."kamu hizmeti" adında doktora tezi için yazdığı bir adet kitabı da mevcuttur(başka kitabı varmı bilmem).siyaset bilimi ve kamu yönetimi öğrencilerini başta olmak üzere maliye ve çalışma ekonomisi-endüstri ilişkileri bölümlerinin derslerine de giren ve bütün siyasal öğrencileri tarafından küfürle yad edilen hocalardan biri.geçmesi bir o kadar zor ve mezun olmayı oldukça güçleştiren siyasal hocalarından biridir.
komşu fakültedeki öğrencilerin, ömür törpüsü, öğretim üyesidir. tamam herkesi bırakır, ama iyi bir akademisyen olduğu su götürmez.
artık hiç sevilmemektedir sözlüğü takip eder mi bilmem ama bence kesin takip ediyordur. bakalım benim hakkımda millet ne demiş diye. hakaret edilince de oo süper konuşuluyorum diye zevk aldığını düşündüğüm hocadır. hiç sevmem kendisini öğrencilerine gerçekten hoca olduğunu sanan ama olamayan bir hocadır. maalesef olmadı. bu hareketler sana yakışmadı diyeceğim ama sana yakışmayan bir şey yok. aslında detaylara inildiğinde öyle havalı kendinden çok emin görünür ama öyle değildir. mesela aynı yolda gittiği öğrencisinin kendisini takip ettiğini sanacak kadar da... neyse velhasıl kelam ben sevmem işte. kendisini daha iyi tanımak için (bkz: hocacık)
ben onur hoca da herkesin gördüklerini görmedim sözlük. ben onda kırılmışlığı, dip bir duygusallığı gördüm. bu yüzdendi belki bu kadar muhalefet etmesi herşeye, böylesine baş kaldırması. belki muhalefet olmak kolaydı şu hayatta, çözüm üretmek zordu; ama başka biri etrafında hiç kimsenin kalmaması pahasına böyle meydan okur muydu, sanmıyorum. onu diğer hocalardan ayıran da aslında buydu. bunları hayranlık duyguları içinde söylemiyorum sözlük, benim gibi onu bunu beğenmeyen, çekilmez biri için şu durumda bu imkansız. hani bir insan tanıdım hayatım değişti dersiniz, onur hoca öyle bir adamdır. zekidir, zordur bazen de tahammülsüzdür, haksızlıklara dayanamadığında derste gözlerinin dolduğunu görmüşlüğüm vardır. kendisi üniversite adına yakışan ender insanlardandır. bazen beni sinir de etmişliği vardır. döpiyesleri giyip salınacaksınız memur olduğunuzda dediği gün mesela... evet sevgili hocam, memur olduk ama inan o döpiyesi giymekten hala hiç hazzetmiyorum. bazen aklıma gelir de oh be derim şu ankara da hala doğru bir adam nefes alıyor. iyiki aynı şehirdeyiz.
Adını sürekli duyduğum ama kendisi ile henüz tanışma, karşılaşma fırsatı bulamadığım mülkiye hocası. Adını sürekli duyunca, merak edip oraya buraya bakınırken bir ara bıyıklarının kendisinden daha popüler olduğunu gördüm. Mülkiyenin kızları Onur hoca bıyıklarını kesti! diye ağıtlar yakmış; Mezun Mülkiyeliler , Onur hocanın bıyıksız halini görebilmek için mezun olmayan Mülkiyelilere hocanın bıyıksız çekilmiş fotoğrafını yollasınlar diye baskı üstüne baskı yapmış. Keramet bıyıkta mı, idare hukukunda mı hiç anlamadım. Anladığım şey: Kamu hizmetine son noktayı koyunca!? egonun tavan yapması,idare hukukçularının geneline hakim olan dünyayı biz idare ediyoruz havası ve ergen muhabbetlerinin her yerde aynı olması.
Lütfen bilinçlenelim!

(bkz: Bıyıklı erkekler)
(bkz: keramet)
(bkz: kılda keramet olsaydı)
(bkz: mezun mülkiyeliler)
(bkz: baskı yapmak)
(bkz: idare hukuku)
Okurken anasına çok küfrettim, idare hukuku ve idari yargı derslerinde sorduğu sorular çok ilginçti. Bazı arkadaşlar okulu 2 sene uzattı, neyseki ben çabuk çözdüm hocayı ve kalmadan geçtim. Derslerin hemen hemen hepsinde habervaktim diye bi site vardı ordan olay sorardı. Dersler de adı sık geçen biri de vardı ki o da melih Gökçek ti. Şimdi mezun oldum en iyi bildiğim konu idare hukuku ve idari yargı, ankara hukuk fakültesinden mezun arkadaşlar hükümet tasarrufu nedir bilmezken biz Danıştayın verdiği kararda dayanak aldığı fransız idare hukuku yargısı kararlarını okurduk. Haa şimdi diyorum ki Allah razı olsun adam iyi öğretmiş.
ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesinde idare hukuku ve idari yargı dersleri veren ögretim görevlisi, esmer bıyıklı karizmatik insan. diğer üniversitelerinde onun asistanı olamayacak adamlar rektörlük kovalar. arkadaşın birinin tespiti: onur hoca, çalışanı, inekleyeni değil "kavrayanı" rahat geçirir.
idare hukuku ve idari yargı dersleri veren ögretim görevlisi. ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi NiN EN ZOR GEÇiLEN DERSLERi BU HOCANIN DERSLERiDiR.
Mülkiye'de (ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesinde) hoca.
Eğer derslerini alıyorsanız (idare hukuku ve idari yargı) derslerini öğretmeden mezun olamazsınız.